EN

Goalkeeper academy


Po takmer trištvrte roku oficiálne uzrela svetlo sveta brankárska akadémia Tomáša Čechoviča "Goalkeeper academy FC Spartak Trnava". Slávnostné otvorenie mala cez polčasovú prestávku zápasu štvrtého kola Fortuna ligy medzi Spartakom Trnava a MŠK Žilina. Ešte predtým bolo na programe fotenie všetkých brankárov a brankárok, po ktorom nasledovala pre takmer 60 ľudí prezentácia akadémie.

Garantom projektu je brankárska legenda FC Spartak Trnava Dušan Keketi starší, ktorý v červeno-čírnom drese odchytal 309 zápasov. Aktuálne zastáva funkciu prezidenta klubu.

"Klub FC Spartak Trnava takúto iniciatívu víta. Vyslovujeme poďakovanie autorovi, že takýto projekt uviedol do života a dotiahol do takejto podoby. Sme presvedčení, že to má svoj význam. Všetkým, ktorí sa podieľali na tomto projekte patrí veľká vďaka. Neostáva mi nič iné, iba zaželať všetko najlepšie a veľa dobrých výsledkov, aby brankárska akadémia vychovala množstvo výborných brankárov, ktorí budú na prospech nielen trnavskému, ale aj slovenskému futbalu," uviedol prezident klubu a zároveň garant projektu Dušan Keketi.

Brankárska akadémia FC Spartak Trnava má všetko, čo mladí brankári potrebujú pre svoj futbalový rast. Najmodernejšie tréningové pomôcky, trénerov, tréningové plochy či priestory pre regeneráciu. Okrem toho majú k dispozícii zápasové, ale i tréningové oblečenie na všetky ročné obdobia.

"Hlavnou úlohou je zabezpečiť najlepší servis minimálne na Slovensku, aby sme vychovávali brankárov do áčka ako bol Dobo Rusov, Maťo Strapák, ale i Vantruba či bývalý brankár Dušan Keketi,“ ozrejmil hlavnú myšlienku akadémie autor projektu Tomáš Čechovič.

Ako priznáva samotný autor, ktorý je v Spartaku Trnava trénerom brankárov pre starších žiakov až po starší dorast, ani sám nečakal, že akadémia bude mať nadštandardnú podobu.

"Zohnali sme peniaze (35 500 €) a vytvorili servis pre výchovu brankárov v tomto klube, je to výborný pocit. Už teraz spolupracujeme so Spartou Praha, odkiaľ ma oslovil tréner brankárov Daniel Zítka. Tréneri zo Sparty sa k nám chystajú na niekoľkodňovú stáž. Som otvorený aj ďalším spoluprácam či stážam. Príkladom je spolupráca s klubom FK Lokomotíva Trnava, kde je prezidentom Peter Moravčík, ktorý nám vždy posúva svojich talentovaných brankárov do našej akadémie. Taktiež nám vždy poskytol svoje tréningové plochy, za čo mu chceme poďakovať," hovorí spokojný Čechovič.

Projekt brankárskej akadémie bude fungovať stále, aktuálne pracuje s brankármi v štyroch sekciách – ženy, dorastenci, žiaci a prípravka, kde sa nachádza 27 talentovaných brankárov, ale i brankárok.

"Pre túto sezónu máme zabezpečené TOP podmienky a budeme sa snažiť, aby sme sa stále iba zlepšovali," zdôraznil Tomáš Čechovič

„Goalkeeper academy FC Spartak Trnava“ nemusí slúžiť len brankárom z malého Ríma. Záujem majú aj ďalší.

„Brankári z klubov útvaru talentovanej mládeže sa o túto akadémiu zaujímajú a čo ma teší, sami sa ponúkajú do Trnavy. Samozrejme, dávame možnosť individuálnym tréningom aj iným brankárom. Bude to za poplatok a všetky tréningy budú pod našou záštitou,“ uviedol na záver Čechovič.

V mene FC Spartak Trnava želáme brankárskej akadémii čo najviac úspechov!


Aktuálne na spartak.sk