Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša – Procházka – Daniel (62. Ofori), Štefánik (78. Oseni), Bainovič (62. Bernát), Breznik – Ďuriš (62. Azango), Paur (70. Ristovski)

Putnocký – Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák – Varga (62. Qose), Golikov (76. Sovič) – Liener (62. Vasiľ), Faško, Petrák (62. Tidjani) – Sagna (76. Lačný)

Góly: 5. Ďuriš (Bainovič), 66. Štefánik (Azango), 77. Azango

Bez kariet

Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Straka

Diváci: 1849

Polčas: (1:0)

Spartak vyzval Košice v dohrávke tretieho ligového kola s Vantrubom v bránke, na ľavej strane obrany začal Breznik na pravej Koštrna. Kapitánsku pásku mal Procházka a o ofenzívu sa staralo najmä trio Daniel, Ďuriš a Paur.

Už v piatej minúte poslal do vedenia domáci tím Ďuriš, keď tečovanú prihrávku Bainoviča pred bránku špičkou kopačky umne namieril medzi Putnockého nohy – 1:0. Rýchly gól našim pomohol, Košičanov zavreli na ich polovicu a ďalší gól bol otázkou času.

Tlak Spartaka prerušil jedovkou spoza šestnástky v dvadsiatej minúte Fabiš, po odraze od Kóšu mal Vantruba s loptou mierne problémy, ale neinkasoval. Šanca na navýšenie vedenia nevyšla ani Paurovi s Ďurišom, prvý menovaný vystihol chybu košickej obrany a posunul na nabiehajúceho spoluhráča, ktorý však volil kľučku namiesto strely a hostia sa ubránili.

Vyrovnanie krátko pred polčasom mal na kopačke Sagna, keď prudký center z pravej strany neumiestnil do odkrytej domácej bránky.  Našťastie sa skóre nemenilo a po zmene strán pokračovali oba tímy bez jedinej zmeny.

Spartak mohol pridať druhý gól, ale po rohovom kope v úvode druhého polčasu neumiestnili loptu do bránky ani Paur ani Procházka.

Procházka mohol skórovať aj v 57. minúte, prenikol cez pokutové územie, jeho zakončenie smerujúce pod brvno Putnocký v poslednej chvíli vytiahol na rohový kop. Krátko po hodine hry striedali obaja tréneri, na každej strane prišlo trio nových hráčov. V našom drese dohrali Daniel, Ďuriš a Bainovič, vystriedali ich Ofori, Azango a Bernát.

Práve Azango vzápätí unikol po ľavej strane poslal center na nabiehajúceho Štefánika a skúsený hráč z voleja umiestnil loptu do siete – 2:0. Azangovi sa vydarila aj 73. minúta, obohral dvoch brániacich Košičanov, šikovne prihral a Bernáta, ktorý skúsil strelou po zemi prekonať Putnockého, minul však aj jeho bránku.

Skóre na rozdiel triedy upravil v 77. minúte Azango, keď vystihol zlú spätnú prihrávku Tidjaniho a po prieniku medzi stopérov strelou takmer roztrhol sieť – 3:0. V zápase bez jedinej žltej karty sa tak zrodilo hladké víťazstvo Spartaka, okrem troch gólov potešilo divákov aj čisté konto brankára Vantrubu.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Mali sme náročné tieto dni, šesť dní, tri zápasy, načal nás Razdgrad v druhom polčase, to nám nepridalo na pohode, čakali nás dva domáce duely, kde sme chceli získať šesť bodov, Ružomberok sme mali na lopate, dvakrát sme viedli, nevyšlo to, dnes sme museli získať tri body, aby sme sa posunuli vyššie v tabuľke, vyšiel nám herný plán, chalani to zvládli takticky, vyšli nám striedania od 60. minúty. Jediný, kto hral všetky zápasy bol Ďuriš, verili sme, že bude prospešný a pomohol nám prvým gólom, druhý polčas sme konečne neinkasovali, uhrali sme nulu vzadu a napokon je z toho pozitívny výsledok a tri body pre nás.“

Anton Šoltis (Košice): „Pre nás krutý výsledok, vedeli sme, že súper na nás vybehne, dostali sa do vedenia šťastným gólom, tlačili sme sa do koncovky, chýbala nám ľahkosť, podľa mňa sa mala pískať jasná jedenástka. Chýba nám kvalita vpredu, súper si nás počkal, chyby, ktoré sme spravili nemôžeme na tejto úrovni robiť. Kvalita súpera sa ukázala, v Trnave nemáte šancu, keď nebudete chodiť do súbojov.“