Niké liga

17.03.2024 17:30 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Slovnaft cup

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

02.03.2024 17:00 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

24.02.2024 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

MFK Dukla Banská Bystrica

Niké liga

18.02.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Domov / Správy / Fanúšikovia môžu byť postupovým tromfom

Fanúšikovia môžu byť postupovým tromfom

spartak |

11.08.2023 |

Rozhovory

Vo včerajšom úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy vyhral podľa predpokladov domáci Lech Poznaň nad Spartakom Trnava 2:1. Je to však výsledok, ktorý dáva do odvety šance aj spartakovcom.

Zmazať jednogólové manko nebude jednoduché, ale rozhodne to nie je sci fi. Poliaci ukázali svoju nespornú kvalitu, ale ukázali aj miesta, kadiaľ by mohla viesť cesta ku gólu. Rozdielové sa v tomto dvojzápase môže javiť aj domáce prostredie.

V Poznani tlačil Lech za úspechom takmer 30-tisícový kotol. Dodával hráčom v modrých dresoch sebavedomie a od úvodného hvizdu sa tlačili pred brankára Takáča. Toto by si chceli na svoju stranu nakloniť aj Trnavčania v domácom stretnutí na budúci štvrtok.

Stačí si spomenuť na finále domáceho pohára, kde vypredaný štadión dokázal zmazať kvalitatívny rozdiel medzi Spartakom a Slovanom. Domáci dokázali otočiť nepriaznivý priebeh a napokon sa radovali z trofeje. Toto môže byť cesta. Každý hráč musí ísť na hranici svojich možností a na tú sa dostane len pod drobnohľadom tisícok párov očí, ktoré ho k tomu vyburcujú.

Predvedená hra v Poľsku možno nebola okulahodiaca. Fanúšikovia by si predstavovali sebavedomejší výkon, no pohárové stretnutia sa hrajú na dva zápasy a tie môžu byť úplne rozdielne. V Trnave môže a musí byť hra smerom dopredu aktívnejšia. Len strelený gól môže dať šancu na postup.

„Nejaký extra tlak tam nebol, o to hlavné sme sa postarali, ale po zisku lopty sme boli márni a museli z toho bolieť oči. Toto musíme zlepšiť a musíme podať lepší výkon hlavne smerom do ofenzívy,“ smutne konštatoval zápas Lukáš Štetina vedomý si toho, že dve tretiny zápasu boli jeho spoluhráči viac-menej na svojej polovici a bez lopty. V domácom zápase však chce ponúknuť iný futbal. „Musíme hrať viac odvážnejšie, lepšie kombinovať. Musíme si však naliať čistého vína. Ten Lech je jednoducho lepší a my môžeme len prekvapiť. Keby som v to neveril, tak by som ani nemusel nastúpiť. Verím, že nejakej štandardky gól dáme, bude to otvorené a musíme aj divákom ponúknuť dobrý futbal,“ dodal strelec nášho jediného gólu, ktorý razom zmenil ponímanie celého dvojzápasu a môže sa na konci ukázať ako rozdielový.

Trnavskí fanúšikovia sa na obrovskom štadióne nestratili a počas celého zápasu dávali o sebe vedieť, hoci Poliaci boli v masívnej početnej prevahe. „Nebolo to málo kilometrov, ktoré sem museli absolvovať. Veľká vďaka za podporu každému jednému a verím, že sa nám ich doma podarí potešiť tým, že to zdramatizujeme a otočíme.“

Fanúšikov v červeno-čiernych farbách pochválil aj Dominik Takáč. „Klobúk dolu pred našimi fanúšikmi, že merali takú cestu. Musíme im poďakovať za to, že tu boli a tešíme sa na nich o týždeň.“

Takáč sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. V prvom polčase udržal čisté konto, no v tom druhom, keď sa postavil pred domáci kotol, už toľko šťastia nemal. „Nie je to sranda a bolo to cítiť mať za chrbtom taký kotol. Isto to bolo aj cítiť, keď dali ten druhý gól a začalo to tam hučať, tak si hráči Lechu začali ešte viac veriť. Chvalabohu, že sme to ustáli a že sme nakoniec dali gól. Výsledok je prijateľný a doma je o čo hrať. Verím, že príde čo najviac ľudí a že nás budú hnať tak, ako ich hnali ich fanúšikovia.“

Trnavčania v zápase nemali loptu často na svojich kopačkách, o to dôležitejšie bolo vyťažiť z minima maximum. To sa darilo najmä po štandardkách, keď ponúkli niekoľko signálov po rohoch aj po priamych kopoch. Po jednom z nich padol gól a mohol aj ďalší. „Chystali sme sa na tieto veci a škoda, že nám to tam nepadlo na 2:2. Veľkú šancu sme však mali, aj keď to Danielovi skočilo na zlom ihrisku. Keby to išlo po zemi, tak má obrovskú šancu v strede bránky prepaľovať. Áno, tie štandardky nám vychádzali a je to súčasť futbalu. Keď Lech je individuálne silnejší, tak my potrebujeme byť čo najlepšie pripravení takticky,“ hovoril po zápase tréner Michal Gašparík, ktorého priebeh neprekvapil.

„Nemali to ľahké tí chalani. Lech na nich vystúpil, hrali vysoko a na našej polovici hrali jeden na jedného. Bolo ťažké udržať sa na lopte, pokiaľ hráte cez dlhú loptu. Chvalabohu, že po tej 60. minúte sme sa dostali do zápasu a stále sme v hre. Lech je doma kvalitný, ale u nás ten zápas pravdepodobne bude vyzerať inak. Ja im nemám čo vyčítať. My si to zanalyzujeme, ale prehrať o gól na tomto štadióne nie je zlý výsledok.“

Odvetný zápas je na programe vo štvrtok 17. augusta od 20. hodiny na Štadióne Antona Malatinského. Do včera už bolo v predpredaji za zvýhodnenú cenu predaných viac ako 5000 vstupeniek, ktoré sú v predaji od pondelka. Zápas by teda mohol byť vypredaný a snáď budú mať fanúšikovia Spartaka po zápase dôvod na radosť ako počas prvého májového dňa.

11.08.2023
11.08.2023

This will close in 0 seconds