Takáč - Koštrna, Škrtel (37. Ujlaky), Kóša (59. Kozak), Prochádzka – Azevedo (59. Iván), Vlasko (70. Boateng), Savvidis, Bukata, Mikovič – Olejník (46. Yusuf)

Veszelinov – Blackman (46. Andzouana), Muhamedbegovic, Brunetti (85. Zuberu), Malý, Davis – Njie – Dimun (46. Szánthó), Andrezinho (70. Veselovský), Moumou – Balogh (46. Nebyla)

ŽK: Ujlaky – Dimun

Rozhodoval: Erik Gemzický

Diváci: 8037

Polčas: (0:0)

Posledný zápas s veľkým Z. Nielenže zápas s Dunajskou Stredou bol posledným zápasom prebiehajúceho ročníka Fortuna ligy, ale aj úplne posledným v kariére pre Martina Škrtela. Pred úvodným výkopom mohlo 8037 divákov na štadióne Antona Malatinského sledovať hneď štyri ceremoniály. Okrem rozlúčky s bývalým kapitánom reprezentácie a štvornásobným najlepším futbalistom Slovenska sa vinšovalo aj k narodeninám. Ján Gabriel, rodák z Trnavy a odchovanec Spartaka, ktorý si odkrútil ligovú premiéru na jeseň v roku 1980, prijal k svojmu životnému jubileu od klubu pamätný dres. Nemenej dôležité jubileum oslávil Martin Mikovič. Kapitán Spartaka odohral v minulom kole na pôde Žiliny svoj 200. zápas. Stretnutie s Dunajskou Stredou bol posledný aj pre kondičného trénera Dávida Moravca, ktorý pôsobil v klube od roku 2014.

Diváci sledovali od úvodných minút skôr medzi-šestnástkový futbal, v ktorom ofenzívne snahy oboch tímov troskotali v predfinálnej fáze. Optickú prevahu ale mali spartakovci. Po jednom z nedovolených zákrokov zahrával priamy kop Procházka a Škrtel skákal do hlavičky, ale postranný arbiter ho prichytil v ofsajde. Domáci futbalisti boli v zápase čoraz aktívnejší. Prvú gólovú šancu mal v 26. minúte Azevedo, ktorý si nabiehal na päťku na Mikovičov center, ale hosťujúca obrana dokázala situáciu ubrániť. O pár desiatok sekúnd mohol rozveseliť domáci štadión Olejník, ale ani on nenašiel recept na Veszelinova. Pre oko diváka atraktívnu trojminútovku ukončil ďalekonosnou strelou spoza šestnástky Mikovič, ale mieril len tesne nad. Cestu medzi tri žrde si nenašiel ani priamy kop z kopačky Bukatu v 34. minúte. Vzápätí mala Dunajská Streda možnosť otvoriť skóre v 36. minúte, ale Baloghova technická strela letela tesne vedľa Takáčovej brány.

Tesne pred svojím odchodom do futbalového dôchodku mohol Škrtel skórovať, ale po trme-vrme v šestnástke súpera mieril iba tesne vedľa. Nasledujúce najmenej štyri minúty patrili výhradne končiacej legende. Za liverpoolskej hymny You’ll Never Walk Alone a hlasitého potlesku z tribún opúšťal Škrtel poslednýkrát v kariére futbalový trávnik. Hráči oboch tímov mu pri úplnom schádzaní z ihriska vytvorili čestnú uličku. Na jeho post nastúpil v generačnej výmene osemnásťročný Ujlaky.

Po uplynutí riadnej hracej doby prvého dejstva sa dostal do opätovného zakončenia aktívny Azevedo, ale recept na Veszelinova ani na niekoľkýkrát nenašiel. V štvorminútovom nadstavení spartakovci pohrozili ešte raz. Zvnútra pokutového územia zakončoval Mikovič, no len do bočnej siete. Posledné slovo v prvom polčase patrilo Andrezinhovi, avšak ten sa blysol iba nepresnou strelou vysoko nad.

