Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Derby sa blíži, hráči aj fanúšikovia sa tešia

Derby sa blíži, hráči aj fanúšikovia sa tešia

Ľuboš Sarnovský |

16.09.2022 |

Správy

Kým Slovan si svoj ligový zápas odložil, spartakovci odohrali v nedeľu zápas v Trenčíne. Výhrou 2:0 si pomohli dvihnúť sebavedomie a zároveň pripravili pre fanúšikov najlepšiu pozvánku na derby.

„Nálada bola výborná. Po dôležitom víťazstve v Trenčíne sme na druhom mieste, čo mužstvu pomohlo. Cítime sa fajn, máme za sebou väčšinu prípravy na Slovan a tešíme sa na zápas. Verím, že získame tri body,“ povedal Samuel Štefánik, ktorý prišiel do kádra Spartaka v lete z Poľska. Nebude to preňho prvé derby, lebo niekoľko ich má za sebou v drese Slovana. „Už je to dlhšie, čo som toto derby nehral. Nezabudol som na to, ale keďže odvtedy uplynulo viac času, nebude to také špecifické. Nejakých ľudí ešte v Slovane poznám, rád ich uvidím, ale neberiem to nejako vyhrotene. Na ihrisku chcem odovzdať sto percent.“

To úplne prvé odohral pred takmer ôsmimi rokmi, keď Spartak vyhral gólmi Vlaska, Saba, Jendriška a Casada vysoko 4:0. „Pamätám si na ten zápas dobre. Bol rozostavaný štadión a Trnava na nás vybehla. Určite by som si prial, aby sa ten výsledok znova zopakoval pre Trnavu,“ vyslovil želanie stredopoliar trnavského celku.

Pred DERBY – Samuel Štefánik a Milan Ristovski

V nedeľu sa v Trnave stretne prvý s druhým, respektíve úradujúci majster s držiteľom Slovnaft cupu. Fanúšikovsky atraktívny zápas bude veľmi sledovaný. „Prichádza najsilnejší súper v lige, ale my veríme v svoju kvalitu. Tešíme sa na zápas, je to derby a spolu s fanúšikmi veríme, že budeme úspešní,“ odhodlane hovorí útočník Spartaka Milan Ristovski. Zdá sa, že po menšej kríze má jeho forma stúpajúcu tendenciu. V Ružomberku prihrával na oba góly, v Trenčíne sa zapísal do streleckej listiny. Na ihrisku príkladne bojuje a zvyšuje percento svojich vyhraných súbojov s obrancami. Navyše, Spartak v tejto sezóne skóroval vo všetkých desiatich zápasoch v lige, tak by bola škoda, keby sa táto štatistika prerušila práve teraz.

„Myslím, že ofenzíva nám v tejto sezóne funguje dobre, vytvárame si šance, dobre pracujeme na ihrisku a verím, že aj v nedeľu budeme mať svoje príležitosti a premeníme ich. Dúfam, že moja forma ide nahor. Pracujem každý tréning a v každom zápase, aby som chytil formu a bol úspešný. Nie je to však iba o mne. Keď hráme dobre, sme úspešní všetci.“

Ako sme spomínali, Slovan si odložil svoj víkendový ligový zápas kvôli pohárovému duelu v Jerevane. Veľa šťastia to neprinieslo a slovenský majster v Arménsku prehral 0:2. Uvidíme ako sa výsledok a dlhá cesta premietnu do nedeľného zápasu.

„Slovan sem isto príde po tri body a s nami hral vždy na sto percent. Bude to dobré derby. Želal by som si, aby prišlo čo najviac divákov, nech je plný štadión, lebo vtedy je to pre nás dvanásty hráč,“ povedal Milan Ristovski, ktorý je s Bukatom s tromi gólmi najlepším strelcom tímu.

Práve Bukata je jediným hráčom Spartaka, ktorý s istotou nezasiahne do zápasu, keďže má prasklinu v kolene a musí nútene odpočívať. Za Slovan určite nenastúpi Jaba Kankava, ktorý má trest za surovú hru v zápase s Dunajskou Stredou. Otázne môže byť aj to, kto privedie tím Slovana do Trnavy a v akej zostave náš súper nastúpi. Čo je isté už teraz je, že z pozície hlavného rozhodcu bude tento zápas viesť Peter Ziemba.

Zápas sa začína v nedeľu 18. septembra od 17:30. Bližšie podrobnosti o predaji lístkov: https://fcspartaktrnava.com/clanek.asp?id=9176

16.09.2022
16.09.2022