01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

0 : 0

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

0 : 2

Domov / Správy / Dorasty v predposlednom kole jesene ako na hojdačke, ženské tímy ukončili prvú časť ligy úspešne

21.11.2022 |

Mládež

FK Železiarne Podbrezová U19 – FC Spartak Trnava U19 2:2 (0:0)

V predposlednom jesennom kole sa v zápase starších dorastencov zrodila remíza 2:2. Všetko podstatné sa stalo až po výmene strán, kedy sa naši hráči dostali dvakrát do vedenia, no ani raz si ho neudržali. Domácim sa podarilo vyrovnať len štyri minúty pred koncom zápasu.

FCST U19: Klimek – Rusnák, Ferenčík (C), Kumpan, Kurej, Šarmír, Justh, Masár (86. Horník), Repa, Slebodník (74. Bilčík), Kucharík

Góly: 50. Repa, 78. Kucharík

ŽK: Justh

Peter Gaži: „Napriek tomu, že nám chýbala trojica reprezentantov, sme do zápasu išli s cieľom zvíťaziť. Súpera sme celozápasovo vysoko napádali a nepustili sme ho do jeho typickej hry. V útočnej fáze sme boli aktívnejší a hlavne nebezpečnejší ako Podbrezová. Prvý polčas sme mali riešiť minimálne päť situácií gólovo. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre a po peknej kombinácii Masára s Kucharíkom strelil Repa prvý gól. Po pár minútach sme inkasovali vyrovnávajúci gól, tentokrát po peknej akcii Podbrezovej, ale zároveň po našej sérii chýb. Po centri Repu a hlavičke Kucharíka sme opäť vyhrávali, ale štyri minúty pred koncom sme veľmi jednoducho stratili vedenie. Napriek tomu, že sme cieľ v podobe víťazstva nesplnili, hráči ukázali správne nastavenie a hra mala veľa pozitívnych aspektov, na ktorých môžeme do budúcna stavať.“

FC Spartak Trnava U17 – FK Železiarne Podbrezová U17 1:5 (0:1)

Prostrední dorastenci ťahali v zápase s Podbrezovou za kratší koniec. Prvý polčas skončil najtesnejším rozdielom v prospech súpera, no ten po výmene strán zapol na plné obrátky a v rozmedzí od 56. do 73. minúty strelil tri góly. Adamkovičovi sa podarilo v 87. minúte len kozmeticky upraviť konečný výsledok.

FCST U17: Smieško – Turanský (C), Turoň, Paulen (60. Molnár), Karhan (72. Adamkovič), Pristach, Bartoš, Henyig, Vyskoč (72. Hesko), Beňo (27. Čavojský), Ostrovský

Góly: 87. Adamkovič

ŽK: Paulen

Patrik Malý: „Na predchádzajúci zápas v Petržalke sa nám bohužiaľ nepodarilo nadviazať. V prvom polčase nám chýbal pohyb, strácali sme veľa lôpt. Súper sa dostal do vedenia krásnou strelou, kde bol Smieško bezmocný. Do polčasu sme si vytvorili dve situácie, ktoré mohli zmeniť dej zápasu, no nestalo sa tak. V úvode druhého polčasu bol Ostrovský sám pred brankárom, ale nevyužil situáciu. Následne sme postupne otvorili viac obranu so snahou otočiť výsledok zápasu, avšak stalo sa presne opačné a nás súper vytrestal z brejkových situácií.“

FC Spartak Trnava U16 – FK Železiarne Podbrezová U16 1:0 (0:0)

S defenzívne ladenou Podbrezovou dokázali naši najmladší dorastenci zvíťaziť najtesnejším rozdielom. Hrdinom sa stal v 65. minúte Daniel, vďaka ktorého gólu dýcha šestnástka na chrbát vedúcemu Ružomberku.

FCST U16: Halada – Kováč, Daniel, Duchovič (C), Bohmer, Konopka, Ptačín (68. Suchoň), Trello, Kocian (41. Kocian), Špačinský, Beňo (41. Priecel)

Góly: 65. Daniel

Adam Chorvath: „V tomto zápase sme sa museli zaobísť bez viacerých dôležitých hráčov (reprezentantov) proti súperovi, ktorý hrá iným systémom ako ostatné tímy v lige. Spravili sme určité zmeny v našej hre, mali sme dobré úseky počas celého zápasu, ale vo finálnej zóne sme neboli dostatočne kvalitní. Na začiatku druhého polčasu nás súper mohol potrestať, keď využil pozičné chyby v našej obrane a tu nás podržal brankár. Našťastie sa nám podarilo zápas zlomiť po štandardnej situácii a zaslúžene sme vyhrali. Teší ma aj čisté konto, ktoré sme udržali po dlhšom čase.“

Mário Duchovič

MŠK Žilina U15 – FC Spartak Trnava U15 3:1 (1:0)

Jesenná časť sa v žiackych ligách už skončila. Naši futbalisti však absolvovali prípravné zápasy. Tímy starších žiakov hrali proti Žiline, ktorá je v oboch kategóriách na čele ligovej tabuľky. Trnavčania okúsili ich silu a zápas prehrali 1:3.

