Slovnaft cup

11.10.2023 15:00 , Lehota pod Vtáčnikom

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.10.2023 18:00 , Atletický štadión SNP DUKLA

MFK Dukla Banská Bystrica

18:00

FC Spartak Trnava

Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

0 : 1

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

3 : 0

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Ďurišov vstup do Klubu ligových kanonierov

Ďurišov vstup do Klubu ligových kanonierov

spartak |

17.09.2023 |

Správy

Spartak prišiel na východ krajiny s odhodlaním konečne sa chytiť aj v lige a získať prvé víťazstvo na pôde súpera. Michalovce, ktoré od prvého kola nebodovali, sa na to javili ako ideálny súper, hoci na jej ihrisku sa nikomu nehrá ľahko, o čom sa presvedčila aj Dunajská Streda pri štarte ligy.

Krajší úvod si Trnavčania ani nemohli želať. Expresne rýchly gól, v 10. minúte 2:0 a po treťom, ktorý padol v štvrtine zápasu sa zdalo vyť rozhodnuté. Keď domáci znížili a vyzeralo to chvíľu, že by sa mohli nadýchnuť, schladil ich ešte pre prestávkou ukážkovým gólom Ofori a trojgólové vedenie v polčase sa už nepúšťa. Michalovce sa napriek tomu dokázali dvomi zásahmi dostať do zápasu, ktorý tak mal náboj do posledného hvizdu. Senzácia sa napokon nekonala, Trnavčania už po treťom góle domácich ustrážili buď s loptou na svojich kopačkách alebo v bezpečnej vzdialenosti od Takáčovej brány  

„Zápas sa vyvíjal tak, ako sme si ho predstavovali. Dali sme rýchly gól a zrazu bolo 3:0. Druhý polčas sme zbytočne pustili Michalovce do hry a bola z toho ešte dráma,“ hodnotil zápas Michal Ďuriš, ktorý skóroval v týždni vo svojom prvom zápase v pohári, aj tentoraz v lige.

Bol to navyše jeho stý gól v ligových súťažiach, čím sa stal ďalším členom Klubu ligových kanonierov. „Každý gól poteší. Ja som sem prišiel hlavne pomôcť Spartaku svojimi výkonmi a gólmi. Dal som gól, vyhrali sme a čo viac môžem chcieť. Je to stý gól a som rád, že to padlo, lebo už nejaký rok a pol mi to veľa ľudí, hlavne novinárom pripomína. Som rád, že to mám za sebou a môžem sa sústrediť na ďalšie výkony.“

Spolu s Ďurišom prišiel v posledný prestupový deň do tímu aj Ján Bernát. Jemu sa v Šuranoch skórovať nepodarilo, no po zápase s úsmevom podotkol, že to bolo možno preto, lebo si schoval gól na ligu. Ukázalo sa, že mal pravdu a v Michalovciach ho vytiahol hneď po necelých dvoch minútach.  

„Som šťastný, že môžem po dlhej pauze zasa hrať futbal. Mojím hlavným cieľom je dostať sa do zápasového tempa. Určite to prekročilo moje očakávania a som rád, že ten gól takto skoro. Dôležité je však to víťazstvo, aj keď sa v druhom polčase nerodilo ľahko a trochu sme si skomplikovali. Vážime si tri body a musíme sa od nich odraziť. Stále mám priestor, kde sa môžem zlepšiť, byť viac efektívnejší, mohol som premeniť šancu v druhom polčase a tieto veci musím doladiť,“ tvrdil s odhodlaním Ján Bernát.

Spartak teraz čaká na budúci štvrtok vstup do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy v bulharskom Razgrade a potom dva domáce zápasy v lige.

17.09.2023
17.09.2023