Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Sluka – Bernát (77. Bičachčian), Myslovič, Gono, Ďuriš– Iľko (71. Kaprálik), Paur (87. Kurminowski)

Rusov – Gamboš, Anthony, Krč – Cabral (79. Sekera), Tešija, Tsandaris, Krč (64. Horvát), Yap – Sobczyk, Yusuf (74. Nsumoh-Johnson).

ŽK: Krč, Horvát, Nsumoh-Johnson

Rozhodoval: Gembický

285 divákov

Polčas: 1:0

V reštarte sezóny už viedol mužstvo nový tréner Marián Šarmír a jeho zverenci ho v úvode nepotešili. V 3. minúte Yao našiel presným centrom v šestnástke Sobczyka, ktorý však hlavičkoval nad bránku. Zato v 5. min na druhej strane už bol Ďuriš presnejší, keď Moenza podbehol center a mladý Žilinčan volejom k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. Rýchly brejk stredom poľa zakončil Cabral z hranice šestnástky tesne vedľa a vzápätí Yaov center len tesne minul Petrášovu bránku. Spartak vystrelil na bránku až po polhodine, keď sa po rohu odrazila lopta ku Krčovi, jeho strela prešla cez hradbu tiel, ale nebola taká dôrazná, aby prešla aj cez Petráša. Žilina bola v prvom polčase kombinačnejšia a hrozila po dlhých loptách. Spartak si až zvýšenou agresivitou v závere polčasu vynútil miernu prevahu, ale sľubné prečíslenia nedokázal dotlačiť ani k nebezpečnému zakončeniu.

Domáci mohli udrieť aj na začiatku druhého polčasu, keď Cabral podbehol center, no Iľka v stopercentnej šanci vychytal Rusov. Gól našťastie padol na opačnej strane. Po faule na Gamboša zahrával priamy kop Tešija, loptu posadil na Yusufovu hlavu a ten ju poslal hlavou k tyčke. Yusuf mohol zakrátko pridať aj ďalší gól, keď sa uvoľnil na ľavej strane pokutového územia, vystrelil cez obrancu, ale Petráš jeho tvrdú strelu vyrazil. Spartak po vyrovnaní ožil a najmä Yusuf bol s loptou stále nebezpečný. V 60. min mal druhý gól na kopačke Sobczyk, ktorý z hranice pokutového kopu poslal slabú strelu k brankárovi. V čase, keď visel gól do žilinskej siete na vlásku, prišla znova hrubá chyba v obrane, dvaja hráči vykombinovali pohodlne trojicu brániacich hráčov a Bernát do prázdnej bránky zvýšil. Trnava chcela zápas hneď otočiť. Tsandaris na opačnej strane spoza šestnástky prestrelil a Sobczyk tiesnený z pravej strany tiež minul bránku. Po Yaovej chybe mohol skórovať Ďuriš, ale Rusov opäť pohotovo vystrelil ruky k lopte. Rusov sa zaskvel aj po priamom kope, keď loptu nadvihol múra trnavský brankár ju vytlačil na brvno. Do tretice bol v hlavnej úlohe nový trnavský kapitán, keď vyštartoval zoči-voči Ďurišovi a zneškodnil mu samostatný nájazd. V závere sa dobre uvoľnil Nsumoh, ale nestlačil svoj pokus pod brvno. Po dobrej kombinácii mal vyrovnať Tzandaris, ale vystrelil slabučko a ešte aj do brankára. Grék bol v nadstavenom čase faulovaný na hranici šestnástky, loptu si postavil Moenza, ale prestrelil aj bránku a Žilina tak ubránila tesnú výhru.

Marián Šarmír: „Zápas sme si prehrali v prvom polčase. Hrali sme nedôrazne, laxne a dávali sme domácim veľa času a priestoru, kvôli čomu vznikali nebezpečné situácie a Žilina zaslúžene viedla. V druhom polčase po adekvátnom príhovore v kabíne, kde som zdôraznil, že takýmto pochodovaním nebude hrať v Trnave hrať nikto. Potom už to bolo lepšie, dostupovali sme súpera, získavali sme odrazené lopty, mali sme rýchly prechod do ofenzívy, ale finálna fáza žalostná. Za stavu 1:1 sme mali viac šancí, kde sme mohli zápas otočiť, no druhý gól dala Žilina a zaslúžene vyhrala.“

Pavol Staňo: „Súhlasím s kolegom. Prvý polčas bol dobrý, v druhom sa to minimálne vyrovnalo a Trnava mala šance po akciách, ktoré by sa nemali stávať. Stále sme však boli nebezpeční, mali sme aj šance, no keby Spartak využil tie svoje, mali by sme problém.“