Bohatý program na štadióne Antona Malatinského pokračoval aj cez polčasovú prestávku. Svoje áno si povedali dvaja veľkí fanúšikovia trnavského futbalu Janka a Matúš. Asistovali im aj naše futbalistky do 10 rokov, ktoré im vytvorili čestnú uličku z trnavských vlajok.

Do druhého dejstva zasiahli rovno štyria čerství hráči – traja na hosťujúcej strane, jeden na domácej. Prvý náznak šance mali hostia, ale po spätnej prihrávke pálil Njie iba do dobre postaveného Koštrnu. Vrásky na čele trénera Gašparíka urobil v 56. minúte Kóša, ktorý zostal po jednom zo súbojov ležať na trávniku. Zranenie napokon mladého reprezentanta vyradilo z hry a musel byť nahradený Poliakom Kozakom. Ten sa usadil na pravej obrane, pretože Koštrna sa posunul na stopérsky post vedľa Ujlakyho.

V 66. minúte mal čerstvý Iván na kopačke gól hneď dvakrát. Najprv jeho tvrdú ranu zo šestnástky dokázal Veszelinov vyraziť. Spartak ale zostal pri lopte a po pár sekundách pálil opäť Iván. Bukata sa ale neinšpiroval Azevedom z finále Slovnaft cupu a takmer identickú situáciu na gól nepretavil.

Prievan v súperovej defenzíve robili v druhom dejstve najmä Yusuf s Ivánom, ktorých podporoval na hrote po dlhom zranení hrajúci Boateng. Z trojice prvý menovaný vystrelil štvrťhodinu pred koncom ďalekonosnú strelu a hosťujúci brankár mal čo robiť, aby jeho pokus vytesnil na rohový kop. Po ňom sa strhla v pokutovom území Dunajskej Stredy trma vrma, kde sa najlepšie zorientoval Bukata, ale trestuhodne pálil iba do stredu brány.

Domáci štadión si predsa len zakričal hlasité GÓL! V 82. minúte sa po fantastickom pase z kopačky Ujlakyho a ešte krajšom spracovaní rútil Bamidele sám na bránu, čo pretavil do gólu bez akýchkoľvek problémov. Presný zásah Nigérijčanovi a Trnave pomohol. Už o pár desiatok sekúnd mohol Yusuf pridať druhý gól, ale z hranice šestnástky pálil z otočky iba tesne vedľ. V nadstavenom čase zahrali Trnavčania brejkovú situáciu na výbornú, ale jej finalizáciu až príliš prekombinovali. Do streleckej listiny sa mohol zapísať Boateng, Kozak či Bukata, ale ani jeden z nich nepoistil triumf svojho tímu. To mohol urobiť Iván, ale jeho priamy kop Veszelinov vychytal bravúrnym zákrokom. Rohový kop už nenasledoval, pretože Erik Gemzický ukončil dnešný zápas, v ktorom sa spartakovci rozlúčili s Martinom Škrtelom najtesnejším víťazstvom 1:0.

Michal Gašparík: „Ja si myslím, že zaslúžené víťazstvo, lebo sme mali v prvom polčase nejaké dve šance, v druhom dve, potom sme dali aj ten vytúžený rozhodujúci gól. Dunajskú Stredu sme do ničoho nepustili, takže o ten jeden gól sme si to víťazstvo zaslúžili, aj keď dnes ani tak nešlo o ten výsledok. Nikomu to v tej tabuľke nič neriešilo a hlavne to bolo o tých emóciách, o tej rozlúčke s Martinom.“

Martin Raška: „Myslím si, že ten zápas nebol ani úplne tak o tom výsledku, aj keď sme tu chceli určite uhrať dobrý výsledok, ale samozrejme o poslednom zápase Martina Škrtela, čo bola asi tá hlavná pointa zápasu. Na to sa asi prišli aj všetci pozrieť. Samozrejme, pre nás by bolo dobré, keby sme pred dôležitým týždňom, ktorý nás čaká, uhrali nejaký dobrý výsledok, hlavne pred utorňajším zápasom. Nepodarilo sa, musíme sa pripraviť. Za 2-3 dni máme ďalší zápas a musíme sa pokúsiť byť nebezpečnejší v ofenzíve.“