Takáč – Koštrna (80. Bolaji), Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis - Pocházka, Bukata (87. Paur) – Daniel (69. Štefánik), Ristovski (69. Boateng), Yusuf

Ludha - Bartoš, Godál, Oravec (46. Grešák) – Kováčik, Bakaľa (46. Breznaník), Paraj (74. Bariš), Ďatko – Adekunle (46. Cobnan), Kuzma, Pavúk (80. Šikula)

ŽK: Štetina, Bolaji – Oravec, Godál

Rozhodovali: Očenáš – Štofik, Vass

Diváci: 2680

Polčas: (1:0)

Na zápas tretieho kola Fortuna ligy proti nováčikovi z Podbrezovej bol v základnej zostave pripravený aj krídelník Erik Daniel. Tréner Michal Gašparík dal na stopérovi vedľa Lukáša Štetinu šancu Sebastianovi Kóšovi. Pred úvodným výkopom domáci činovníci gratulovali Alojzovi Fandelovi, päťnásobný majster Československa v drese Spartaka nedávno oslávil 75. narodeniny.

Úvodné minúty zápasu patrili Spartaku, útoky sa na bránku Podbrezovej valili najmä po krídlach, aktívni boli ako Yusuf naľavo, tak Daniel na pravej strane. Prišla siedma minúta duelu a Daniel na pravej strane našiel v behu Koštrnu, ten po zemi prihral Yusufovi, ktorý nedal brankárovi zblízka šancu - 1:0.

Boli to domáci, kto aj po vedúcom góle diktoval tempo duelu. Po uplynutí polhodiny hry mieril Savvidis po priamom kope tesne nad bránku, krok k zakončeniu chýbal následne aj Mikovičovi, hlavička Bukatu v 31. minúte skončila v rukách Ludhu. V 37. minúte sa od Yususfa dostala lopta k Danielovi a jeho technický pokus mierne minul bránku Podbrezovej. Silnú desaťminútovku plnú šancí uzavrel v 40. minúte Yusuf, ktorý dostal skvelý center do šestnástky od Daniela, avšak nedokázal loptu správne vo výskoku zasiahnuť. Prvý polčas sa tak skončil vedením Spartaka o jeden gól.

Hostia cez polčas vymenili troch hráčov, ale Trnavčania naďalej dominovali. V 50. minúte sa k strele spoza šestnástky dostal Bukata a brankár hostí musel loptu krotiť na dvakrát. Spoza šestnástky skúšal následne strieľať aj Savvidis, lopte po priťuknutí od Štetinu chýbala však presnosť. Spartak doslova zavrel súpera pred vlastnú šestnástku.

Po hodine hry sa do zakončenia po brejkových situáciách dostali aj hostia, ich strely skončili dvakrát mimo bránky Takáča. Šikovnosť ukázal Daniel v 64. minúte, keď vyzvŕtal obrancu na pravej strane, našiel centrom Ristovskeho a ten v dobrej príležitosti zakončoval vysoko nad bránku. Danielovi, ktorý nastúpil prvýkrát v základnej zostave však postupne odchádzali sily a na ihrisko prišli na záverečných dvadsať minút aj Boateng so Štefánikom, na gólovú poistku sa však čakalo ďalej, šance ostávali nevyužité.

Trest vo forme vyrovnania prišiel v 84. minúte, keď Cobnan dostal prihrávku od Kováčika a krížnou strelou z vnútra šestnástky prekonal Takáča – 1:1.

V 90. minúte mohol všetko zvrátiť Boateng, ktorý sa sám rútil na bránu, ale jeho zakončenie mierilo trestuhodne nad bránku. Spartak tak po dobrom výkone iba remizoval s Podbrezovou 1:1.

Michal Gašparík (Spartak): „Pre nás je to krutý výsledok, pri takom výbornom zápase musí byť 2 až 3:0. Šance tam boli, zmenili sme organizáciu hry, voči systému 3-4-3. Chceli sme hrať vysoký pressing, čo sa nám aj darilo. Dali sme prvý gól, nevyšili nám šance na druhý či tretí zásah, hralo by sa pokojnejšie. Druhý polčas to vyzeralo dobre, potom to bolo typické, nechali sme ich žiť, súper vyrovnal, po dobrom pressingu išiel Boateng sám, ale nedal. Bod je pre nás málo.“

Roman Skuhravý (Podbrezová): „Keby som bol nemiestny, poviem, že sme z ho.na uplietli bič. Dnes nie som na seba hrdý, na to čo sme predviedli v prvom polčase, malo to svoje dôvody, ale to si nechám pre seba. Nechcem dehonestovať výkon Trnavy, vletela na nás, som rád, že polčas dopadol iba 1:0, očakával som, že takýto zápas príde, netušil som, že to bude v Trnave. Väčšinou takýto zápas príde na takomto štadióne, hrali sme zakríknuto bez dobrého pohybu bez ponuky. Domáci nás nechali žiť, pomohli nám chalani, ktorí prišli po striedaní, od 60. minúty sme začali využívať priestory, ktoré sme chceli využívať od začiatku a so šťastím sme vyrovnali. Nie je to zaslúžený bod, ale tento bod nám môže pomôcť, tretí zápas s dobrým súperom a máme piaty bod. Verím, že nás čakajú svetlé zajtrajšky.“