Hrdlička – Pajer, Štrba, Kokovas – Mazan, M. Adamec (75. Šmatlák), Lásik, Blahút – Ladji, Lačný, Badolo (89. Záhumenský)

Takáč – Škrtel, Tumma (70. Čurma), Kóša – Cabral (89. Iván), Grič, Savvidis, Bukata, Yusuf (89. Olejník) – Boateng (81. Jones), Ristovski (46. Trajkovski)

ŽK: Badolo – Yusuf, Bukata. Tumma

Góly: 13. Boateng (Cabral), 31. Ristovski (Grič)

Rozhodoval: Ladislav Prešinský

Michalovi Gašparíkovi sa rozšíril počet zranených. Zdá sa akoby svalové zranenia hľadali najmä krajných obrancov, tentoraz si to odniesol Twardzik. Možno aj preto trnavský tréner preskupil zadné rady, kde hrala trojica stopérov.

Trnavčania hrali od začiatku aktívne, kombinačne a nad domácimi vcelku dominovali. Výsledkom bolo dvojgólové vedenie už do polčasu. Hneď prvý vzruch pred bránkou sa skončil gólom. V 13. min Cabral vyhral súboj na pravom krídle, centroval na Ristovskeho, no lopta prepadla až dozadu šestnástky, kde si ju spracoval Boateng a placírkou k bližšej tyčke otvoril skóre. Po polhodine hry Cabral vybojoval roh, po ktorom síce Grič najskôr minul prvú loptu, ale tá sa k nemu vrátila, poležiačky ju vrátil do ohňa, kde sa najlepšie zorientoval Ristovski a volejom zvýšil skóre. V 41. min prešla dlhá lopta až za obranu na Ristovskeho, ktorý mieril spoza šestnástky k vzdialenejšej tyčke, ale Hrdlička loptu pekným zákrokom vytlačil. Vzápätí Yusuf našiel rozbehnutého Griča na pravom krídle, ten z prvej prudko centroval pred bránku a Yusuf hlavou opečiatkoval brvno. V závere polčasu zahrával Ladji priamy kop z pravej strany, tesne za hranicou šestnástky, skúsil ohroziť Takáča priamo, no trnavský gólman bol pripravený a prudkú strelu vyrazil.

Do druhého polčasu vymenil Ristovskeho Trajkovski, čím Spartak prešiel znova na systém so štyrmi obrancami. Domáci však vybehli na súpera v snahe streliť čo najskôr kontaktný gól. Po ľahkej strate na našej polovici vysunul Badolo Kokovasa, ktorého bomba z prvej letela tesne nad brvno. V 55. min vyšla domácim pekná kombinácia, ktorá ich dostala až do šestnástky Trnavy, ale Adamec nestihol zakončiť. Po priamom kope hlavičkoval Pajer, znova len do náruče Takáča. Po dvadsiatich minútach územnej prevahy Pohronia, z ktorej gól nepadol, Trnavčania prebrali opraty a vo zvyšku zápasu boli nebezpečnejší. Škrtel hľadal v rozhodenej obrane centrom na zadnej tyčke Griča, ale ten svoj volej nenamieril do bránky. Carbal svoj šprint od polovice ihriska zakončil strelou, ktorú Hrdlička chytil. Gól už nepadol a Spartak zopakoval s Pohroním rovnaký výsledok ako v prvom kole.

Pablo Villar (Pohronie): „Za posledných sedem dní sme hrali tri zápasy. Rátali sme s tým, že Trnava bude hrať na troch obrancov. Nehrali sme tak zle, aby sme v polčase prehrávali 0:2. Ak, budeme dostávať góly po takýchto chybách, tak to nie je dobré, ale zlepšujeme sa. Blahoželám Spartaku, dokázal, že je to jedno z dvoch najlepších mužstiev na Slovensku.“

Michal Gašparík (Trnava): „Dnes sme výnimočne zmenili rozostavenie a hrali sme na troch obrancov, lebo sme chceli staviť na dvoch útočníkov, s Cabralom a Yusufom na krídlach, aby sme boli nebezpečnejší v ofenzíve. Vyplatilo sa nám to, obaja útočníci dali gól. V 2. polčase sme prestriedali a zápas sme si ustrážili v strednom bloku. Nepúšťali sme súpera do nebezpečných situácii. Sme radi, že sme dosiahli víťazstvo, lebo po tom poslednom incidente sme potrebovali vzpruhu.“