FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Grič, Anthony, Miković – Savvidis – Pačinda (70. Cabral), Bukata (75. Kóša), Vlasko (83. Tumma), Yao – Yusuf.

FC ViOn Zlaté Moravce:

Chovan – Čögley, Menich, Moško, Čonka – Hrnčár, Duga (83. Orávik), Sloboda, Kovaľ (69. Kyziridis) – Ďubek (89. Šmatlák) – Balaj.

Gól: 63. Pačinda (z 11 m)

ŽK: Bukata – Menich, Ďubek, Čonka

Rozhodoval: Michal Smolák

Diváci: 783

Polčas: (0:0)

Nový tréner Hrnčár urobil v zostave iba jednu zásadnú zmenu, keď Griča posunul na post stopéra. Domáci začali aktívne, napádali vysoko a výsledkom bolo časté držanie lopty v úvode. Do šancí sa im však nedarilo dostávať a tak to v 15. min skúsil Pačinda z veľkej diaľky. Strela síce narobila Chovanovi problémy, ale gól nepustil. Grič potom z pozície stopéra potiahol loptu cez celé ihrisko našiel Pačindu napravo, ktorý vypálil bez prípravy, ale Chovan sa zaskvel. V 23. min si nerozumela obrana hostí, lopta sa dostala k Yaovi, no jeho volej zastavil pred čiarou Čögley. Až do konca polčasu sa hralo medzi polovicou a šestnástkou ViOnu, ale Chovan musel zasahovať už iba pri tečovanej strele Bukatu z poslednej minúty prvej polovice zápasu.

Do druhého polčasu vstúpil Spartak mierne nekoncentrovane a mohol pykať v 49. min, keď sa Kovaľ ocitol sám pred Rusovom, preloboval ho, ale na bránkovej čiare vykopol loptu Anthony. Až po hodine hry sa spartakovci skonsolidovali, Savvidis vysúval do šestnástky Vlaska, toho zrazil Menich a Pačinda z nariadenej jedenástky otvoril skóre. V 72. min striedajúci Cabral pristavil na šestnástke loptu Yusufovi, ale jeho technická strela letela vedľa bránky. V 76. min po Ďubekovom rohu hlavičkoval Moško, ale našťastie pre Rusova iba do stredu bránky, kde stál Dobo. V 81. min spartakovci odvrátili priamy kop, ktorý ViOn vrátil za obranu, kde ostal sám Balaj pred Rusovom, ale trnavský gólman vytiahol excelentný zákrok, ktorým si uhájil čisté konto. Niečo podobné sa podarilo v 87. min aj jeho náprotivku, keď Chovan vychytal Cabrala a tak ostalo v platnosti jednogólové víťazstvo Spartaka.

Ohlasy po zápase

Norbert Hrnčár (Trnava): „Po príchode k mužstvu sme sa snažili počas krátkeho obdobia niektoré veci v našej hre zmeniť. Darilo sa nám to najmä v prvom polčase, ukázali sme niektoré iné prvky v hre Trnavy a spôsob, akým by sme sa chceli aj v budúcnosti prezentovať. Bolo jasné, že to bude ťažký a vyrovnaný zápas. Nie sme momentálne v stave, že by sme ľahučko vyhrali hocijaký zápas. Zaznamenali sme dôležité víťazstvo a pre mňa je dôležitý poznatok, že mužstvo hralo ako tím a prejavilo obrovskú vôľu za víťazstvom.“ Ľuboš Benkovský (ViOn): „Prvý polčas sme sa ťažšie dostávali do hry. Vedeli sme, že nebudeme mať veľa šancí a čakali sme na ten správny moment. Nakoniec prišiel až v druhom polčase a boli hneď dva. Tie šance sme mali premeniť, ale nedali sme. Na druhej strane prišiel pokutový kop a tým pádom sme prehrali.“