Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Bezpečnostné opatrenia pred zápasom s Lechom

Bezpečnostné opatrenia pred zápasom s Lechom

spartak |

15.08.2023 |

Správy

Štvrtkový zápas proti Lechu Poznaň bude pod zvýšeným drobnohľadom polície. Vzhľadom na to, že sa do Trnavy chystá takmer tisícka fanúšikov Lechu, budú v deň zápas uzatvorené niektoré ulice.

V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov hosťujúceho tímu budú úplne uzavreté ulice Kollárova (od križovatky s ulicou Žarnova až po svetelnú križovatku Kollárova-Hlboká), Športová a Rázusova.

Predpokladaný čas uzavretia ulíc je o 14:00 h, avšak v prípade potreby ich policajti môžu uzavrieť aj v skorších hodinách. Ulice budú uzavreté počas celej doby bezpečnostných opatrení až do neskorého večera.

Polícia od rána uzavrie aj všetky parkoviská na Kollárovej ulici, preto vám odporúčame využiť iné možnosti parkovania v okolí. Zároveň upozorňujme, že najmä počas presunu a pohybu fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste.

Veliteľ bezpečnostných opatrení rozhodol o navýšení počtu policajtov, ktorí budú v uliciach mesta dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku.

Žiadame fanúšikov oboch tímov, ale aj všetkých obyvateľov mesta, aby rešpektovali pokyny polície, nevyvolávali medzi sebou konflikty a zdržali sa akéhokoľvek nešportového správania, či už priamo na štadióne alebo aj mimo neho.

Vzhľadom k tomu, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška pokuty je v blokovom konaní až 1000 eur. V prípade, ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody. Navyše im ako „spomienka“ zostane zápis v registri trestov, a tak už viac nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní. Zároveň im súd môže uložiť zákaz vstupu na akékoľvek kultúrne, spoločenské a športové podujatia. Ak tento zákaz osoby porušia, dopúšťajú sa tým ďalšieho trestného činu.

Klub FC Spartak Trnava zároveň upozorňuje fanúšikov, aby prišli na štadión v dostatočnom predstihu. Zápas bude s najväčšou pravdepodobnosťou vypredaný a pred vstupom budú prebiehať dvojstupňové bezpečnostné kontroly, preto sa môžu tesne pred začiatkom zápasu tvoriť rady na turniketoch. Fanúšikovia, by si mali zvoliť správny vstup podľa miesta na svojej vstupenke byť na svojom mieste radšej skôr.

Každá vstupenka je iba na jednu osobu a sedadlo a prosíme fanúšikov, aby išli iba na svoje zakúpené miesta, aby nepostávali a nesedeli na schodoch. Hrozia klubu za to klubu finančné pokuty lebo schody sú únikové východy.
Hlavne žiadame vyvarovať sa rasizmu a xenofóbii počas zápasu, nepoužívali pyrotechnike a nevhadzovali žiadne predmety na plochu. Je zakázané vstupovať počas a po zápase na plochu a ani neposielali svoje deti na hraciu plochu po zápase.
Na zápase UEFA bude delegát, ktorý tieto nedostatky zapisuje a môže byť klubu udelená finančná pokuta, či uzatvorenie sektorov vonku alebo celého štadióna.
Ide nám spoločne o to, aby sme postúpili a užili si európsku cestu s klubom čo najďalej.

Tagy:
15.08.2023
15.08.2023

This will close in 0 seconds