FC Spartak Trnava:

Rusov – Cabral, Turňa, Anthony, Moenza – Gamboš, Benovič (79. Horvát), Tzandaris, Yao – Vukojevič (66. Sobczyk), Yusuf (69. Tešija).

AS Trenčín:

Šemrinec – Šulek, Kapuadi, Križan, Ligeon – Roguljić (84. Depetris), El Mahdioui, Kadák (64. Zubairu) – Bukari, Čataković, van Kessel (72. Ghali).

ŽK: Sobczyk - Roguljič, Líška (masér)

Rozhodoval Kružliak

divákov 2737

Polčas: 1:0

V prvom zápase baráže o Európsku ligu narazili Trnavčania na Trenčín, ktorý ešte v tejto sezóne nezdolali. V 3. min získal Vukojevič loptu ešte na svojej polovici, potiahol ju až k šestnástke a peknou strelou preveril Šemrincovu pozornosť. Na opačnej strane z podobnej pozície pálil Roguljič, ale len do náruče Rusova. Po rýchlom brejku Gamboš vyprášil Šemrincove rukavice a potom Bukari skúsil prekvapiť Rusova z veľkej diaľky, ale trnavský gólman vytlačil loptu spod brvna na roh. Obrovskú šancu mal van Kessel, keď predskočil Turňu, ale zblízka trafil iba tyčku. Krátko nato Gamboš ľahko stratil loptu vpredu, Trenčín potiahol útok cez Bukariho, ktorý našiel na jedenástke voľného Čatakoviča. Ten však volil silu a nie rozum a v tutovke minul bránku. Spartakovci sa dostávali na dostrel veľmi ťažko a keď sa to v 35. min podarilo Vukojevičovi, tak najskôr skúšal technicky prelobovať brankára a potom vypálil z obrovskej diaľky vysoko nad. Oveľa presnejší bol Yao, ktorého bombu Šemrinec iba vyrazil pred Gamboša, no ten si však veľmi naivne pýtal penaltu. Po Vukojevičovom centri si Kapuadi takmer zrazil loptu do vlastnej siete a po následnom rohu preletela Benovičova bomba tesne nad brvnom. V 40. min sa už trnavské tribúny dočkali, keď Cabral vypichol loptu a po brejku narysoval nádhernú prihrávku Vukojevičovi, ktorý sa zoči-voči Šemrincovi nepomýlil a otvoril skóre.

Druhý polčas načal delovkou Yao, ale tesne lízala brvno z hornej strany. V 54. min zahrával Yao roh, najvyššie vyskočil Anthony, ale nenamieril presne. Krátko nato hľadal Yao pred bránkou Vukojeviča, ktorý loptu dočiahol len špičkou a nestihol ju usmerniť do bránky. V 71. min sa lopta odrazila presne na Čatakovičovu kopačku, ale ten bez prípravy zblízka prestrelil. Ešte väčšiu tutovku spálil Zubairu, ktorého našiel van Kessel na hranici pokutového kopu, ale aj on prekopol. V čase, keď vrcholil tlak Trenčína a spartakovci hrali s loptou veľmi málo, vyšiel Trnave pekný útok, Gambošovu strelu obrana zblokovala, ale rozbehnutý Cabral ju upratal do siete – 2:0. Postupové dielo dokonali striedajú hráči, keď Tešija peknou uličkou našiel Sobczyka, ktorý z prvej prekonal Šemrinca a definitívne ukončil Trenčínu sezónu. Tá trnavská pokračuje a v piatok vo finále baráže privítame od 18. hodiny Ružomberok.

Ohlasy po zápase

Marián Šarmír (Trnava): „Ťažký zápas na Slovane stál chlapcov enormne veľa síl. Taktiku sme prispôsobili Trenčínu, vedeli sme, že sú silní na lopte, majú kvalitné individuality, preto tá taktika bola pozmenená. Vychádzali sme z agresívneho bloku a snažili sme sa hľadať miesto na protiútoky, čo sa nám miestami darilo. Finálna fáza však nebola dotiahnutá do konca, tak ako sme si predstavovali. Musím ich však pochváliť za obetavosť a tímovú hru, išli na dno svojich síl, najmä v okamihoch, keď sa ukázal tlak Trenčína. Za tú bojovnosť sme si asi postup zaslúžili, aj keď Trenčín je veľmi kvalitné mužstvo a rozhodne nepatrí do spodnej šestky.“

Juraj Ančic (Trenčín): „Mali sme viacero šancí v úvode, ale nedokázali sme ich premeniť. Postupom času sme našu hru spomalili, súper sa stíhal dotláčať a už sme neboli takí nebezpeční. Preto sme aj prehrali.“