FC DAC 1904 Dunajská Streda:

Szárasz – Sommer, Kružliak, Beskorovainyi, Davis (60. Vera) – Divkovič, Schäfer, Balič (85. M. Vida), Nije (77. Nicolaescu), Andzouana (60. Moumou) – Taiwo (85. Ramirez).

FC Spartak Trnava:

Takáč - Koštrna, Kóša (81. Trajkovski), Anthony, Mikovič – Cabral, Grič, Iglesias (46. Kolesár), Bukata, Yusuf (83. Turňa) – Vlasko (61. Tsaousis)

ŽK: Schäfer, Nicolaescu - Iglesias, Mikovič, Yusuf

ČK: Bukata (18.), Mikovič (57.)

500 divákov

Rozhodoval: Peter Ziemba

Polčas: (1:0)

Stretnutie sa začalo slávnostným dekorovaním oboch účastníkov, ktorí si prebrali strieborné, resp. bronzové medaily. Domácim hráčom tlieskala asi poltisícka divákov, ktorí sa v snahe o pyrošou dobrovoľne vyúdili čiernym dymom akoby vo svojom sektore zapálili pneumatiky z traktora. Ešteže mala väčšina ostatných ľudí respirátory, no hráčom sa zrejme dýchalo ťažko ešte niekoľko minút...

Michal Gašparík zobral zápas so všetkou vážnosťou, no tri zmeny urobil. Twardzik si doliečuje zranený členok a na stopérsky post sa postavila dvojica Kóša – Anthony, Grič sa tak posunul na svoje miesto do stredu zálohy namiesto Savvidisa, ktorý stál pre karty. Hrotového útočníka Ristovskeho, ktorý odcestoval reprezentovať svoju krajinu zasa nahradil Vlasko.

V rovnovážnom stave boli spartakovci lepší, no ten vydržal len štvrťhodinku. Spartak mal aj prvú šancu, keď Vlasko vysunul Cabrala, ale ten narazil na pripraveného Szárasza. Aktivitu hostí zbrzdili veľmi skoro rozhodcovia, keď po zákroku Bukatu na Sommera najskôr Ziemba vytiahol žltú kartu, ale vzápätí si povedal, že sa zviditeľní nezmysleným rozhodnutím v zápase o nič, letmo pozrel na monitor, po prezretí záznamu svoj trest sprísnil a Bukatu vylúčil. Trnava tak stratila dôležitý článok stredu poľa, no ešte zopár minút po oslabení po nebezpečnejšia. Vlasko prenikol po ľavej strane do šestnástky, skúšal spätnú prihrávku, ktorú si Sommer takmer zrazil do vlastnej siete. Vlasko potom po prihrávke od Cabrala skúšal zakrútiť loptu z hranice šestnástky k tyčke, ale obrana loptu zrazila na roh.

Až po polhodine pochopili domáci, že hrajú presilovku a ako prvý pohrozil Balič, ktorý zblízka hlavičkoval vedľa bránky. Potom sa zastreľoval Divkovič, ktorý najskôr opečiatkoval vzdialenejšiu tyčku, aby krátko nato trafil do rovnakého miesta, no tentoraz sa lopta od žrde odrazila do bránky.

Do druhého polčasu vymenil Kolesár Iglesiasa, no krátko po obrátke Takáč inkasoval opäť, keď si na Davisov center z ľavej strany pekne nabehol Balič a nikým nekrytý zvýšil hlavou na 2:0. Ešte horšie bolo v 57. min, keď sa Schäfer rútil do šance, Mikovič ho fauloval a nielenže sa kopala penalta, ktorú Davis nepremenil, ale Mikovič musel pod sprchy. Obraz zvyšku zápasu už bol taký, ako keď hrajú desiati proti ôsmim... Spartaku slúži ku cti, že už neinkasoval.

Ohlasy po zápase

Antal Németh (D. Streda): „Červená karta prišla veľmi skoro. Čakal som dobrý zápas bez tlaku, s dobrým súperom, ktorý mal dobré výsledky, za čo mu aj jeho trénerovi gratulujem. Som veľmi šťastný, že sme vyhrali. Všetky zápasy sme chceli vyhrať, a som rád, že hráči si udržali motiváciu a túžbu vyhrať aj tento posledný zápas.“

Michal Gašparík (Trnava): „Škoda, lebo dnes sme sa tešili na dobrý zápas a na to, že podáme dobrý výkon. Potom sa stali veci, ktoré sa stali a, bohužiaľ, ten zápas sa zmenil. Pokiaľ sme boli jedenásť na jedenásť, tak sme boli aktívnejší a nebezpečnejším mužstvom. Po tom prvom vylúčení už prevzala iniciatívu Dunajská Streda a po druhom vylúčení ani nie je čo hodnotiť. To bolo len o jednom tíme a otázka bola koľko gólov dostaneme. Nakoniec je 0:2 ešte prijateľný výsledok.“