FCST U15: Lukošík – Tittel, Pittel, Bohunický, Sobota, Benkovský, Tejzr, Repáň, Terenkov, Maťo, Chnapko (Vačok, Hudcovič, Hruška)

Góly: Terenkov

Tomáš Kánik: „V tomto zápase sme sa prezentovali veľmi nevýrazným výkonom, v ktorom nás najviac mrzela hlavne neschopnosť udržať loptu pod tlakom. Aj keď sa nám herne nedarilo, dostávali sme sa do viacerých protiútokov, s ktorými sme mali naložiť lepšie a aspoň po výsledkovej stránke mohol zápas vyzerať inak. Tento prípravný zápas nám rozhodne ukázal naše rezervy, na ktorých sme odhodlaní pracovať.“

MŠK Žilina U14 – FC Spartak Trnava U14 5:2 (2:1)

Aj v zápase štrnásťročných žiakov bola úspešnejšia Žilina. V tomto prípade sa zrodila naša prehra rozdielom triedy v pomere 2:5.

FCST U14: Slimák – Bartaloš, Lenghardt, Bartovič, Studený, Zemko, Furek, Hečko, Kostoláni, Ševčík, Fojta (Bolješík – Slovák, Ušák, Fehér, Marčiš, Magdolen, Mišo)

Góly: Hečko, Ševčík

Dávid Miškovič: „V zápase nám najviac robil problém neustály pressing celého mužstva súpera, cez ktorý sa nám riešilo zakladanie útoku len veľmi ťažko. V strede poľa chýbala väčšia kreativita a rotácia. Po úvodných pätnástich minútach, keď sme si zvykli na tempo zápasu, sa hra vyrovnala a v niektorých pasážach sme boli lepším mužstvom. Potom prišli individuálne chyby v defenzíve, ktoré Žilinu znova postavili na koňa. V globále bola Žilina v tomto zápase lepším mužstvom a zaslúžene vyhrala.“

FC Spartak Trnava U13 – FC ViOn Zlaté Moravce U13 11:0 (4:0)

Súperom mladších žiakov boli pre zmenu Zlaté Moravce. Trinástka svojho súpera porazila bez väčších problémov vysoko 11:0 aj keď polčas bol „iba“ o štyri góly.

FCST U13: Vlkovič – Vaňo, Svetlík, Bošanský, Pavlis, Dreveňák, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Rakús, Ďuriš, Koreň, Holbík, Matušík, Fenič, Zajánoš, Kasan, Svitek, Kráľovič

Góly: 3x Kasan, 2x Zajánoš, 2x Kráľovič, 2x Svitek, Matušík, Koreň

Oliver Burian: „Vo víkendovom zápase sme mali na skúške viacero nových hráčov, preto sme nabádali hráčov k ešte väčšej komunikácii a organizácii hry či v postavení v ofenzíve, no najmä v defenzíve. Počas celého zápasu sme boli dominantní vo všetkých aspektoch hry. Som rád, že sme ukázali kreativitu a hernú inteligenciu v predfinálnej a finálnej fáze útoku, vypracovali si nespočetné množstvo šancí a z chuti si zahrali futbal.“

FC Spartak Trnava U12 – FC ViOn Zlaté Moravce U12 19:5 (5:5)

Trnavčania sa tešili z víťazstva aj v kategórii do 12 rokov. Spočiatku to však nevyzeralo na dominantný triumf, pretože polčas skončil remízou 5:5. Po výmene strán zaúradovali päťgólový Junas a štvorgólový Gál, ktorí nasmerovali svoj tím k víťazstvu 19:5. Ešte pred týmto zápasom odohrali najmladší žiaci vo štvrtok turnaj v Trenčíne. Ten ukončili v spoločnosti so Slovanom Bratislava, s Ružomberkom, s Trenčínom a českým Zlínom s bilanciou 2 víťazstvá, 1 remíza a 1 prehra.

FCST U12: Trebatický, Krchnák – Repáň, Mikulec, Poláček, Šmatlánek, Kollár, Podolinčiak, Poliak, Kohutovič, Miklovič, Piešťanský, Strojný, Gál, Fojta, Kukučka, Junas

Góly: 5x Junas, 4x Gál, 2x Fojta, 2x Strojný, Kohutovič, Poláček, Poliak, Šmatlánek, Kukučka, Piešťanský

Filip Nádaský: „Prvý polčas nebol z našej strany vôbec dobrý, chýbala mi aktívnejšia ponuka od chlapcov a celkovo lepší pohyb na ihrisku. Taktiež v defenzíve sme nepristupovali k súperovým hráčom dôrazne a nechávali sme im veľa priestoru k tomu, aby sa dostávali do zakončenia. Druhý polčas bol však diametrálne odlišný ako ten prvý. Objavovali sa v ňom všetky prvky, ktoré chýbali v prvom polčase, dominovali sme na ihrisku, zvýšila sa ponuková činnosť a taktiež pokoj na lopte. Tiež sme si vypracovali dostatok streleckých šancí. V budúcnosti sa musíme zlepšiť v tom, aby sme boli maximálne sústredení a koncentrovaní a podávali kvalitný výkon od prvej až do poslednej minúty.“

FC Spartak Trnava WA – MFK Dukla Banská Bystrica WA 8:0 (4:0)

Súboj tabuľkových susedov v rámci 14. kola ženskej ligy skončil jednoznačne v prospech trnavských hráčok. Tie nasúkali v oboch polčasoch zhodne po štyri góly a zvíťazili vysoko 8:0. Slukovej sa podarilo skórovať hneď trikrát.

