FC Spartak Trnava:

Rusov – Cabral, Turňa, Anthony, Moenza – Gamboš (82. Nsumoh), Benovič (68. Tešija), Tzandaris, Yao – Vukojevič, Yusuf.

MFK Ružomberok:

Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Kojnok (58. Ďungel), Zsigmund (67. Brenkus), Takáč, Múdry, Madleňák (56. Mrva) – Gerec, Regáli.

ŽK: Vukojevič – Madleňák, Kojnok, Zsigmund, Takáč, Brenkus, Macík

ČK: Yusuf (88.)

Rozhodoval Erik Gembický

3959 divákov

Polčas: (0:0)

V rozhodujúcom súboji o Európsku ligu chcel Spartak využiť domáce prostredie a začal lepšie. Už v 3. min Tzandaris získal loptu a Trnava išla do prečíslenia, ale Vukojevič to zobral na seba a veľmi nepresne vystrelil. Yusuf sa potom uvoľnil na ľavej čiare a snažil sa rysovať prihrávku za obranu na Gamboša, ale Macík mu ju prečítal. Záver úvodnej dvadsaťminútovky patril Ružomberku, ktorý dobre kombinoval a jednu z kombinácii zakončil hlavičkou do Rusovovho náručia Gerec. Z voleja to skúšal aj Regáli, ale našťastie netrafil loptu dobre. Rusov v 27. min fantastickým zákrokom zmaril gólovú prihrávku Gereca na Regáliho. Ružomberok bol v týchto chvíľach aktívnejší a domáci sa nedokázali dostať cez stred poľa. Spartak mohol udrieť z ničoho nič, keď Yusuf vykopol loptu pred Maslom, preloboval Macíka, ale aj bránu.

Prvý vzruch v druhom polčase priniesol Gambošov roh, ktorý letel priamo do bránky a Macík ho spacifikoval až na čiare. V 65. min sa po zmätkoch v obrane dostal do dobrej streleckej pozície Regáli, ale neumiestnil loptu dostatočne presne a Rusov mu ju lapil. S blížiacim sa koncom zápasu už nechcel ani jeden súper riskovať a šancí bolo pomenej. Až v 80. min Cabral príliš naivne v šestnástke pri preberaní lopty zrazil Mojžiša a rozhodca ukázal na biely bod. Maslo sa z neho nepomýlil. Vo zvyšnom čase vrhol Spartak všetko do útoku. V 85. min strieľal z dobrej pozície Nsumoh, ale netrafil bránku. Veľmi nezodpovedne sa dal potom vylúčiť Yusuf za strčenie do protihráča a dopredu sa tlačil už aj Rusov. V poslednej minúte sa prebil cez obranu Tešija, ale sám zoči-voči Macíkovi nepochopiteľne minul. Po ďalšom z rohov vyskočil najvyššie Anthony, ale tesne minul ľavú tyčku. V nadstavenom čase potom do rozhodenej obrany až veľmi ľahko prešli Ružomberčania a Takáč zblízka rozhodol. Spartak mohol ešte vykresať iskierku, keď bol faulovaný Nsumoh a penaltu kopala aj Trnava, ale Vukojevič prekopol bránku a Trnava tak za celý zápas ani raz netrafila do priestoru bránky. Bez strely na bránku sa vyhrať nedá a tak so do Európy pozrie Ružomberok.

Ohlasy po zápase

Marián Šarmír (Trnava): „Zhrnul by som to vo viacerých bodoch. Chcem sa rozhodcom ospravedlniť za to, čo som povedal do kamery tesne po zápase. Nepatrí sa to, som profík, išlo o emócie. K zápasu - stretli sa dve vyrovnané mužstvá, ktoré hrajú rovnakým spôsobom na brejky s dobrou organizáciou v defenzíve. Zápas bol vyrovnaný, málo gólových šancí na oboch stranách. Bohužiaľ, súper dal pred koncom gól, na čo sa ťažko reaguje. Spravili sme striedanie, nasadili sme ďalšieho útočníka, ku koncu sme hrali na štyroch útočníkov. Žiaľ, neskórovali sme a súper vyhral, k čomu mu gratulujem. Za krátky čas, čo som pri mužstve, si myslím, že realizačný tím aj hráči urobili kus roboty. Chalani sa po dlhom čase dali do stavu, že držali spolu v kabíne aj mimo nej. Bolo to na ihrisku vidieť, chytili sme divákov na našu stranu, bohužiaľ, nezvládli sme to. Sme smutní, v kabíne boli hlavy dole, niektorí plakali. Taký je ale futbalový život. Môžem ale s hrdosťou povedať, že chalani si zaslúžia pochvalu za ten krátky čas, čo sme spolu. Chcel by som vyzdvihnúť mančaft v tom pojme, že potiahli celú nadstavbovú časť možno dvanásti hráči. Bolo to vyčerpávajúce, čas na regeneráciu malý, patrí im za to veľké ďakujem, že odviedli maximum.“

Ján Haspra ml. (Ružomberok): „Bol to druhý ťažký zápas v krátkom slede po sebe, prvý na Slovane, druhý v Trnave. Bolo to náročné zvládnuť dva takéto pre mnohých chlapcov najväčšie zápasy v živote. Od začiatku sa nám darilo plniť taktický plán - chceli sme dlho držať na našej strane nulu. Súper menej zostavu točil, asi nemohol, mal toho viac v nohách. My sme mali viac oddýchnutých hráčov. V závere sme chceli udrieť a to nám vyšlo. Vyhralo možno šťastnejšie mužstvo, alebo ako to nazvať, ale trápili sme sa v koncovke a teraz sme strelili dva góly, takže vďaka tomuto je to zaslúžené víťazstvo.“