Dehtiar – Kolesár, Grič, Vojtko – Konstantinidis, Mendez (46. Žofčák), Savvidis, Neofytidis (6č. Kvocera) – Kountouriotis, Sidibé, Diarra (46. Popovits).

Rusov (63. Takáč) – Turňa, Anthony, Moenza – Cabral, Tešija, Tzandaris, Gamboš (68. Yusuf), Yao – Vukojevič (80. Horvát), Sobczyk.

ŽK: Kountouriotis -Tzandaris

289 divákov

Rozhodoval Nemček

Polčas: (0:2)

Tréner Šarmír dal oproti domácemu zápasu v základnej zostave šancu Vukojevičovi, ktorý nahradil Yusufa. Ten má drobnejšie zranenie a do zápasu naskočil až v druhej časti. Úvodných 20 minút bolo bez vzruchu, no potom Tzandaris vysunul Sobczyka za obranu, ten sa zbavil obrancu, ustál súboj s obrancom a peknou spätnou prihrávkou našiel Vukojeviča. Pre toho už nebolo problémom zasunúť loptu do odkrytej bránky. Vukojevič bol pri chuti a po polhodine hry si postavil loptu na priamy kop a z úctyhodnej vzdialenosti vyskúšal priamo ohroziť Dehtiara. Lopta len tesne minula ľavý vinkel jeho bránky. Z podobnej pozície potom Moenza centroval do šestnástky, kde najvyššie vyskočil Anthony, no aj jeho lopta letela tesne vedľa. Až potom si na loptu siahol aj Rusov, keď bez problémov chytil Sidibeho strelu spoza šestnástky. V závere polčasu rozohrala Trnava peknú akciu, na ktorej konci bol gól. Najskôr si takmer celá jedenástka vymenila loptu, aby Tešija zrýchlil stredom a vysunul do tutovky Sobczyka, ktorý však trestuhodne svoj súboj zoči-voči brankárovi nepremenil. Obrana však loptu odvrátila iba pred Gamboša, ktorý z prvej po zemi trafil presne k tyčke – 0:2.

Domáci tréner Jozef Majoroš, hneď po prestávke dvakrát striedal a do hry sa dostal aj skúsený Žofčák a Popovits. Prvú strelu na bránku však zaznamenal po obrátke Vukojevič, ale Dehtiara tentoraz neprekonal. Vukojevič však potom urobil chybu v rozohrávke, Anthony loptu neodvrátil dostatočne dôrazne a Žofčákovi chýbali iba centimetre, aby zblízka znížil. V 52. min Anthony skvelým sklzom zachránil pred Sidibem, ale po následnom rohu nedokázal Moenza odvrátiť ľahkú loptu, Žofčák pekne z pravej stany našiel Dimitriosa, ktorý z prvej znížil. Už o dve minúty bolo vyrovnané, keď Žofčák z priameho kopu nádherne trafil od brvna za čiaru a Rusov bol bezmocný. Po hodine hry Kountouriotis nešetrne zranil Rusova, keď ho trafil kolenom do tváre, hoci bolo zrejmé, že loptu už nemôže dočiahnuť. Trnavský kapitán musel striedať a si svoj tohtosezónny debut odkrútil Takáč. Mladý gólman sa uviedol super zákrokom v 72. min, keď Žofčákovu gólovú strelu vytlačil na roh. V 75. min mal šťastie, keď bol pri lopte neskoro a Kvocera ho prehodil, ale našťastie sa lopta skrútila mimo tri žrde. V 79. min sa k zakončeniu dostala po dlhšej dobe aj Trnava, keď Yao prihrával Yusufovi, ale jeho pohotový volej preletel nad bránkou. V 82. min sa po odrazenej lopte opäť dostal do tutovky Sobczyk, ale Dehtiar ho odvážnym zákrokom vychytal. Obom mužstvám slúži ku cti, že sa neuspokojili s remízou. V samom závere najskôr Yaovi neuznal rozhodca gól pre ofsajd a Tešijovej strele chýbala väčšia presnosť. Na opačnej strane po rohu vyhlavičkoval z čiary Turňa a tak sa zápas skončil zmierlivo.

Jozef Majoroš: „Chcel by som vyjadriť ľútosť na zranením trnavského brankára a verím, že sa dá čoskoro dokopy. Čo sa zápasu týka, tak my sme dali šancu hráčom, ktorí majú zmluvu aj na ďalší ročník. Prvý polčas nám viazla spolupráca, chýbal dôraz a dostali sme dva góly. Cez polčas sme si povedali, ako by mal vyzerať futbal a hrali sme tak, ako si predstavujem. Igor Žofčák opäť ukázal svoju genialitu pri prvom, aj pri druhom góle. Vyrovnali sme pomerne skoro a mali sme ďalšie šance, aby sme zápas úplne otočili.“

Marián Šarmír: „Naším cieľom bolo uhrať tu nejaký bod, lebo sme sa potrebovali mentálne nakopnúť. Prvý polčas bol z našej strany dobrý a stav 2:0 lichotivý. Povedali sme si, že budeme pokračovať v našej hre, ale v druhom polčase akoby boli hráči psychicky vymenení. Za 7 minút dovolili domácim vyrovnať a to nesmie prvoligovému mužstvu stávať. Mal som pocit, že realizačný tím chcel viac ako niektorí hráči. Dnes mi mnohí otvorili oči a s niektorými sa budeme musieť po sezóne rozlúčiť. Oveľa viac ako strata bodov ma mrzí zranenie nášho brankára, lebo ten zákrok bol úplne zbytočný a takéto voľačo na futbal nepatrí. Dobo bude dlhšie mimo hry a je mi toho chlapca ľúto.“