FCST WA: Králiková (60. Nemochovská) – Belicová (73. Trajlínková), Randová, Čeriová (C), Servátková, Mudráková, Tyčiaková, Martišková, Sluková, Hanková, Bederková (67. Konečná)

Góly: 14., 49. a 62. Sluková, 31. a 42. Mudráková, 39. Martišková, 63. a 66. Tyčiaková

Marián Dlobík: „Posledný zápas tohto kalendárneho roka sme si chceli všetci užiť a zakončiť výhrou. Dukla v posledných kolách ukázala stúpajúcu formu, tak sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké. Brankárka Červíková sa nám zranila už počas rozcvičky, ale do zápasu sme vbehli aktívne, kombinačne a súper hral takmer bez lopty. Vytvárali sme si veľké množstvo gólových príležitostí, ale dokázali sme premeniť len štyri. Opäť sme nepremenili pokutový kop, na jeseň štvrtý v poradí. V úvode druhého polčasu sme vsietili ďalšie dva góly a dievčatá sa začali baviť vlastnou hrou. Niekedy sme už upadali do ľahkovážnosti, čo je vzhľadom na priebeh zápasu pochopiteľné. Jesennú časť sme zakončili najvýraznejším víťazstvom. Za výkon v zápase i za celú jesennú časť dievčatám ďakujem a gratulujem. Tešíme sa na zaslúžený oddych.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda – WU19 FC Spartak Trnava WU19 0:10 (0:3)

V poslednom zápase jesene zvíťazili naše dorastenky v Dunajskej Strede vysoko 10:0. Polčas skončil síce iba rozdielom triedy, ale po výmene strán strelili dievčatá hneď 7 gólov. Horváthovej a Eckerovej sa podarilo skompletizovať hetriky.

FCST WU19: Nemochovská – Voščinárová, Čeriová (59. E. Bačiková), Horňáková (C), Obuchová, Polačková, Horváthová, Trajlínková, Eckerová, Gáliková (55. Krupová), H. Bačiková (41. Gregušová)

Góly: 8. a 52. Trajlínková, 13., 59. a 78. Horváthová, 28. Polačková, 47., 61. a 66. Eckerová, 64. Obuchová

Matej Chocina: „Súper proti nám nastúpil len s ôsmimi hráčkami v poli, čo nie vždy musí znamenať, že všetko bude jednoduchšie. Na začiatku zápasu sme sa ťažšie vyrovnávali s hlbokým blokom súpera, kde až sedem hráčok bránilo v jednej obrannej línii. Postupne sa nám však tento blok podarilo rýchlejšou kombináciou rozbiť a streliť v prvom polčase tri góly. V druhom polčase to bola hra mačky s myšou pred pokutovým územím súperiek. Podarilo sa nám pridať ešte ďalších sedem gólov a zápas tak dotiahnuť do víťazného konca.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:21 (0:12)

V žiackom zápase padlo až 21 gólov. Strelecky najviac explodovala Amrichová, ktorá strelila hneď osem gólov. Len o dva presné zásahy menej zaznamenala Pekárová. Darilo sa aj Halásovej, tá sa tešila z gólu štyrikrát.

FCST WU15: Prešinská – Voleková, Geschwandtnerová, Stanková (C), Krištofiaková, Amrichová, Pekárová, Tančoková, Halásová, Hudecová, Hečková, Huttová, Pavlíková, Dobrovodská, Vlková

Góly: 1., 2., 20. a 31. Halásová, 3., 7., 15., 30., 40., 43., 44. a 48. Amrichová, 6., 12., 22., 51., 61. a 63. Pekárová, 14. a 65. Tančoková, 70. Hudecová (z 11m)

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili na predohrávané jarné kolo. V týždni sme spolu rozoberali a tiež nastavovali nové prvky týkajúce sa jednotlivých dievčat a tiež kolektívu. Taktiež sme sa zamerali na rýchlejšie odovzdávanie a preberanie lopty ako aj myslenie. S týmto hlavným zámerom dievčatá nastúpili do dnešného zápasu, čo sa im podarilo naplniť a streliť veľa gólov po postupných útočných akciách, ktoré začínali od obrany, respektíve brankárky. Prejavila sa kreativita, tímová hra a prehľad v hre. Tento spôsob hry chceme vylepšovať a prezentovať sa ním v jarných odvetách. Dievčatám ďakujeme za výkon s viacerými pozitívami na ceste k zlepšovaniu sa.“