ŠK Slovan Bratislava:

Slovan: Chovan – Kašia, Abena, De Marco (116. Adler) – Hrnčár, Kankava, Rabiu, Mustafič (112. Holman), Weiss (76. Green) – Čavrič (10. Barseghjan), Šaponjič (112. Zmrhal)

FC Spartak Trnava:

Trnava: Takáč – Čurma, Tumma, Škrtel, Mikovič (70. Kozak) – Bukata (90. Koštrna), Grič, Savvidis (105. Azevedo), Procházka (119. Kóša), Yusuf (105. Iván) – Ristovski

Góly: 49. Mustafič – 52. Bukata, 114. Azevedo

ŽK: Mustafič, Barseghjan, Kankava, Šaponjič, Abena – Škrtel, Bukata, Tumma, Azevedo, Takáč, Grič

Rozhodoval: Peter Ziemba

10411 divákov

Polčas: (0:0)

Prvý polčas finálového zápasu nepriniesol gól, ani veľké šance. Obaja súperi trafili do priestoru bránky len raz a to bolo na gól málo. Michal Gašparík zaradil na kraj zálohy Bukatu namiesto Azeveda a ofenzívu posilňoval aj Grič. Domáci Slovan hral častejšie s loptou, ale Spartak ho držal v bezpečnej vzdialenosti od Takáčovej bránky.

Už na začiatku zápasu fauloval Weiss pri hranici šestnástky na pravej strane Griča. Procházka centroval z miesta priestupku na bližšiu žrď, kde našiel práve Griča, ale ten hlavičkoval nad bránku. V 17. min predĺžil center z pravej strany Šaponjič a de Marco mal dobrú streleckú pozíciu, z ktorej trafil do miest, kde stál Takáč. Popolhodine hry urobil Abena ako posledný chybu, Yusuf mohol ísť sám na Chovana, ale vytlačil sa z dobrej pozície do uhla a jeho strela tak nebola nebezpečná. Krátko nato mal po rýchlom zisku lopty streleckú príležitosť Grič, z hranice šestnástky prízemnou strelou natiahol Chovana, ten loptu len vyrazil, ale nemal ju kto z Trnavčanov doraziť do siete.

Slovan mal výborný vstup do zápasu. Zahrával dve štandardky spoza šestnástky a hoci priamo z nich neohrozil bránku, po tej druhej sa lopta odrazila pred Mustafiča, ktorý trafil skrytou strelou priamo k tyči. Odpoveď prišla rýchlo. Prakticky po rozohratí Spartak zaútočil, na ľavej strane vnikol do šestnástky Mikovič, na dvakrát odcentroval na opačnú stranu pokutového územia, kde voľný Bukata hlavou vyrovnal, keď jeho hlavičku tečoval de Marco.

Vo zvyšku času sa snažil Slovan pridať v útoku, ale strely na oboch stranách prichádzali už len z diaľky. Na trnavskej strane skúšal šťastie Savvidis a po ňom aj Ristovski. Z domácich skúšali prekonať Takáča Green a Mustafič, ale našli trnavského gólmana pripraveného.

V samom závere sa aj zväzoví organizátori na vlastnej koži presvedčili, že zabrániť fanúšikom oboch táborov preniesť na štadión pyrotechniku je skoro nemožné a nepodarilo sa to ani armáde usporiadateľov, ktorá by inak počtom ubránila aj menší štát niekde v Tichomorí. Kvôli dymu sa dlhšie nehralo, no ani prestávke sa nič nezmenilo na tom, že sa pôjde do predĺženia.

Bolo vidno, že Slovanu sa to penált nechce a od úvodu sa tlačil na polovicu Trnavy. Po strate lopty však unikol Yusuf, spolu s Gričom a Ristovskim mohli prečísliť obranu, no brejk spomalili a Gričova prihrávku na Yusufa pred bránku neprešla. V závere prvej pätnásťminútovky mal po signále gól na hlave Green, ale v dobrej pozícii prehlavičkoval Takáčovu bránku.

Do druhej nastavenej štvrťhodiny poslal Gašparík čerstvých Azeveda s Ivánom a práve on mal prvý strelecký pokus, ktorý však Chovanovi nedvihol tep. Na druhej strane Zmrhal hneď svojím prvým dotykom vyskúšal Takáča, ale ani on neuspel. Gašparíkovi striedania vyšli, keď Alex Iván vyslal strelu z otočky spoza šestnástky, Chovanovi vypadla z rúk a dobiehajúci Azevedo mu ju hlavou poslal za chrbát, čím rozhodol finále, lebo vo zvyšku času už si Slovan šancu nevypracoval.

Ohlasy po zápase

Vladimír Weiss (Slovan): „V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu. Keď dá súper o gól viac ako my, musíme skloniť hlavy. Vyhralo mužstvo, ktoré bolo bojovné, bolo dobre takticky pripravené, prišli brániť a vyšlo im to, na čo hrali. Že budú mať pološancu, kontru a z toho dajú gól, Vyšlo im to dvakrát po našich chybách. Kašia urobil chybu, keď hral na krátko, prišla kontra a gól druhý gól sme si dali sami. Aďo takýto gól nemôže dostať, aj naša obrana sa pozerala ako Azevedo dal gól zo 6 krokov. Futbal je o chybách a Trnava dve potrestala. Bohužiaľ, vpredu sme nemali toľko kvality, keď sme boli v plnej sile. Riskoval som hráčov po zranení, Vlado chcel hrať, nebol úplne fit, takých sme mali dvoch, troch a to si beriem na seba, ale veril, že Trnavu porazíme, lebo myslím, že máme lepšie mužstvo. Chcel by som poďakoval za prekrásnu kulisu obom táborom a takto by mal vyzerať futbal.“

Michal Gašparík (Trnava): „Určite najdôležitejší a najťažší zápas. Išlo sa do predĺženia, hrozili penalty a hráte na Slovane proti mužstvu, ktoré je silné. Musíte eliminovať kvalitu a pracovali sme štrnásť dní na zmene. Dlho sme sa venovali systému, aby sme niečo zmenili, lebo Slovanu sme nedali ani gól, mali sme tam dve prehry. Klobúk dolu pred hráčmi, že to zvládli, veľa informácií a veľa videa. Nakoniec to vyšlo. Podriadili sme zmene všetko, čakal som, či to budú vstrebávať. Všetko nám to klaplo. Dali sme na krídla Bukatu a Mikoviča, nakoniec vyšli aj striedania s krídlami, ktoré rozhodli.“