Takáč – Čurma, Anthony (75. Tumma), Twardzik, Mikovič – Cabral (62. Iván), Savvidis, Bukata (82. Vlasko), Grič, Yusuf (82. Procházka) – Boateng (62. Ristovski)

Kira – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Sloboda, Kolesár, Mondek (58. Chobot), Ďubek (68. Švec) – Kyziridis, Ku. Yilmaz (58. Mujiri)

ŽK: Čögley, Menich

Diváci: 2961

Rozhodoval: Dušan Sedlák

Polčas: (1:0)

Predohru k zápasu obstaralo oficiálne predstavenie Martina Škrtela, ktorý pred úvodným hvizdom pozdravil fanúšikova navodil v nich tú pravú burcujúcu náladu pred stretnutím s ViOnom. Kým Michal Gašparík nechal po pohári niektorých hráčov odpočívať, hosťujúci tréner poslal na ihrisko v základnej zostave až sedem hráčov, ktorí mali trnavskú minulosť.

Do prvej osviežovacej prestávky sa veľa vzruchu neudialo. O jedinú strelu medzi tri žrde sa postaral hosťujúci Kubilay Yilmaz, ktorý ostal v 20. min úplne voľný na hranici šestnástky, ale vyslal iba slabú strelu, ktorá skončila v náruči brankára Takáča. V 26. min už sa diváci dočkali. Spartakovci zakombinovali na pravej strane, Cabralov center odvrátil Tóth pred šestnástku, kde si ju našiel Bukata a pohotovou skrytou strelou prekvapil z diaľky Kiru. Po polhodine mohlo byť 2:0, keď Yusuf predviedol peknú individuálnu akciu na ľavej strane šestnástky, na zadnej tyčke našiel voľného Boatenga, ale ten zbytočne dlho otáľal a Kira sa mu vrhol do strely. V 34. min vysunul Yusuf do šance Griča, ale Kira mu zneškodnil strelu aj následnú pokus o prihrávku. V samom závere polčasu hľadal Mikovič centrom Boatenga, ten sa zavesil do vzduchu, ale lopta letela nad brvno.

Aj prvú strelu v druhom polčase vyslal na bránku Yilmaz, Takáča natiahol, ale neprekonal. Na opačnej strane sa k zakončeniu dostal Savvidis, vylepšil si pozíciu na hranici šestnástky, ale Yusuf stečoval loptu vedľa bránky. V 62. min vysunul Cabral prihrávkou za obranu Griča, ten nabil do behu Boatengovi, ktorý prekopol bránku. O tri minúty neskôr mal dve šance Iván, ale najskôr trafil Menicha a potom ho vychytal Kira. Ristovski sa potom prebil cez Menicha, postupoval na Kiru, ale do strelu mu na poslednú chvíľku vložil nohu Tóth. Po následnom rohu sa do zakončenia dostal Grič, ale prekopol. V 72 min sa už domáci tešili, keď Yusuf utiekol Čögleyovi a naservíroval loptu Ristovskemu ako na podnose - 2:0. Viac gólov už napriek ďalším šanciam nepadlo, no Spartak si výhru bez problémov postrážil a privítal Martina Škrtela výhrou.

Michal Gašparík (Trnava): „Nám sa zo začiatku trocha ťažšie presadzovalo proti organizovanej obrane súpera. Prvý gól zápas otvoril a od toho gólu sme mali dosť vyložených šancí na to, aby sme tak dlho nenechali zápas otvorený. Keď máte toľko šancí, tak by sme mali dať druhý gól, aby sa hráči upokojili a mali by sme zápas pod kontrolou. Na druhú stranu nás teší, že sme opäť neinkasovali. Potešujúce je, že máme desiaty zápas a zvládli sme ho kondične. Výsledok mohol byť aj lepší, ale sme spokojní.“

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Prišli sme sem s cieľom získať aspoň bod. Mali sme nejaký koncept, hlavne prvý polčas, no málo alebo len čiastočne sme sa presadzovali proti veľmi kvalitnému súperovi. Druhý polčas sme si vypracovali nejaké strely, no prišli striedania, ktoré neoživili hru. Súper potom využíval voľné priestory, išiel do rýchlych protiútokov. Má na to vhodných hráčov, inkasovali sme ešte jeden gól a už sme nedokázali s tým zápasom nič spraviť.“