FC Spartak Trnava: Rusov – Mesík, Mitrea, Záhumenský – Diogo, