FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Čurma (17. Tumma), Škrtel, Mikovič – Azevedo (77. Iván), Grič (70. Ramadan), Savvidis, Procházka (70. Bukata), Yusuf – Ristovski (70. Olejník)

MFK Ružomberok:

Krajčírik – Fabiš, Lichý, Mojžiš, Madleňák – Rymarenko (57. Gerec), Luterán, Mrva, Múdry (57. Bobček), Regáli (71. Macejko) – Boďa (74. Úradník)

ŽK: Škrtel, Procházka, Savvidis, Mikovič – Madleňák, Regáli, Lichý, Luterán, Mrva

Rozhodoval: Peter Ziemba

3138 divákov

Polčas: (0:0)

Do zostavy Spartaka sa po zranení vrátil aj Dominik Takáč a domáci od úvodného hvizdu chceli nakloniť zápas na svoju stranu. Domáci mali prevahu počas celého zápasu, ale jedinú čistú gólovku zahodil hosťujúci Regáli. Trnavčanom chýbala buď presná finálna prihrávka a lepšie zakončenie.

Spartakovci mali silnú úvodnú štvrťhodinu, počas ktorej mohli viackrát skórovať. Aktívny bol najmä Yusuf na pravej strane. Po peknom preštrikovaní sa v šestnástke mohol streliť gól aj sám, ale trafil len bočnú sieť. Potom prihrával viackrát pred bránku, ale ani Ristovski, ani Azevedo jeho prihrávky nepremenili na úvodný gól. Z veľkej diaľky si loptu pripravil Grič, ale jeho pokus mieriaci k tyčke vyškriabal Krajčírik na roh, po ktorom hlavičkoval Škrtel mimo. Najväčšiu šancu zápasu však mali hostia. Slabú strelu z uhla odvrátil Škrtel iba pred Regáliho, ktorý asi z piatich metrov trestuhodne prestrelil odkrytú bránku.

Spartak sa snažil aj po celý druhý polčas dobýjať bránku Ružomberka, ale postupom času akoby hráčom dochádzali nápady. Ružomberčania takmer všetky centre a prihrávky poctivo odvracali a nepúšťali súpera do zakončenia. Neujalo sa ani množstvo rohových kopov, hoci v 77. min mal po jednom z nich blízko ku gólu Savvidis, ale lopta nakoniec preletela okolo tyčky. V samom závere najskôr Ramadam po závare pred Krajčírikom netrafil bránku a potom aj jeho hlavička po rohu letela nad bránku. V nadstavenom čase mohol prísť trest, keď Lichého bomba preletela vedľa tyčky Takáčovej bránky.


Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „Predpokladali sme, že ten zápas sa bude asi takto nejako vyzerať. Bolo to o celozápasovom dobýjaní ružomberského bloku. Dobre sme kombinovali, vedeli sme sa tam hlavne cez tie kraje dostať. Lietalo tak veľmi veľa centrov, ktoré sme tam mali dokázať dotlačiť, alebo aspoň zakončiť. Absolútne sme neboli efektívni. V prvom polčase sme si protiútoky postrážili, až na jednu situáciu Ružomberok pri našej bráne nebol. Zápas sme potom otvárali, už to bolo hore-dolu. Tlak sme mali celozápasový, ale svedčal by tomu gól, ktorý by otvoril Ružomberok a potom by futbal lepšie vyzeral, možno by bol zaujímavejší pre ľudí. Takto to bolo bez gólov a s remízou sme spokojní nie sme.“

Peter Struhár (Ružomberok): „Vedeli sme, čo nás v Trnave čaká. Od začiatku to bol bojovný zápas, s množstvom súbojov, korunovaný deviatimi kartami. Až tak tej futbalovosti tam toľko nebolo. Bolo to o prvom góle, pritom my sme mali tú prvú stopercentnú šancu, ktorú sme nepremenili. Nato mal Spartak zaujímavé veci z krajných vertikál, kde sa dostával po našich stratách a následne to prudko centrovali do pokutového územia. Musím pochváliť chalanov, že odblokovali hráčov a nenechali ich zakončovať. V niektorých prípadoch sme mali aj šťastie, že sa tam nedostali. Myslím, že s tým s akými hráčmi a problémami sme išli do zápasu, musíme byť spokojní s bodom. Ku koncu zápasu mal Lichý dve pekné strely, z ktorých sme mohli streliť Trnave gól.“