FC Spartak Trnava:

Rusov – Tumma, Anthony, Václav – Turňa, Jakúbek (46. Benovič), Grič, Vlasko, Yao (83. Mihálek) – Pačinda, Cabral (Johnson-Nsumoh).

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa:

Dovec – Badolo (83. Matič), Pavlík, Špiriak, Župa – Chríbik, Weir, Petrák (62. Pellegrini) – Blahút, Bimenyimana (62. Abrahám), Fadera.

Rozhodoval: Peter Ziemba

10. Tumma (Grič) – 60. Bimenyimana

ŽK: Grič, Vlasko – Špiriak, Chríbik

3854 divákov

Polčas: (1:0)

Marián Šarmír nemohol do stretnutia s Pohroním okrem Bukatu počítať ani s Mikovičom, ktorého nešetrne fauloval ružomberský Maslo a Mikovič tak bude ešte pár dní nútene pauzovať. Disciplinárka neomilostnila ani Yusufa, ktorý si tak odkrútil už dve tretiny z trojtýždňového trestu.

Už v 2. minúte zápasu mohli trnavské tribúny jasať, keď obrana Pohronia neodvrátila center na Pačindu, lopta sa odrazila k nabehnutému Cabralovi, ktorý pálil z prvej, ale bránku prestrelil. Netrvalo však dlho a tribúny sa predsa len rozjasali. Vlasko centroval z priameho kopu do šestnástky, Grič predĺžil loptu na zadnú tyčku a Tumma sa po hlavičke medzi nohy brankára dočkal skandovania svojho meno po prvom ligovom góle. Po ňom prebrali iniciatívu hostia a mali častejšie loptu na kopačkách. Šanca sa im črtala po zlej rozohrávke Václava, ktorý zašil Griča a ten stratil loptu pred šestnástkou. Rodiacu sa gólovku však obetavým zákrokom Grič aj zmaril. Spartak sa spoliehal na brejky a po jednom z nich mohol prísť druhý gól. Cabral unikol po pravej strane, našiel nabehnutého Vlaska, ten si zasekol obrancu, ale po zemi tesne minul bránku.

V druhom polčase tréneri Spartaka preskupili rady, do obrannej formácie sa zasunul aj Turňa a Jakúbka vystriedal cez prestávku Benovič. V 50. min vyrobil hrúbku Yao, Fadera sa rútil na Rusova, ale Václav mu na poslednú chvíľu vložil do strely nohu a zblokoval ju. V 52. min mohol zvýšiť vedenie Cabral, keď si po rýchlom brejku naviedol loptu pred šestnástku, vylepšil si streleckú pozíciu, ale nakoniec netrafil bránku. Spartak si koledoval o vyrovnanie, ktoré prišlo v 60. minúte. Po skrumáži sa lopta dostala až voľnému Bimenyimanovi, ktorý úplne zblízka z pozície zaváňajúcej ofsajdom skóroval. Spartakovci asi takýto gól potrebovali, lebo až po ňom opäť ožili. Po centri Vlaska hlavičkoval Pačinda len do brankára, Dovec udržal loptu v páde na čiare, Václav mu ju poslal do siete, ale rozhodca gól neuznal. Z ďalšieho priameho kopu skúšal Vlasko ohrozil Doveca priamo, ale ten vytesnil loptu spod brvna na roh. Po ďalšom centri hlavičkoval Grič, ale ani on neusmernil loptu do siete. Ten istý hráč zakončil zápas nepresnou strelou v nadstavenom čase a Pohronie tak ukradlo v Trnave cenný bod.

Ohlasy po zápase

Marián Šarmír (Spartak): „Určite sme si dnes nezaslúžili vyhrať. Bol to remízový zápas. Prvý polčas sme prehajdákali, všade sme boli neskoro, nemali sme odrazené lopty v útoku ani v defenzíve. Veľmi slabo nám zahral stred, slabá bola podpora aj z krídel. Dali sme síce v úvode gól, ale ten nám viac uškodil ako pomohol. Hráči si mysleli, že všetko je v pohode, ale opak bol pravdou. Laxným prístupom v celom zápase sme stratili dva body, s ktorými sme počítali. Žiaľ, taký je futbal a my sa musíme pozerať dopredu. Niektorí hráči podali podpriemerné výkony a to si musíme v kabíne vykonzultovať. Po dvoch úspešných zápasoch nemôžu lietať v oblakoch.“

Mikuláš Radványi (Pohronie) „Napriek tomu, že vstup do zápasu sme nemali dobrý a po štandardke sme dostali gól, čo by sa nemalo stať, ale mal som viac nových hráčov, ktorí ten priestor nezatvorili. Potom sme sa dostali do hry, veľmi dobre sme kombinovali, ale vo finále sme neboli nebezpeční. V polčase som nabádal hráčov, aby pokračovali, len tá finálna fáza, aby bola agresívnejšia a dôraznejšia. Nakoniec sa nám podarilo so šťastím dať gól a už sme to ukočírovali. Pri konci sme ešte mali dve šance, z čoho sme mohli vyťažiť viac, ale my sme maximálne spokojní aj s bodom.“