Rusov – Koštrna, Tumma, Tvardzik, Mikovič – Cabral, Grič, Savvidis, Bukata, Yusuf (67. Kolesár) – Ristovski (81. Olejník, 90. Kóša).

Petráš – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček (78. Rusnák)– Bernát (66. Bičachčian), Fazlagić (78. Myslovič), Gono – Ďuriš (66. Kurminowski), Jibril, Iľko (89. Kaprálik).

ŽK: Koštrna, Mikovič – Fazlagič, Javorček, Kaprálik

ČK: 58. Koštrna

Góly: 15. Yusuf (Mikovič), 31. Yusuf (Grič) – 40. Javorček

Rozhodoval: Boris Marhefka

Polčas: (2:1)

Predchádzajúci zápas v Nitre veľmi dobre vyšiel Kóšovi a po kartovom treste bol k dispozícii už aj Grič, ale Michal Gašparík zaradil do stopérskej dvojice vedľa Tvardzika tentoraz Tummu. Griča posunul do záložnej formácie a na hrote nastúpil prvý raz od začiatku Milan Ristovski.

Úvodný polčas by sa dal rozdeliť na tri pätnásťminútovky. V tých prvých dvoch dominoval Spartak a zakončil ich gólom. V tej poslednej už bola lepšia Žilina a z ničoho nič sa vrátila do zápasu.

Hneď v prvej minúte mal Spartak stopercentnú šancu. Bukata v šestnástke vypichol loptu obrancovi, ktorého zašil vlastný brankár, posunul voľnému Ristovskemu, ktorý však v tutovke zlyhal. V siedmej minúte mu krásny center na bližšiu tyčku poslal Mikovič, ale Ristovskeho hlavička skončila iba na bočnej sieti. Spartak od úvodu pressoval svojho súpera a dočkal sa po štvrťhodine hry, keď Yusuf udržal loptu na hranici šestnástky, narazil ju nabiehajúcemu Mikovičovi, ten mu ju vrátil a Yusuf bez prípravy nedal Petrášovi šancu.

Aj potom dominovali v strede poľa červeno-čierni a plynuli z toho ďalšie šance. Cabral mieril tesne vedľa, Ristovski po priamom kope hlavičkoval úplne voľný iba do stredu bránky a Mikovičovu delovkuvytlačil Petráš s námahou na roh. Po ňom však udrelo. Hlavičkový súboj vyhral Grič, vrátil loptu do päťky, kde Yusuf zblízka zvýšil skóre. Po druhom góle však spartakovci trestuhodne poľavili. Iniciatívu prebrala Žilina a pred koncom polčasu znížila, keď sa Javorčekodvážne pustil cez obranu, stihol vystreliť, a hoci Rusov loptu končekmiprstov dočiahol, stihla prejsť za jeho chrbát.

Žilina vstúpila do druhého polčasu s cieľom čo najskôr vyrovnať a tlačila sa na polovicu Trnavy. Neuplynula ani hodina zápasu a Koštrna videl druhú žltú kartu, čo ofenzívne ambície hostí ešte znásobilo. Hosťujúci kouč Staňo zareagoval a poslal do hry Bičachčiana s Kurminowskim.

Skórovať však mohli spartakovci. Ristovski v ťažkom súboji vybojoval loptu, posunul ju v šestnástke Bukatovi, ale jeho pokus obrana vytesnila vedľa pravej tyčky. Na druhej strane mal veľkú šancu na vyrovnanie Jibril, ktorý zblízka hlavičkoval nad bránku. Rusom potom vytlačil aj technický pokus Mysloviča. Spartaku sa darilo aj po vylúčení umne držať loptu a dlho nepúšťal súpera do tlaku. Až v poslednej desaťminútovke už hrala Žilina vabank, no do šance na vyrovnanie sa nedostala a skoro po piatich rokoch sa musela pred Trnavčanmi skloniť.

Michal Gašparík (Trnava): „Chceli sme do zápasu vstúpiť aktívne a hrať prvý polčas vo vysokom pressingu. Zo začiatku sa nám to darilo, získavali sme lopty a dostávali sme súpera pod tlak. V duchu som si hovoril, že nejaké góly z toho musia padnúť. Nakoniec sa nám to podarilo, išli sme do vedenia, po štandardnej situácii potom aj na 2:0. Pribrzdil nás gól, ktorý bol lacnejší. V druhom polčase sme na to chceli nadviazať, ale ukázala sa aj kvalita Žiliny, že držanie lopty majú výborné, pracujú dobre s priestorom a s loptou. Nepúšťali nás do vysokého pressingu a po červenej karte sme sa potrebovali zorganizovať a odmakať to. Aj desiati sme mohli pridať gól, ale chalani si siahli na dno svojich síl a to víťazstvo im patrí.“

Pavol Staňo (Žilina): „Trnava mala v úvode šance. Bola dobre organizovaná a nevyužili sme slabšiu stránku toho ich pressingu, ale v momente, keď sme to chceli zmeniť, tak sme dostali druhý gól po štandardnej situácii. Od toho momentu sme prebrali taktovku hry a hrali sme dobre kombinačne. V druhom polčase Trnava stratila hráča a hralo sa len na jednu bránku, hoci tam boli sporadické útoky. Som smutný, ale nemáme sa za čo hanbiť. Aj Trnava hrala výborne a takýto futbal sa musel páčiť, lebo spĺňal vysoké kritériá. Dnes vyhrala Trnava, ja jej gratulujem a teším sa na ďalší zápas.“