ŠK Slovan Bratislava:

Greif – Medvedev, Bajrič, Božikov, Lovat – Weiss, Rabiu, De Kamps (69. Nono), Ratao – Čavrič (58. Moha), Medved (83. Strelec).

FC Spartak Trnava:

Kamenár – Cabral, Turňa, Anthony, Moenza – Gamboš, Benovič (60. Horvát),Tzandaris, Yao – Vukojevič (79. Johnson-Nsumoh), Yusuf (90. Kotlár).

ŽK: Yusuf, Yao, Horvát

Rozhodoval Chmura

6253 divákov

Spartakovci cestovali na posledný zápas nadstavby na Tehelné pole a trénerovi Šarmírovi pribudli do zoznamu zranených aj Tešija so Sobczykom. Nahradili ich Yusuf a Benovič a na výkone mužstva, najmä v prvom polčase to nebolo poznať. Spartak začal odvážne a v úvodnej polovici bol nebezpečnejším mužstvom. V 8. min sa na pravej strane uvoľnil medzi dvoma obrancami Cabral a prudkou prihrávkou hľadal pred bránkou Vukojeviča, ale ten tiesnený nezakončil presne. Na opačnej strane Weiss vysunul Rataa, ale ten trafil len bočnú sieť. V 19. min prišla prvá strela na bránku, keď Gamboš z rohu šestnástky vyskúšal Greifa, ktorý však bol pozorný. O päť minút neskôr našiel center nabehnutého Yaoa, ale jeho strela z ideálnej pozície mierila vedľa.

Hneď v úvode druhého polčasu vyšiel Bratislavčanom pekný protiútok, Weiss prihral Rataovi, ktorý sa pokúsil obstreliť Kamenára, ale minul jeho ľavú tyčku. Na opačnej strane sa do dobrej streleckej pozície dostal Vukojevič, mieril po zemi a tiež tesne minul Griefovu žrď. Obrovskú šancu mal po hodine hry Ratao, ktorému pred prázdnu bránku naservíroval loptu Lovat, ale Ratao nepochopiteľne minul. V 69. min bol Ratao presnejší, ale Kamenár si jeho strelu pri tyčke postrážil. V ojedinelom protiútoku prepustil Vukojevič loptu rozbehnutému Horvátovi, ktorý však v šanci zakončil veľmi nepresne. V 82. min hlavičkoval v dobrej pozícii Medveď, ale Kamenár na čiare bol pozorný. V poslednej minúte zahrával Nono priamy kop z nebezpečnej blízkosti, ale loptu nestihol sklopiť pod brvno. V nadstavenom čase sa ešte za obranou Spartaka dostal do zakončenia Moha, ale prestrelil bránku a tak sa derby skončilo bez gólov. Spartak tak zakončil sezónu na 4. mieste tabuľky a v utorok ho čaká prvý barážový zápas o Európsku ligu doma s Trenčínom.

Ohlasy po zápase

Marián Šarmír (Trnava): „Hodnotí sa mi to celkom dobre, lebo sme získali potrebný bod, ktorý nám zaručil 4. miesto. Prvý polčas chlapci veľmi dobre dodržiavali taktické pokyny do bodky. Vytvorili sme si aj nejaké pološance, žiaľ, nedotiahli sme ich do úspešného konca. V defenzíve sme pracovali veľmi dobre a súpera sme nepustili do vyloženej šance. Obával som sa trocha druhého polčasu, ale chalani hrali veľmi dobre tímovo a taktickou disciplínou sme dnes asi bod zaslúžili, aj keď Slovan bol opticky viac na lopte. Hrali však profesorsky a my sme tým srdiečkom bod vybojovali.“