Kamenár – Koštrna, Čurma, Kóša, Bolaji (66. Mikovič) – Yusuf (66. Kozak), Grič, Savvidis, Ramadan, Iván (66. Azevedo) – Olejník (75. Ristovski)

Chropovský - Mihál, Pavlík, Mayounga – Totka (84. Koprna), Mašulovič (69. Duda), Vikri (46. Ouattara), Piroska, Anaba – Niarchos (76. J. Buchel), Sulaeman (84. Kudláč)

Góly: 16. Pavlík (vlastný), 71. Kóša (Kozak), 90. Azevedo

ŽK: Grič, Savvidis – Mašulovič, Pavlík

Rozhodoval: Erik Gemzický

1359 divákov

Polčas: (1:0)

Na prvý semifinálový zápas Slovenského pohára poslal Michal Gašparík pozmenenú zostavu, keď nechal odpočívať viacerých skúsených hráčov. Vynútená zmena prišla v bránke, kde nastúpil namiesto zraneného Rusova Kamenár. Dobrivojovi Rusovovi sa, bohužiaľ, opäť obnovilo zranenie kolena a pretrhol si na včerajšom tréningu ten istý väz v operovanom kolene.

Zvyšní hráči v poli mali vekový priemer 23 rokov. Napriek tomu bol favoritom Spartak. Prvá snaha o zakončenie vzišla v 5. min po centri Koštrnu z pravej strany, ale Ramadanovu hlavičku zastavil ešte pred brankárom jeden z obrancov. O ďalších 5 minút sa o podobnú akciu pokúsil Iván s Yusufom, no tentoraz trnavský futbalista zblízka hlavičkoval nad bránku. Po štvrťhodine prišiel ďalší dobrý prízemný center z pravej strany, Olejník si loptu spracoval, ale tiesnený dvojicou stopérov ju nedokázal pretlačiť, no Mihál odkopol lopotu tak nešťastne, že ju napálil do Pavlíka, od ktorého sa odrazila do siete. Tempo hry potom upadlo a do ďalšieho zakončenia sa dostal Olejník až v 36. min, keď sa k nemu odrazila lopta od Yusufa. Jeho pätičku si našiel Chropovský.

Začiatok druhého polčasu opäť vyšiel Trnave lepšie. Už v 53. min získal Savvidis loptu na svojej polovici, v páde ju posunul ďalej, tá sa postupne dostala až k Ramadanovi, ktorý odcentroval na zadnú tyč, kde Olejník koníkom trafil do siete. Na prekvapenie prítomných však opäť zasiahol VAR, vrátil hru späť, gól neuznal a Savvidisovi ukázal žltú kartu za faul na Pirosku. Arbiter svojím rozhodnutím nielen zobral Spartaku gól, ale ešte aj vrátil Seničanov na čas do hry. Tí boli dovtedy bezradní, ale potom zacítili šancu a viac sa tlačili dopredu. Domáci tréner zareagoval na tento fakt trojitým striedaním, keď vymenil Bolajiho aj obe krídla. Práve Kozak v 71. min zahrával roh, pekne si naňho nabehol stopér Kóša a hlavou rozvlnil sieť. V samom závere ešte poistil víťazstvo Azevedo. Po rohu odvrátila obrana loptu iba k brazílskemu futbalistovi, ktorý ju z hranice šestnástky poslal k vzdialenejšej tyčke a s pomocou teču skončila v sieti.

Spartak zvládol zápas bez väčších problémov a mohol pridať ďalšie góly, no viaceré akcie nedotiahol do úspešného konca. Do odvety, ktorá bude o dva týždne v Senici, si však odvezie pohodlný náskok.

Michal Gašparík (Trnava): „Teší ma výsledok a že sme konečne dali viac gólov. Stála mi chýba lepší výkon od krídel. Trápime sa v ofenzíve, ostatná časť mužstva je v poriadku, vieme sa tam dostať, ale potrebujeme, aby hráči spravili niečo navyše. To nám chýbalo v prvom polčase a som rád, že striedania v druhom polčase nám pomohli a zápas sme zlomili na svoju stranu. Myslím, že ten tretí gól nás priblížil k tomu vytúženému finále.“

Pavel Šustr (Senica): „Je to 0:3 a úplne spokojní nie sme. Hlavne z toho dôvodu, že sme dostali dva góly zo štandardných situácií, čo sme nechceli. Myslím, že sme mali niekoľko pasáží, kde sme dokázali dobre kombinovať, ale chýba nám sila, rozhodnosť, aby sme niektorú situáciu dohrali do konca. Dnes nám najmä v prvom polčase chýbal bežecký výkon a keď sme sa aj dostali k centru, vo vápne nebol nikto. Takto ten zápas nemôžeme zvládnuť. Chceli sme zápas odbojovať a nezľaknúť sa ho, čo hráči dokázali. Ja svojich hráčov hodnotí kladne.“