Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / DNES ODŠTARTOVALA LETNÁ PRÍPRAVA

DNES ODŠTARTOVALA LETNÁ PRÍPRAVA

Samuel Ďurinský |

10.06.2024 |

Príprava

Viacerým hráčom končia tento mesiac zmluvy, kto však v klube ostane a kto nie je stále otázne. „Rokovania so Štetinom a Koštrnom sú stále v plnom prúde. Uvidíme kde nakoniec skončia,” vyjadril sa na margo obrannej dvojice tréner Michal Gašparík.

S musžtvom trénovali aj ďalší hráči, ktorým sa o pár dní končia v klube zmluvy. „Nechceli sme niekomu zakazovať trénovať, v pokoji nech nabehnú s nami a pokiaľ sa rozlúčime, musí to byť na pozitívnej vlne. S drvivou väčšinou hráčov, ktorých sme tu mali, sme s boli spokojní. Vieme si odargumenovať, že boli správnymi posilami. Možno nehrávali toľko, koľko by mali, ale zahrali kľúčové zápasy a dali rozhodujúce góly. Každý, ktorý tu bol, si zaslúži slušnú rozlúčku,” konštatoval Gašparík.

Teší ho aj kvalitná predsezónna príprava, v ktorej sa Spartak stretne mimo iného aj s anglickou Aston Villou, či českým majstrom Spartou Praha: „Spravili sme si dobré meno aj v Európe a veľké mužstvá majú záujem s nami tieto zápasy hrať. Klobúk dole ale pred vedením, že sem dokázali prilákať takého súpera akým je Aston Villa. Teším sa, že si môžem podať ruku s trénerom Emerym. To je jeden z mojich vzorov. Darilo sa nám v pohárových zápasoch a na tie je on špecialista, dokázal vyhrať trikrát po sebe Európsku ligu so Sevillou, to sa asi ešte nikomu nepodarilo. Aston Villa má prísť s plným kádrom, čiže veľkou kvalitou, ktorá nás preverí. S Valenciou sme odohrali veľmi dobrý zápas, verím, že teraz vypredáme štadión a bude to kvalitná príprava. Nestáva sa často, aby ste hrali s tímom z Premier League, ktorý skončí na štvrtom mieste a bude hrať Ligu majstrov.”

Celý rozhovor s trénerom Gašparíkom si môžete pozrieť na našom YouTube:

V klube naďalej pokračuje aj kapitán a odchovanec Martin Mikovič, ktorý nedávno podpísal novú ročnú zmluvu, s opicou na predĺženie o ďalších 12 mesiacov. „So mnou ťažká dohoda nikdy nie je. Dal som si nejaké podmienky, ktoré klub splnil a za 3 minúty sme sa dohodli,” okomentoval podpis novej zmluvy Mikovič.

Potešila ho aj nominácia Sebastiana Kóšu do reprezentačného áčka na nadchádzajúce EURO v Nemecku. „Keď som sa do Trnavy vrátil, tak som ho ako mladého chalana vozil na tréningy. Vždy som mu hovoril nech sa drží pri mne a dostanem ho do repre. Jemu to vyšlo, mne žiaľ nie. Ale som za neho nesmierne rád a som pýšný, futbalu veľa obetoval a naozaj si to zaslúži.”

Počas 3 týždňov voľna si od futbalu oddýchol, teraz je opäť pripravený naplno makať: „Ešte možno týždeň voľna by sme uvítali, ale už nám to aj chýbalo, tá partia a celá ta kabína. Doma bolo dobre, strávil som čas s rodinou, no už je tu opäť práca a musíme sa nachystať na ostrý štart sezóny.”

Celý rozhovor s Martinom Mikovičom si môžete pozrieť na našom YouTube:

10.06.2024
10.06.2024