Takáč (46. Rusov) – Turňa (10. Koštrna), Tumma, Grič (46. Mihál), Jendrek – Gembický (46. Mikovič), Kolesár (61. Karhan), Kóša (78. Savvidis), Benovič (61. Vlasko), Kotlár - Olejník

Mandous – Látal (72. Yunis), Beneš (46. Štěrba), Poulolo, Vepřek (46. Zmrzlý) – Hála (46. Sladký), Houska, Breite, Chytil (46. Daněk), González (87. Šíp) – Nešpor (46. Radič)

Góly: 84. Kotlár - 57. Daněk, 89. Radič

Rozhodoval: Ettiene Mangion

Polčas: (0:0)

Na prvý zápas turnaja Tipsport Malta cup nominoval tréner Gašparík predovšetkým mladých hráčov, nakoľko tých starších chcel v tejto fáze prípravy šetriť. Základná zostava mala vekový priemer menej ako 21 rokov. Jediným tridsiatnikom v nej bol kapitán Turňa (ktorý v úvode striedal), zato od úvodu nastúpilo až päť tínedžerov.

Aj preto bol Olomouc od úvodných minút aktívnejší, hoci do čistých šancí sa nedostával a Takáč nemusel zasahovať. Mladí spartakovci mali sprvu problémy dostať sa cez stredovú formáciu súpera. Až po 25 minútach pekne vnikol do šestnástky Gembický, spätne našiel Kolesára, ktorého strelu však obrana stečovala na roh. Gembický mal potom aj sám šancu, ale dlho váhal so strelou v dobrej príležitosti a obranca Vepřek sa mu hodil pod nohy a loptu zblokoval. Najväčšiu príležitosť Spartaka mal po Koštrnovom centri kapitán Tumma. Mal dosť priestoru aj času na hlavičku, ale mieril nad bránku. V 38. min pekne unikol Olejník, postupoval na obrancu, nešiel do zakončenia, chcel však na druhej strane nájsť nabiehajúceho Kotlára, no lopta si k nemu cestu nenašla.

Do druhého polčasu poslal Gašparík štvoricu nových hráčov, no hneď po troch minútach mohol Rusov inkasovať. Gonzáles našiel úplne volného Látala, ale syn trénera Sigmy zblízka minul. V 56. min zahrával Daněk priamy kop spoza rohu šestnástky, skúsil to priamo, ale Rusov to čakal a chytil mu to. Olomoucký futbalista bol úspešnejší krátko nato, keď sa k nemu dostala lopta, a hoci ju zle trafil, zapadla presne k tyčke. Český súper aj po góle hral aktívne a z priameho kopu mohol zvýšiť Zmrzlý, ale Rusov vytlačil loptu pri tyčke. Spartakovci boli málo nebezpeční a Sigma hasila zárodky protiútokov ešte v zárodku, neraz aj za cenu taktických faulov v strede ihriska. Trnava sa však vyrovnania dočkala. Vlasko peknou kolmicou vysunul Olejníka, toho vychytal Mandous, ale trnavský útočník si odrazenú loptu zobral, pozrel sa, našiel nabiehajúceho Kotlára, ktorý do odkrytej bránky skóroval. Spartak však zápas do penált nedoviedol, lebo Tumma v samom závere neustál súboj so Yunisom, ten našiel voľného Radiča, ktorý prestrelil Rusova a do finále tak postúpili zverenci Radka Látala.

Michal Gašparík (Trnava): „V prvom polčase to organizačne vyzeralo celkom fajn, dokonca si myslím, že sme boli o niečo nebezpečnejšie mužstvo. V druhom polčase už to bolo o súperovi, neboli sme dostatočne pripravení na systém s tromi obrancami. Olomouc mohol dať druhý gól aj skôr, ale keď už sme vyrovnali, tak sa to dalo uhrať na tých 1:1. Škoda, ten gól bol trocha smolný.“

Radoslav Látal (Olomouc): „V prvom polčase bolo množstvo osobných súbojov, hra bola rozháraná. Druhý polčas sme preskupili rady, začali sme hrať na troch obrancov, vysunuli sme pressing a napádali sme súpera. Mali sme veľa šancí a mohli sme o výsledku rozhodnúť skôr. Potom sme z jednej strely dostali vyrovnávajúci gól. Ja to beriem ako prípravný zápas a až ten sobotňajší zápas bude generálka na ligu. Päťkrát po sebe sme hrali 1:1 a dúfam, že sme to dnes pretrhli. Milo ma prekvapili mladí hráči Trnavy, hrali odvážne, bojovali, bolo to ťažké na tom teréne a odovzdali dobrý výkon.“