01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Strelecká smola prelomená. Zo Skalice vezieme tri body

Strelecká smola prelomená. Zo Skalice vezieme tri body

Pavol Popovec |

24.08.2024 |

Správy

V minulej sezóne Niké ligy sme proti tímu zo Skalice odohrali dva vzájomné zápasy – remíza 0:0 a výhra 2:0 pre naše farby.

Po troch bezgólových remízach v úvode ročníka bol cieľ v meste trdelníka úplne jasný. Plný bodový zisk a nakopnutie sa do ďalších zápasov.

V základnej zostave sa po zranení objavil už aj Erik Daniel a na lavičke náhradníkov Kelvin Ofori.

Do Skalice zavítala aj početná skupina našich fanúšikov a od začiatku hnali naše farby vpred.

Trnava do teho sa nieslo skalickým mestským štadiónom!

1. polčas

Od úvodu sme sa snažili kombinovať a mať loptu na svojich kopačkách. Erik Daniel sa snažil rozhýbať domácu obranu po pravej strane a od začiatku duelu bol aktívny. Prvý strelecký pokus mal v tretej minúte Kratochvíl. Domáci čakali na nejaký nebezpečný brejk ale naši hráči im na to v úvodnej desaťminútovke nedali.

Loptu sme držali na kopačkách ale potrebovali sme najmä prienikovú prihrávku a rozhýbať domácu obranu. Hosťovský sektor v symbióze poskakoval na trnavské pokriky a napriek veľkej horúčave a pečúcemu slnku povzbudzoval naše farby.

Väčšinu útočných snáh sme v prvej štvrťhodine končili centrovanými loptami, ktoré si domáca obrana a brankár postrážili.

V 21. minúte poslal pekný center do pokutového územia Erik Daniel, Sebo Kóša ale nezakončil presne. Stále sme tak čakali na úvodný gól sezóny a na vyloženú šancu na Záhorí.

Občerstvovacia prestávka padla vhod obom tímom.

Zápas na pár minút prerušilo prešetrovanie situácie v našom pokutovom území a domáci sa dožadovali pokutového kopu. Erik Sabo stiahol k zemi domáceho Jibrila a arbiter pokutový kop neodpískal. Všetko tak musel riešiť VAR. Napokon z toho pokutový kop pre Skalicu nebol a my sme si teda poriadne vydýchli…

Nevýrazný prvý polčas pokračoval. Hra sa kúskovala a oko diváka nemalo dôvod na radosť.

Domáci sa snažili využiť pošmyknutie Erika Saba ale strela Moronga mierila len vysoko nad bránu Freliha. Ten veľa práce v prvom polčase nemal, žiaľ rovnako to platilo aj pre domáceho Junasa. Najbližšie ku golu mal v 45. minúte Azango. Pekne si pripravil streleckú pozíciu v pokutovom území Skalice. Žiaľ, jeho strela mierila vedľa pravej tyčky.

Rozhodca nadstavil 6 minút. Pozor sme si museli dávať na občasné úniky domácich do našej obrany. So všetkými sme si ale dokázali poradiť. V úplnom závere sa snažil prekonať domácu obranu tvrdou strelou Corryn, jeho pokus ale trafil len skalického hráča.

Ani v siedmom polčase novej sezóny Niké ligy sme obranu súpera neprekonali.

2. polčas

Do druhého polčasu naskočil namiesto Corryna na ihrisko Jakub Paur.

Začali sme držaním lopty ale do šancí sme sa nedostávali ani v úvode druhého polčasu. Domáci kúskovali hru a viac sa hra prerušovala ako plynula. To nám vôbec nevyhovovalo, pretože sme sa nevedeli dostať do tempa a do potrebného tlaku.

Skalica pohrozila v 54. minúte strelou nad bránu Freliha. Prvú žltú kartu v zápase pre naše farby videl Miloš Kratochvíl.

Naďalej sme márne čakali na gól, naopak sme si museli dávať pozor na skalické prihrávky za našu obranu.

TYČKA!!! Jakub Paur trafil hlavou žrď, po výbornom nábehu na centrovanú loptu. Erik Daniel následne po viacerých dorážkach prekonal domáceho brankára, ale pískaný bol ofsajd…

Všetko preveroval VAR. Čakanie na verdikt bolo nekonečné. 5 minút sa nehralo.

Potrebovali sme byť ale naďalej aktívni smerom dopredu a tlačiť sa do zakončenia.

Erik Sabo videl v 72. minúte žltú kartu. A pozor sme si museli dávať pri štandardke domácich a nepresnom zakončení v 74. minúte.

Na strelecké pokusy bol pomer v 78. minúte 14:1 pre naše farby.

Gól Trnava, gól… nieslo sa letným vánkom na štadióne v Skalici. Centrovanú loptu poslal z ľavej strany Mikovič, adresáta Ďuriša ňou ale nenašiel.

Tomu sa hovorí návrat do základu ako HROM! Dvojgólový strelec Erik Daniel odklial streleckú smolu a pre červeno-čírnych to bolo hneď veselšie.

V 86. minúte sme dvakrát prestriedali. Dole išli Kratochvíl a Mikovič, do hry prišli Kubista a Pich.

Erik Daniel bol jednoznačne najlepším hráčom zápasu. Okrem dvoch gólov bol aktívny smerom dopredu a prihrávkami hľadal spoluhráčov.

Nasledovalo ešte osem extra minút. Opäť Erik Daniel a jeho výborná hra v defenzíve.

Domáci ale následne strelili gól a my sme museli byť v strehu. Situáciu opäť preveroval VAR. A zápas sa tak predĺžil o ďalšie minúty navyše. Gól napokon platil a stav bol 1:2.

Domáci cítili šancu na druhý gól ale našťastie sme odolali centrovanej lopte. Taktické striedanie prišlo v závere duelu. Z ihriska išiel Azango a do hry Procházka. A následne vystriedal Ďuriša na ihrisku Karhan.

Góly FCST: 59´ a 81´ Erik Daniel