FC Spartak Trnava:

Rusov (46. Kamenár) – Pereira, Anthony, Mitrea, Moenza – Grendel, Tsandaris (60. Gamboš), Tešija – Sobczyk, Orlandič (75. Vukojevič), Yao (55. Tavares).

Góly: 20. a 49. Orlandič - 54. Vilhjalmsson

Polčas: (1:0)

Generálku na ligový zápas so Slovanom výrazne ovplyvnil silný vietor, ktorý takmer počas celého zápasu znemožňoval obom mužstvám rozohrávku. V prvom polčase hrala sa vetrom Trnava a bola aktívnejšia. Už v 5. min vysunul Yao za obranu Orlandiča, ale ten v dobrej pozícii netrafil bránku. Všetko si vynahradil v 20. minúte, keď Tešijov priamy kop narobil brankárovi Kolosu problémy, s námahou ho vyrazil iba pred seba a Orlandič nemal problém zblízka otvoriť skóre. V 27. min po rohu predĺžil Mitrea hlavou loptu na zadnú tyčku a tam Tsandarisovi chýbalo iba málo, aby ju dočiahol. Desať minút pred prestávkou vysunul Tešija do brejku rýchlonohého Yaa, ale v poslednej chvíli sa mu do strely hodil obranca.

V druhom polčase chceli silu a smer vetra využiť Ukrajnci, ale hneď v úvode si nepostrážili pravú stranu, kde unikol Yao, nacentroval do šestnástky, kde si Orlandič chrbtom k bránke spracoval ťažkú loptu, a hoci bol tiesnený, dokázal sa otočiť a skórovať po druhýkrát. Krátko nato urobila chybu aj obrana Spartaka, keď nedokázala odpratať loptu zo šestnástky do bezpečia, na hranici pokutového územia sa dostala k Islanďanovi Vilhjalmssonovi, ktorý z otočky trafil presne k tyčke Kamenárovej bránky. Trnavčania sa snažili s hrou proti vetru bojovať vysokým napádaním v hĺbke súperovej polovice a po jednom z nich získal loptu Tavares s Orlandičom, Brazílčan vystrelil spoza pokutového územia, no brankár vytesnil jeho strelu na roh. V ďalšom priebehu už strelci na oboch stranách nedokázali výraznejšie ohroziť bránku a Spartak sa tak na ligu naladil výhrou nad Kolosom Kovalivka.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu: „Dnes bolo nemožné hrať futbal. Podmienky boli na hranici regulárnosti a silný vietor všetko kazil. Aj za takéhoto stavu bolo pre nás dôležité pokúsiť sa zápas vyhrať, čo sa nám napokon aj podarilo. Z pohľadu taktiky je ale veľmi náročné a skresľujúce hodnotiť tento zápas. Dnes to bolo najmä o fyzickej stránke, lebo chlapci odohrali veľmi náročný zápas. Keďže sme vyhrali, tak sme nakoniec spokojní.“