Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Gašparík si v Skalici zopakuje súboj proti Jarábkovi, no na opačných stranách

Gašparík si v Skalici zopakuje súboj proti Jarábkovi, no na opačných stranách

Ľuboš Sarnovský |

26.08.2022 |

Správy

V sobotu vycestujú spartakovci na druhý zápas na ihrisko súpera v tejto sezóne, keď sa v Skalici stretnú s miestnym MFK. Skaličania postúpili do ligy z tretieho miesta v 2. lige, keď využili možnosť nahradiť vyradených Senicu a Sereď. Zopakujú si tak sezónu 2015/16, keď účinkovali medzi slovenskou elitou premiérovo.

Mužstvo zo Záhoria vedie v tejto sezóne skúsený tréner Juraj Jarábek, ktorý si do kádra priviedol viacerých hráčov so spartakovskou minulosťou – Čögley, Yao, Václav či Vlasko. V tabuľke im patrí zatiaľ deviata priečka s piatimi bodmi za výhru nad Trenčínom (3:0) a remízy s ViOnom a Podbrezovou.

V troch vzájomných zápasoch spred siedmich rokov Spartak nestratil ani bod a padalo veľa gólov. Ani raz si brankári neudržali čisté konto. Postupne vyhrala Trnava 3:2, 2:1 a 5:1. Pamätníkmi týchto zápasov na trnavskej strane v súčasnom kádri sú Martin Mikovič a Ľuboš Kamenár. Mikovič však pre trest za červenú kartu do zápasu nezasiahne.

Zaujímavosťou je, že Spartak vtedy viedol súčasný tréner Skalice Jarábek. Naopak, v oboch jesenných zápasoch nastúpil v zeleno-bielom drese Skalice aj terajší tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík. A aby toho nebolo málo, v oboch skóroval. Divoký zápas bol práve ten jediný vzájomný na Záhorí. Gašparík skóroval už po 15 sekundách z prvej akcie, o päť minút neskôr pridal gól pekným lobom aj ďalší exspartakovec Lietava a Skalica expresne viedla 2:0. Ešte do polčasu však bolo 2:3 (Casado, Mikovič, Vojtuš) a tak sa aj zápas skončil.

MFK Skalica – FC Spartak Trnava 2-3

Spartak v tejto sezóne narazí už na tretieho nováčika. S Banskou Bystricou doma prehral, s Podbrezovou remizoval, do tretice sa teda žiada výhra. „Mali sme už prípravu a očakávame súbojový zápas. My chceme vyhrať, takže musíme čo najskôr skórovať a potom si to postrážiť,“ hovorí Erik Daniel, ktorý si v minulom zápase otvoril svoj strelecký účet v Spartaku. V sobotu to bude mať na zápas na skok zo svojho domova a očakáva aj väčšiu podporu v hľadisku. „Som z Holíča, čo je päť kilometrov od Skalice a budem tam mať veľa známych. Už som tam raz hral a myslím, že to bude normálny zápas. Mám tam medzi nimi aj Skaličanov, ale verím, že väčšina bude fandiť mne.“

Okrem vykartovaného Mikoviča nebude môcť do zápasu naskočiť ani zranený Jakub Paur, naopak, k dispozícii by už mohol byť Roman Procházka, ktorý už trénuje naplno s mužstvom.

Erik Daniel: V Skalici chceme vyhrať, takže musíme čo najskôr streliť gól

26.08.2022
26.08.2022