FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Anthony, Moenza – Cabral (56. Vukojevič), Gamboš (81. Burian), Tešija, Tzandaris, Yao (71. Sekera) – Sobczyk, Yusuf.

FC DAC 1904 Dunajská Streda:

Jedlička – Blackman, Bednár, Kružliak, Davis – Shäfer (46. Fábry), Vida, Kalmár, Balič – Divkovič (76. Zubaru), Ramirez (90. Njie).

ŽK: Kalmár, Kružliak

285 divákov

Rozhodoval Glova

Polčas: 0:0

Trnava mohla do zápasu vstúpiť gólom v sieti Jedličku. Po rohu Dunajskej Stredy v 2. minúte urobil Balič chybu, Cabral mu zobral loptu, Trnava prečíslila hostí a Tešija vysunul do tutovky Yaoa. Ten mal dosť času na pohodlné zakončenie, ale nechal vyniknúť Jedličku, ktorý mu stopercentnú šancu zmaril. V 8. min prišla opäť pekná akcia na polovici Dunajskej Stredy, Yao sa na ľavej strane presadil cez obrancu, našiel Sobczyka, ktorý z otočky vystrelil, ale Jedlička bol opäť pozorný. V 18. min sa vyznamenal aj Rusov,keď obrana nechala Divkoviča vystreliť zvnútra šestnástky, ale Dobo jeho bombu vyrazil. Zakrátko mal aj šťastie, keď ten istý hráč z druhej strany len tesne minul ľavú tyčku jeho bránky. V 24. min vyrobil hrúbku Tzandaris, keď prihral Baličovi, ten poslal do tutovky Ramireza, ktorý obišiel aj Rusova, ale Tzandaris napravil svoju chybu a vykopol loptu na čiare. Svižný zápas pokračoval a po Cabralovom priťuknutí pálil z dobrej pozície Gamboš, ale Jedlička jeho prízemnú strelu chytil.

Druhý polčas otvoril výbornou šancou Balič,ktorému nabil Blackman, ale našťastie prekopol bránku. Na opačnej strane Yao odvážne vnikol do šestnástky a pred Sobczykom odvrátila obrana hostí na roh. V 62. min si opäť aktívny Divkovič našiel priestor na strelu, ale Rusov mu ju chytil. V 66. min mal trnavský brankár šťastie pri Blackmanovej bombe do brvna, ale vzápätí nechala obrana Ramireza pohodlne sa otočiť v šestnástke a otvoriť skóre. V 74. min prišla druhá rana, keď prečíslenie obrany využili hostia perfektne a Balič bez prípravy zvýšil. Po tomto góle nastala v radoch Spartaka rezignácia a bezradnosť. Dunajská Streda si pohodlne kontrolovala loptu aj náskok a bez väčších problémov dokráčala k víťazstvu.

Ohlasy po zápase

Marián Šarmír (Trnava): „Opäť sme si, tak ako v Žiline prehrali zápas v prvom polčase. Mali sme tam 3 čisté gólové šance a nedokázali sme skórovať. S organizáciou hry a aj s tými vytvorenými šancami som bol vcelku spokojný, no tá finálna fáza bola žalostná. Po prestávke prišiel zlom, po tečovanej strele sme dostali gól a videl som hneď u všetkých hlavy dolu. Posledných 20 minút to už bola frustrácia a nebol tam nikto, kto by dokázal mužstvo prebudiť. Takýmto spôsobom by sme sa rozhodne nemali prezentovať. Sú to mladí chlapci a mentálne nastavenie zohráva veľkú úlohu. Kým v Žiline po vyrovnaní ožili, dnes po góle mužstvo odišlo. Keby sme dnes dali prvý gól, mohol to byť iný zápas.“

Bernd Stork (D. Streda): „V prvom rade som šťastný, že sa nám podarilo vyhrať a definitívne si tam zaistiť Európsku ligu ešte pred odvetou semifinále pohára. V úvode zápasu sme mali šťastie, keď sme pri rohu prepadli a zachránil nás brankár Jedlička. Postupne sme sa zlepšovali a myslím, že za druhý polčas sme si víťazstvo zaslúžili. Po góle už sme na ihrisku dominovali.“