Zelpo aréna, Niké liga, 5. kolo nadstavby o titul, 14. 4. 2023 o 17:30

Danko – Markovič (46. Assinor), Bakaľa, Mielke – Talakov, Faško (61. Kabongo), Bajo, Sanusi (46. Bartoš) – Galčík, Paraj (69. Chyla), Masaryk (46. Kováčik)

Takáč – Šulek, Koštrna, Ujlaky, Bolaji – Daniel (46. Ofori, 86. Rýzek), Bainovič, Zeljkovič (46. Bukata), Štefánik, Mikovič (46. Azango) – Poznar (46. Ďuriš)

Góly: 37. Ujlaky (Bolaji), 59. Štefánik (Šulek)

ŽK: Bukata

Rozhodoval: Ivan Kružliak

1376 divákov

Polčas: 0:1

Vzájomný zápas pred odvetou semifinále priniesol premiešané zostavy na oboch stranách. V prvom polčase nariadil rozhodca Kružliak penaltu na oboch stranách, no ani Bainovič a ani Galčík svoje pokusy nepremenili. Trnavčania boli v prvej polovici nebezpečnejší, mali množstvo centrov z oboch strán, ale nenachádzali adresáta. Až Ujlaky, ktorý ostal po rohu ešte pred bránkou, využil Bolajiho prihrávku. Domáci sa až v samom závere polčasu dostali bližšie k šestnástke Trnavy, vyťažili z toho nebezpečnú strelu aj darovanú penaltu, ale gól nepadol.

6

Mikovič centroval z ľavej strany, jeho strelu zrazil Bakaľa rukou a rozhodca nariadil pokutový kop.

7

Loptu si postavil Bainovič, ale Danko vystihol smer, loptu vytlačil na tyčku a udržal bezgólový stav.

32

Sanusi vyslal prvú strelu domácich na bránku, lopta vyletela cez strapec hráčov, Takáč ju videl na poslednú chvíľu, ale chytil ju.

34

Daniel unikol po pravej strane, z uhla sa čakal skôr center, ale trnavský krídelník vystrelil a Danko loptu vytlačil spod brvna.

37

Po Bolajiho centri sa dvakrát dostal k zakončeniu Daniel, ale prvú zblokoval Mielke a druhú zrazil Bakaľa na roh. Po ňom vrátil Bolaji center pred bránku, Ujlaky si loptu zastavil a z otočky otvoril skóre svojím prvým ligovým gólom za Spartak.

43

Veľkú šancu na vyrovnanie mal Galčík, ku ktorému sa odrazila lopta v šestnástke, ale jeho bombu skvelo vyrazil nohou Takáč.

44

Galčík potom v rohu šestnástky čakal na loptu, Bolaji mu klepol po členku a Kružliak po asistencii VAR-u nariadil penaltu aj pre Podbrezovú.

45+

Loptu si postavil sám „faulovaný“ Galčík a vysoko prekopol bránku.

Do druhého polčase nastúpili siedmi noví hráči, až štyria na strane Spartaka, čo tiež nie je zvyčajný jav, ale skôr dôkaz toho, že obaja tréneri tento zápas poňali skôr ako generálku na stredu. Trnavčania napokon po hodine hry zveľadili svoj náskok vďaka navrátilcovi Štefánikovi a zvyšok zápasu už nemal náboj.

52

Striedajúci Kováčik mal príliš veľa času na hranici šestnástky, aby sa otočil a vystrelil a len tesne minul pravú tyčku.

59

Spartaku vyšla pekná kombinačná akcia po pravej strane, keď Ofori uvoľnil Šuleka, ten hľadal pred bránkou Ďuriša, k nemu sa síce lopta nedostala, ale obrana ju zrazila pred Štefánika, ktorý ju s prehľadom upratal k tyčke – 0:2.

67

Azango vystihol zlú rozohrávku, v šestnástke prešiel aj cez Bartoša, ale prekvapivo nezasunul loptu do odkrytej bránky a zblízka minul.

77

Kováčik poslal z uhla strieľanú prihrávku, ktorú našťastie nikto v jeho drese nedosiahol.

83

Bainovičov center v šestnástke Ďuriš jemne pohladil hlavou a lopta tesne prešla okolo tyčky.

88

Galčík sa šikovne uvoľnil a vystrelil z rohu šestnástky k vzdialenejšej tyčke, ale lopta sa do bránky nezmestila.

90

Assinor hlavičkoval z dobrej pozícii, ale Takáč si to na čiare postrážil.

90+

Takáč vychytal aj Kabonogovu strelu zblízka a udržal si ďalšie čisté konto.

Roman Skuhravý (Podbrezová): „Situácie ktoré by pomohli mužstvám, ako napríklad chytená penalta, nám nepomohli. Prvý polčas nebolo je čo hodnotiť. Boli sme pomalí, nemali dobrý pohyb bez lopty. Penalta bola zaslúženým vyústeným polčasu. V polčase sme striedali masívne, lebo to bolo naplánované, kvôli strede. Trocha sa to zlepšilo, ale celý zápas to nebol dobrý profesionálny výkon z našej strany, a to ma sklamalo viac ako porážka. Preto som meškal, lebo sme sa dlho rozprávali.“

Michal Gašparík (Trnava): „Potrebovali sme tieto tri body, lebo sa v tabuľke na nás doťahovala Žilina aj Dunajská Streda. Naším cieľom bolo zvíťaziť, aby sme si zabezpečili minimálne tretie miesto. Urobili sme prvý veľký krok, nie je ešte koniec ale máme to dobre rozohrané. Druhý cieľ bol, aby sme sa psychicky dobre naladili pred tým semifinále, čo sa nám podarilo. Prvý polčas sme uhrali s prehľadom, išli sme do vedenia, mohli sme pridať aj ďalší gól. Napokon sme ho dali, Azango mohol dať tretí, ale potom chalanom dochádzali sily. Dali sme priestor širšiemu kádru. Teším ma, že Ujlaky dal gól, náš odchovanec, Štefánik nastúpil po dlhej dobe a bol za dobrý výkon odmenený gólom. Dobrý zápas odohral aj Poznar, ktorý nám na hrote pomohol. Víťazstvo sme zvládli ako tím, preitočili sme zostavu a teraz potrebujeme dobre zregenerovať a nachystať sa na semifinále. Za tri dni sa vidíme zvonu a ideme si pre finále.“