FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa:

Jenčo – Jacko, Pavlík, Špiriak – Petrák, Weir, Audino (63. Badolo), Obročník (56. Chríbik), Mazan – Blahút (63. Bimenyimana), Fadera.

FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Grič, Anthony (84. Koša), Tsaousis – Cabral, Bukata, Savvidis, Mikovič (84. Pačinda), Yao (81. Kolesár) – Yusuf.

Góly: 17. Weir, 69. Petrák, 81. Bimenyimana – 51. Yao (Cabral), 61. Vlasko (Yusuf), 90. Savvidis (Pačinda)

ŽK: Mazán - Mikovič, Rusov, Vlasko

Rozhodoval: Michal Smolák

Polčas: 1:0

Stopér Tumma si z reprezentačného zrazu priviezol svalové zranenie, ktoré mu nedovolilo zasiahnuť do zostavy, takže sa na jeho miesto vedľa Anthonyho opäť posunul Grič.

Úvod zápas bol jasne v réžii domácich, ktorí sa aktívne pustili do súpera a mohli viesť hneď od prvej minúty. Fadera utiekol po pravej strane, odcentroval na Blahúta a jeho tečovaná hlavička skončila na brvne trnavskej bránky. Blahút hlavičkoval aj o 5 minút po rohu, ale tentoraz netrafil v páde bránu. Výborný vstup do zápasu korunovali Žiarčania gólom v 17. min, keď sa Weir aj s trochou šťastia prekľučkoval až pred Rusova a zblízka mu nedal šancu.

Trnavčania chceli hrať na brejky, ale Pohronie ich do žiadnych nepúšťalo. Štvorica Fadera, Audino, Blahút a Weir aktívne napádala už na našej polovici a znemožňovala rozohrávku stopérom. Trnava prepadala najmä v strede poľa, kde nedokázala podržať loptu, či vyhrať súboj. Pohronie dalo do zápasu v týchto chvíľach viac úsilia, jeho hráči nešetrili krokom a to dlho na spartakovcov stačilo. Až v 34. min vyšiel Trnave prvý útok po pravej strane, keď sa presadil Cabral, ale jeho prihrávka k šanci neviedla. Potom na opačnom krídle zaznamenal prvú strelu na bránku Yusuf, ale tiež neznamenala nebezpečenstvo. Naopak, v 38. min mohol zvýšiť Fadera, ktorý sa opäť dostal za obranu, ale tentoraz zachránil Rusov.

V druhom polčase sa diali veci, ktoré dodali futbalu gólové korenie. Zápas síce víťaza nespoznal, ale vzhľadom na priebeh sa viac tešili Trnavčania.

Hrnčár zareagoval cez prestávku, keď stiahol Tsaousisa, do hry poslal Vlaska a Mikovič sa presunul na pravý kraj obrany. Striedanie mu vyšlo pomerne skoro, keď práve Vlasko uvoľnil na pravej strane Cabrala, ten vnikol do šestnástky a prudkou prihrávkou našiel na zadnej tyčke Yaoa, ktorý bez väčších problémov vyrovnal do prázdnej bránky. Tá istá trojica si o päť minút spoluprácu takmer zopakovala, ale tentoraz lopta neprešla až k strelcovi. Počas prvej štvrťhodiny druhej polovice bola Trnava nebezpečnejšia ako v celej predchádzajúcej polovici. Zvýšenú aktivitu korunoval Vlasko peknou individuálnou akciou, keď prešiel cez obranu a spoza šestnástky prudkou, umiestnenou strelou k tyči otočil skóre zápasu.

Domáci po góle dvojnásobne striedali a spartakovci si opäť poľavili v obrane, keď nechali úplne zabudnutého Petráka, ku ktorému sa dostala odrazená lopta, ten ju bez zaváhania poslal bombou do siete a vyrovnal. Rovnaká situácia sa zopakovala aj v 76. min, ale tentoraz Rusov vytiahol jeden zo svojich zázračných zákrokov a chytil Bimenyimanovi čistý gól. Aj Pohronie však dokázalo otočiť. Mazán zahrával priamy kop, Pavlíkovu hlavičku Savvidis odhlavičkoval do výšky, padala pred bránu, kde ju chcel v päťke chytiť Rusov. Domáci hráči ho takmer na čiare vtlačili do bránky aj loptu, ale rozhodca na prekvapenie všetkých nevidel nedovolený zákrok na brankára v päťke. Rusov potom následne vytlačil Badolov pokus spod brvna a dal svojim šancu na vyrovnanie.

Nadstavený čas bol hektický. Spartak chcel posledným nákopom vytvoriť tlak v šestnástke, ale nepodarilo sa mu to. To už bol vpredu aj brankár Rusov, ktorý pomohol prerušiť protiútok a aj jeho pričinením vybojoval Spartak roh. Ten nedokázala obrana Pohronia odvrátiť, Pačinda sa snažil medzi troma obrancami otočiť, aby mohol vystreliť, ale jeho pokus bol zblokovaný. Letiaca lopta padala za Savvidisa, ktorý z otočky trafil presne a vybojoval aspoň remízu v hektickom zápase.

Jan Kameník (Pohronie): „Ihrisko bolo pripravené a bolo tam dosť futbalových situácií na oboch stranách, takže povedať, že sa na tom nedal hrať futbal, ktorý skončil 3:3, nie je úplne správne. Hrali sme veľmi dobre v prvom polčase, súpera sme do ničoho nepustili, boli sme aktívni, napádali sme a dostali sme sa do vedenia. Nerozumiem čo sa prihodili v prvých dvadsiatich minútach druhého polčasu a nechali sme Trnavu, aby sa dostala do vedenia Musím však hráčov aj pochváliť, lebo sa dokázali do zápasu vrátiť, vytvoriť si tlak a siahali sme na víťazstvo. Prišli sme oň v samom závere po skrumáži, keď sa nenašiel nikto, kto by loptu odvrátil.“

Norbert Hrnčár (Trnava): "Bol to boj na blate, ak máme hrať mesiac ligu na takýchto terénoch, tak sa o futbale nebavme. Bolo to o súbojoch, odrazených loptách a väčšom šťastí v šestnástke. Nakoniec padlo šesť gólov, čo mohlo byť pre divákov zaujímavé. Som rád, že sme sa boli schopní dvakrát vrátiť do zápasu. Bod je pre nás dobrý i keď sme v určitej fáze druhého polčasu mysleli na tri, no treba rešpektovať i silu súpera. Sklamaný som však z ihriska. Dobrý futbal sa dá hrať len na dobrom ihrisku."