FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – M. Vida, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – K. Vida, Kalmár, Oravec, Ronan (85. Szaraz) – Ramirez (89. Fábry), Divkovič (75. Blackman)

FC Spartak Trnava: Bolek (90. Rusov) – Turňa, Mitrea, Mesík, Lovat – Diogo, Halilovič, Gredel (76. Dangubič), Tešija – Sobczyk (67. Yilmaz), Tavares.

Rozhodoval: Michal Smolák ŽK: Divkovič – Halilovič ČK: 84. Jedlička

Polčas: 0:0

V osemfinále Slovnaft Cupu sa, tak ako v predchádzajúcich zápasoch, do bránky Trnavy postavil Petr Bolek a s kapitánskou páskou viedol mužstvo v Dunajskej Strede Erik Grendel. Prvú a hneď obrovskú tutovku mal v 7. min Sobczyk, ktorý zachytil loptu smerujúcu na brankára, ale zoči voči Jedličkovi ho nedokázal prekonať. Sobczyk mal podobnú tutovku aj v 17. minúte, keď ho za obranu vysunul Tešija, ale trnavský útočník toľko váhal so zakončením, až ho zblokoval Kružliak. Domáci sa s ťažkosťami dostávali pred Bolekovu bránku, ale v 26. min napriahol z diaľky Davis a jeho jedovatá strela prefičala okolo pravej tyčky. Dunajská Streda hrozila zväčša po štandardných situáciách, ktorými ju zásoboval po svojich prísnych výrokoch rozhodca Smolák. Žiadna našťastie neskončila gólom, a tak sa prvý polčas skončil bez gólov.

V úvode druhej polovice mali veľkú šancu domáci, keď najskôr Ramirez nedokázal zblízka hlavou dotlačiť loptu do siete a potom Ronanovu strelu z dobrej pozície zblokovala obrana Trnavy na roh. Po výhode mal Lovat celú ľavú stranu voľnú, ale strieľal z veľkej diaľky a bránku prestrelil. Obrovskú šancu mal v 58. min K. Vida, ktorý si popri obrane naviedol loptu na stred pokutového územia, ale rovnako prekopol bránku. V 64. min vypadla po rohu Jedličkovi lopta z rúk, ale Sobczyk nestihol lepšie zareagovať a tiesnený netrafil bránku. V 72. minprečíslili hráči DAC obranu červeno-čiernych, ale Ramirezovu strelu zuhla vytlačil Bolek na roh. Krátko opäť prepadla Trnava v útoku a do zakončenia sa po brejku dostal Kalmár, ale aj tentoraz bol Bolek na svojom mieste. V závere už domáci tlačili a nechceli čakať na pokutové kopy. Zariadiť to mohol K. Vida, ktorý v 80. min pálil nebezpečne zblízka, ale Bolek reflexívne vytesnil jeho strelu na tyčku. V 83. minúte sa Trnava vymanila z tlaku vysunutím Tavaresa, ktorý si obhodil aj vybehnuvšieho Jedličku, ten ho fauloval a domáci brankár musel pod sprchy. V čase sa na striedanie pripravoval trnavský brankár, tak musel gólmanov nechtiac vymeniť domáci tréner. Rusov sa napokon na ihrisko v závere tiež dostal a rozstrel tak paradoxne absolvovali na oboch stranách iní brankári ako tí, ktorí zápas začali.

Rozstrel začali lepšie Trnavčania, ktorí prvé tri penalty dali a Rusov vychytal Fábryho. Potom však Tavares s Halilovičom zlyhali a keďže domáci už boli bezchybní, postúpil do štvrťfinále DAC

Penaltový rozstrel: Tešija 1:0, Kružliak 1:1, Mitrea 2:1, Kalmár 2:2, Lovat 3:2, Fábry nedal, Tavares nedal, Beskorovajnyj 3:3, Halilovič nedal, Davis 3:4.

Peter Hyballa: „V prvom polčase nám Trnava príliš nedovolila, potom sme trocha preskupili rady a v druhej polovici už sme boli lepší. Hrali sme odvážnejšie na Kalmára, vypracovali sme si aj šance, ale lopta dnes do siete neprešla. Neviem či sú penalty o šťastí alebo nie, som tréner a nie filozof, ale dnes sme v nich boli úspešnejší a tešíme sa z postupu.“

Ricardo Chéu: „Mali sme trocha menej času na regeneráciu po ťažkom zápase so Žilinou, ale kým sme vládali, tak sme hrali aktívne a s pressingom. Mali sme v úvode dve veľké šance, ale Alex Sobczyk ich neriešil dobre. V závere zápasu už sme hrali iba na brejky a po jednom z nich sa vyfauloval brankár. Napokon rozhodli penalty, o ktorých si myslím, že nie sú dielom šťastia. Dnes v nich dali domáci viac gólov, a preto vyhrali. Kým my sme brankára striedať plánovali, domáci striedali vynútene a nakoniec boli úspešnejší.“