Petráš – Kopásek, Kopas, Nemčík, Bari – Mráz (65. Myslovič), Stojčevski – Kaprálik, Slebodník (78. Jambor), Ďuriš - Iľko

Takáč – Koštrna, Tumma, Kóša, Kozak – Iván (65. Yusuf), Procházka, Vlasko (77. Mikovič), Bukata, Azevedo – Olejník (86. Ristovski)

Góly: 25. Iľko - 10. Bukata (Koštrna), 70. Olejník

ŽK: Kaprálik, Stojčevski - Vlasko, Kóša, Azevedo, Procházka

Rozhodoval: Boris Marhefka

1136 divákov

Polčas: (1:1)

Pred úvodným výkopom zablahoželali prezidenti oboch klubov Peter Macho a Jozef Antošík k nedávnym sedemdesiatinám Milanovi Zvaríkovi, ktorého prvoligová kariéra bola spätá práve s trnavským Spartakom a Žilinou.

Michal Gašparík nechal po pohárovom finále odpočívať viacero hráčov základnej zostavy a do hry sa od začiatku dostali Vlasko či na hrote Olejník.

Hral sa otvorený futbal a spartakovci začali nezvyčajne ofenzívne. Už v 7. min sa po osi Iván, Olejník dostala lopta k Azevedovi, ktorý z dobrej streleckej pozície minul bránku. Po desiatich minútach zakombinovali na pravej strane Vlasko s Koštrnom, ktorý uvoľnil Bukatu a ten zblízka poľahky prekonal Petráša. V 17. min mohlo byť po narážačke Kozaka s Vlaskom 2:0, ale poľského futbalistu v čistej šanci vychytal Petráš a Olejník nedokázal odrazenú loptu dopraviť do odkrytej siete.

O vyrovnanie sa po centri Bariho postaral Iľko, ktorý ostal sám pred Takáčom a hlavou ho zblízka prekonal. Krátko nato zahrali Trnavčania signál po priamom kope, ktorý sa skončil strelou Kozaka spoza šestnástky, ale mierila iba do stredu bránku, kde operoval Petráš. V 31. min opäť narazil Kozak Vlaskovi, ktorý bol pri preberaní lopty faulovaný a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil Olejník, ktorý mohol streliť prvý ligový gól, ale Petráš mu zle kopnutú penaltu chytil. Polčas zakončila hlavička Nemčíka po rohu, ktorá len tesne minula Takáčovu bránku.

V druhom polčase sa dlho nič nedialo a o vzruch sa postaral iba tiahlou ďalekonosnou strelou Kaprálik, no našťastie letela vedľa tyče. V 70. min sa o pekný futbalový moment postarali hostia, keď stredom obrany prenikli k šestnástke, Vlasko šikovne uvoľnil Bukatu, ten z prvej mieril k tyčke, Petráš ešte pekne loptu zastavil, ale dobiehajúci Olejník sa predsa len dočkal premiérového gólu, keď mu poslal loptu pod brvno.

Na záverečné minúty vystriedal dovtedy najlepšieho hráča na ihrisku Vlaska Mikovič, ktorý si tak pripísal jubilejný dvojstý ligový štart v trnavskom drese. Čerstvo vystriedaný Jambor sa mohol hneď na prvýkrát blysnúť, keď sa pohotovo uvoľnil na hranici šestnástky, oklamal aj Takáča, ale trafil iba tyčku. Kopas potom opäť z veľkej diaľky natiahol Takáča, ktorý končekmi prstov vytlačil jeho strelu na roh.

Ivan Belák (Žilina) „Gratulujem Trnave k zisku pohára aj k dnešnému víťazstvu. Začiatok prvého polčasu bol opatrný, súper to využil, dostal sa do vedenia, mal príležitosti, ale aj my sme po peknej akcii vyrovnali a mali sem dve tri nedotiahnuté akcie. Pre diváka to bol pekný futbal, hralo sa hore dolu a bolo sa na čo pozerať. Do druhého polčasu sme vstúpili slabo alebo súper dobre, mali sme hluchú desaťminútovku, počas ktorej sme dostal gól a Trnava mala ďalšiu šancu po štandardke. Potom už nič a škoda, že sme nemali kúsok šťastia pri našich strelách a aj tá Jamborova tyč. Mylím, že dnes by sme sa a tešili aj z bodu, ale znova to víťazstvo neprišlo. Hrali sme s kvalitným súperom a chlapci odovzdali na ihrisku maximum. Musíme ísť ďalej a skúsiť to o týždeň.“

Michal Gašparík (Trnava): „Dnes ma chalani veľmi potešili, lebo po dvojdňových oslavách mali výborný prístup, hrali zodpovedne. Mali sme ofenzívne ladenú zostavu a boli sme kvalitní vpredu. Škoda, že prvý polčas sme sa nedostali do dvojgólového vedenia, lebo by sa nám hralo lepšie. Žilina ja my sme prispeli k dobrému futbalu. Prekvapivo aj GPS parametre na športtesteri sme mali dobré a oslavy na hráčoch nezanechali stopu. Som rád, že sme vyhrali a stále živíme šancu na 2. miesto.“