MFK Ružomberok:

Takáč – Koštrna, Grič, ,Čurma, Tumma, Bolaji – Procházka (75. Yusuf), Ramadan (69. Azevedo), Savvidis, Bukata – Ristovski (75. Olejník)

FC Spartak Trnava:

Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák - Regáli, Domonkos, Lichý, Bobček (62. Múdry), Rymarenko (62. Gerec) - Boďa

ŽK: Madleňák - Savvidis

Rozhodoval: Michal Očenáš

1771 divákov

Polčas: (0:0)

Spartak nastúpil na Liptove v netradičnom rozostavení s piatimi defenzívnymi hráčmi, pričom krajní obrancovia mali za úlohu po zisku lopty alternovať krídla. Po prvý raz nastúpil v základnej zostave Ammar Ramadan.

O prvý vzruch sa postaral nechtiac Tumma, ktorý si chcel pomôcť s Takáčom, ale lopta na hrboľatom teréne preskočila nohu trnavskému gólmanovi, no našťastie nesmerovala na bránku. V 20. min zahrával z dobrej pozície priamy kop domáci kapitán Maslo, ale trafil iba do múru. Krátko nato hasili mimo šestnástky pred Bobčekom Čurma s Takáčom, a hoci sa nedohodli, do šance ho nepustili. Trnavčania sa ťažko dostávali cez stred ihriska, kde sa odohrávalo množstvo súbojov. Po jednom prehratom centroval Fabiš a Boďa loptu takmer usmernil do siete. Do konca polčasu však ani jedna lopta nesmerovala na bránku a tak sa skončil polčas bez gólov.


V druhej polovici prevzal iniciatívu Spartak, hneď skraja na pár minút pritlačil domácich, ale šancu z toho nevytvoril. Naopak, po strate lopty sa rútili traja Ružomberčania do otvorenej obrany, ale Čurma prečítal úmysel Regáliho. Hra dostala spád a presunula sa pred šestnástky. Trnavčania zahrávali zakrátko štyri rohy, mali niekoľko nebezpečných situácií, ale do čistej pozície sa nevedeli dostať, hoci to pred Krajčírikom horelo. V 66. min po akcii po krídle našiel Bukata v šestnástke Ristovskeho, ktorý si loptu pripravil, ale vystrelil nad. Zakrátko sa na opačnej strane uvoľnil Ramadan, vystrelil cez Masla, ale trafil ďalšieho obrancu. Po priamom kope Ružomberka a signále hlavičkoval voľný Boďa, ale len vedľa bránky. V samom závere po Yusufovom prieniku pálil Azevedo nad bránku a tak brankári za celý zápas nepotrebovali zákrok.


Ohlasy po zápase

Peter Struhár (Ružomberok): „Do zápasu sme išli s cieľom, že chceme vyhrať. Musím povedať, že Mišo to dobre zhodnotil. Bol to bojovný zápas, kde nebolo veľa šancí. My sme mali jednu šancu a nejaké strely, väčšinou po štandardkách. Veľa sme chceli a kazili sme jednoduché prihrávky. Musím vyzdvihnúť, že hráči oboch mužstiev išli na doraz a bolo tam veľa súbojov. Asi to neprospelo futbalu, lebo sme nevideli toľko striel a góly. V druhom polčase prevzala na začiatku aktivitu Trnava, mali cente, ale dobre sme stále to odvracali. Druhú polovicu druhého polčasu sme boli lepší, mali sme dve akcie, Regáli bol aktívny, mohol vystreliť, potom na konci Gerec si nespracoval loptu. Dnes sa ukázalo, že obe mužstvá majú prepracované defenzívy.“

Michal Gašparík (Trnava): „Videli sme vyrovnaný, bojovný zápas s veľmi veľa súbojmi, čobolo asi kvôli terénu, ktorý nie je ideálny na futbal. Žiadne veľké šance si nevypracovalo ani jedno mužstvo. Po prvom polčase som cítil, že chalani išli na víťazstvo, mali sme 20 minút, kde sme Ružomberok zatlačili a lietalo to tam, ale nevedeli sme loptu dostať do bránky. Ružomberok je doma silný, dal 5 gólov Žiline, 4 Žiline, ale my sme dnes hrali zodpovedne a nedovolili sme domácim ani jednu strelu na bránku. Sprevádza nás to už dlhšie, že nemáme potrebný pokoj v koncovke, aby sme sa uchytili v ofenzíve.“