FC Spartak Trnava:

Rusov – Kóša (46. Bukata), Anthony, Mihál – Cabral (77. Jónsson), Vlasko, Grič (80. Olejník), Mikovič – Pačinda (23. Johnson-Nsumoh), Yusuf, Yao.

ŠKF ORION TIP SEREĎ:

Yakubu – Morong, Michalík, Ba, Hučko – Potoma (82. Tatranský), Duranski, Bušnja (82. Slaninka), Pankarićan (46. Šumský) – Iván, Špehar (75. Jarovič).

Góly: 31. Bušnja, 76. Iván

ŽK: Michalík, Duranski, Šumský

Rozhodoval: Boris Marhefka

2833 divákov

Polčas: (0:1)

Spartakovci vybehli v základnej zostave so štyrmi tínedžermi a v úvode sa snažili diktovať tempo hry. V 8. min si Pačinda vymenil loptu s Cabralom, no jeho pokus zvnútra šestnástky neprešiel cez obetavého obrancu. O dve minúty už sa mohli tribúny tešiť, keď Vlasko vysunul Mikoviča, ten bol rýchlejšie pri lopte ako brankár Yakubu, prihral Yusufovi, ten však z hranice jedenástky trafil Michalíka, ktorý sa na čiare hodil do strely a chytil čistý gól. Na opačnej strane sa do zakončenia dostal Iván, ale zle trafil loptu a Rusov nemusel zasahovať.

Ofenzívna snaha opadla, keď musel pre zranenie striedať Pačinda. Po polhodine hry sa tak tešili hostia, keď Cabral len odprevadil Ivána po pravej strane, ten našiel Bušnju, a hoci Mikovič mu prvú strelu zblokoval, v dorážke bol úspešnejší a otvoril skóre. V 36. min mohol Cabral svoju chybu napraviť, keď dostal loptu za obranu, ale toľko otáľal so strelou, až z toho bol len pokus do obrancu.

Do druhého polčasu zmenil tréner Šamír rozostavenie a do hry poslal po prvýkrát uzdraveného Bukatu, ktorý si odbil premiéru v trnavskom drese. Zmena však v úvode polčasu priniesla chaos do rozohrávky a obrovskú šancu Serede, keď Potoma netrafil odkrytú bránku. Až potom sa spartakovci trocha prebrali, ale najväčším súperom im boli nepresné prihrávky, ktoré kazili prechod do útoku. Z veľkej diaľky to skúšal z priameho kopu Grič, ale minul ľavú tyčku. Šance neprichádzali, ba naopak, Sereď hrozila pri každom zisku lopty a bola nebezpečnejšia. To sa aj potvrdilo, keď striedajúci Jarovič osamotený dostal kopu času na spracovanie lopty na stehne, posunul ju rozbehnutému Ivánovi a ten pri bližšej tyčke prekonal Rusova. V nadstavenom čase mohol Vlasko aspoň zmierniť prehru, ale Duravski vyhlavičkoval jeho pokus nad bránku a po rohu Anthony zblízka trafil iba tyčku, čo len podčiarklo zúfalstvo v zakončení v tomto zápase.

Ohlasy po zápase

Marián Šarmír (Trnava): „Do zápasu sme vstúpili s pozmeneným rozostavením s tromi útočníkmi a chceli sme na súpera vyvíjať tlak. Miestami sa nám to darilo, ale po zisku lopty sme ju veľmi ľahko strácali. Úplne jednoduché prihrávky sme si nedokázali prihrať na dva-tri metre a tým pádom viazla kombinácia. Držanie lopty sme možno mali, ale čo z toho, keď ohrozíme brankára tri-štyrikrát a prehráme. To je na Spartak v domácom zápase strašne málo. Trnavskí diváci chcú vidieť aj mladých, aj výsledky, ale, bohužiaľ, nepôjde to hneď. Divák, ktorý rozumie futbalu, si musí vyhodnotiť, že 16-ročný stopér a ďalší 18-roční chlapci, ktorí majú málo ligových skúseností, budú robiť aj chyby. Najmä po góle si prestanú veriť a potom to dopadlo takto, čo ma mrzí.“

Peter Lérant (Sereď): „Na začiatku sme mali aj šťastie, keď zblokovaná strela mohla skončiť aj ináč. Potom sme maximálne využili to, že sme analyzovali hru Trnavy a snažili sme sa v krídelných priestoroch prenikať poza chrbát. Podarilo sa nám z toho dať úvodný gól. V druhom polčase sme mohli zápas rozhodnúť aj skôr, ale celkovo sme vyhrali zaslúžene a chlapcom gratulujem.“