Chovan – Čögley, Moško, Menich, Chren, Čonka – Kyziridis (58. Orávik), Tóth, Grozdanovski, Hrnčár - Balaj

FC Spartak Trnava:

Kamenár – Koštrna, Grič, Anthony, Trajkovski (83. Tsaousis) – Cabral, Iglesias, Savvidis, Bukata, Yusuf (74. Johnson-Nsumoh) – Ristovski

ŽK: Moško, Čögley, Balaj, Hrnčár - Savvidis

Rozhodoval: Martin Dohál

Michalovi Gašparíkovi sa pred zápasom so Zlatými Moravcami rozpadla defenzíva, na čele s brankárom Takáčom, ktorý má zranené koleno. Poranený členok vyradil z hry aj Twardzika, ktorý pribudol ku Kóšovi a Tummovi ako tretí vyradený stopér. Deväť žltých kariet zasa vystavilo stopku Mikovičovi a stopercentne pripravený nebol ani Vlasko. V bránke tak nastúpil s kapitánskou páskou na druhý tohtoročný zápas Kamenár, ktorému kryl chrbát iba 16-ročný Patrik Vasiľ.

Naopak, domáci nastúpili so štvoricou exspartakovcov, ktorí, ak by Tóth hral na svojom obvyklom poste, tak by zložili kompletnú obrannú formáciu.

Prvý polčas sa niesol v duchu územnej prevahy Spartaka, ktorý mal aj viac streleckých pokusov, no ani jednu zo šancí nedokázal pretaviť na otvárací gól. Rozohrávku narúšal nerovný terén, ktorý v tejto sezóne dostáva riadne zabrať. Prvú šancu mal Ristovski po Cabralovej spätnej prihrávke, ale trafil iba obrancu. V 23. min takmer Čögley prekonal vlastného brankára, keď odvracal loptu pred Yusufom a Chovan ju s námahou vytlačil spod brvna. Domáci brankár sa zaskvel aj pri najväčšej šanci prvého dejstva, keď po kolmej akcii Iglesias uvoľnil Cabrala, no ten zoči-voči Chovanovi trafil iba do neho a po odrazenej lopte Ristovskeho pokus zblokovala obrana. Jediný strelecký pokus do priestoru bránky v prvom dejstve má na strane domácich na svedomí Menich po rohu, ale jeho hlavička mierila iba do miest, kde stál Kamenár. Záver polčasu obstarala strela Savvidisa, ktorý si naviedol loptu stredom ihriska, ale po zemi tesne minul pravú tyčku bránky.

Aj druhý polčas začala Trnava náporom a pritlačila ViOn pred vlastnú šestnástku. V 56. min po Ristovskeho prieniku sa lopta odrazila k úplne voľnému Iglesiasovi, ale ten zblízka trafil iba do Chovana. V 62. min Bukata vysunul Yusufa, ktorý predstihol Čögleya, obstrelil Chovana, ale netrafil bránku. V ďalšej šanci sa Iglesiasovi vrhol do strely Menich a krátko nato španielsky futbalista minul spoza šestnástky. Spartak v týchto chvíľach takmer nepožičiaval loptu súperovi, ktorý však bránil v dvoch blokoch a nepúšťal bielych do šestnástky. Spartakovci to skúšali mnohými centrami, no tienenachádzali správnych adresátov. Michal Gašparík vystriedal Yusufa so Nsumohom a ten si na ihrisku zasa vymenil krídelné priestory s Cabralom, no ani to efekt neprinieslo. V 80. min mohol o všetkom rozhodnúťprekvapivo na druhej strane Hrnčár. Savvidis stratil v strede ihriska loptu, domáci išli do rozhodenej obrany, lopta prešla až k úplne voľnému Hrnčárovi, ktorý našťastie zblízka prestrelil. Spartaku postupom času akoby dochádzali nápady na prekonanie obranných valov a ViOn už zvyšok zápasu ustál bez ujmy.

Ľuboš Benkovský (Z. Moravce): „Snažili sme sa pracovať s priestorom, no v prvom polčase sme urobili jednu chybu vo vykrývaní priestoru, čo Trnava hneď využila, ale Chovan nás podržal. Zápas sa vyvíjal tak, ako sme predpokladali. Hráči splnili tie úlohy, ktoré mali. Jasné, že sme chceli byť trochu nebezpečnejší smerom dopredu. Napriek tomu, tá jedna šanca, na ktorú sme čakali prišla. Mali sme ju premeniť a mohli sme mať tri body.“

Michal Gašparík (Trnava): „S výkonom som spokojný, nemôžem chalanom nič povedať. Celý zápas sa snažili, dali do toho maximum, jediné, čo nám chýbalo, boli tie góly. Keby sa nám podarilo nejaký streliť, futbal by vyzeral inak. Súper sa sústredil na ubránenie výsledku. My sme sa snažili kombinovať počas celého zápasu, ale tie šance, čo sme si vytvorili, sme nepremenili a preto ten zápas skončil 0:0. Pretým v zápasoch sme boli efektívni, darilo sa nám dávať tie góly, teraz sme mali tri-štyri také šance, že z toho mohol padnúť gól, bohužiaľ, nepadol. Ideme ďalej, svoj cieľ sme ešte nesplnili.“