FC Spartak Trnava:

Takáč – Turňa, Anthony, Moenza – Cabral (66. Sekera), Gamboš, Tešija, Tzandaris, Yao – Sobczyk (71. Benovič), Vukojevič (64. Yusuf)

MFK Ružomberok:

Macík - Čurma, Mrva, Twardzik – Kojnok (70. Almási), Dalibor Takáč (75. Kochan), Filinský, Kmeť (54. Brenkus), Mojžiš – Ďungel, Regáli.

1527 divákov

Rozhodoval: Pavlík

Polčas: (1:0)

Tréner Šarmír poslal v domácom zápase proti Ružomberku na výkop rovnakú zostavu ako v Michalovciach, akurát zraneného Rusova vymenil Takáč. V úvode zápasu si obe mužstvá ťažko hľadali cestu za chrbát obrany. V 18. min rysoval Cabral z pravej strany peknú prihrávku na nabiehajúceho Sobczyka, ale Čurma tesne pred ním zachránil a nedovolil mu skórovať. O dve minúty si obaja Trnavčania spoluprácu zopakovali, Sobczyk bol tentoraz menej strážený, ale aj tak nedokázal zakončiť. V 23. min prišla dlhá lopta za obranu, Sobczyk bol rýchlejší ako Mrva, ktorý ho v šestnástke fauloval a lúčiaci sa rozhodca Pavlík ukázal na biely bod. Loptu si postavil Vukojevič, oklamal Macíka, ale loptu poslal od tyče vedľa bránky. V 28. min sa už Spartak dočkal. Po závare v šestnástke hostí udržal Sobczyk loptu v ihrisku, domáci ju odvrátili len k Tzandarisovi, ktorý napriahol z diaľky a lopta skončila v sieti prekvapeného Macíka. V závere polčasu preveril z priameho kopu Dominika Takáča jeho menovec v ružomberskom drese Dalibor, ale trnavský gólman jeho strieľaný center zneškodnil.

Na začiatku druhého polčasu si Spartak svojím výkonom opäť koledoval „michalovský“ priebeh. Najväčšiu šancu mal V 52. min Regáli, keď mu priamo na nohu prihral brankár Takáč, ale ružomberský útočník technickou strelou minul. Až príchod Yusufa oživil aj aj trnavskú ofenzívu. V 65. min nabil Gambošovi do gólovej šance, ale ten sa unáhlil a netrafil bránku. V 78. min po hluchých pasážach hry nacentroval Gamboš na Tešiju, ktorý v šestnástke skúsil zakončenie cez hlavu, ale loptu netrafil ideálne. V závere Yusuf získal loptu v pokutovom území Ružomberka a snažil sa priamo zakončovať, ale obrana odvrátila na roh. Aj po ňom vyskočil najvyššie Nigérijčan v červeno-čiernom drese, ale prehlavičkoval bránku. Rozhodnutie prišlo v 86. min, keď Yusuf na polovičke vyhral hlavičkový súboj pre Tešiju, ktorý postupoval sám na brankára, a hoci na prvýkrát neuspel, z dorážky rozhodol zápas. V samom závere ešte Yao po brejku hľadal Yusufa, ale ten bol príliš blízko Macíka, ktorý mu šancu chytil.

Ohlasy po zápase

Marián Šarmír (Trnava): „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, boli sme slušní na lopte, žiaľ, nevedeli si vytvoriť viac šancí. Nepremenili sme penaltu, ale dali sme pekný gól. Za prvý polčas mužstvo chválim. Ale zasa som nespokojný za druhý polčas. Ja neviem, kde nechávajú tie myšlienky. Našťastie, silou vôle a kolektívnym výkonom sme to dotiahli do konca a myslím, že takýchto zápasov by mohlo byť viac. Bamidele nehral od začiatku, lebo mal zdravotné problémy, postupne sa dáva dokopy a na Slovan by už mohol byť na sto percent. Nechceli sme riskovať jeho zranenie, bol v týchto dvoch zápasoch taký žolík a aj dnes to dokázal po svojom príchode oživiť.“

Ján Haspra (Ružomberok): „Prvý polčas nás Trnava prekvapila TT, hrala dobre, hráči si verili, boli plní chuti a odvahy, predčili nás v súbojoch aj v behavosti. Dali pekný gól, ešte predtým zahodili penaltu a zaslúžene viedli. V prestávke sme si niečo povedali, druhý polčas lepší a mali sme prevahu, aj nejaké šance sme vytvorili, ale potom tam prišlo k zraneniu nášho hráča a odvtedy sa hra kúskovala a už sme sa nedostali do tempa. Aj keď sme ešte bojovali o vyrovnania, z protiútoku sme inkasovali a Spartak si pripísal zaslúžené víťazstvo.“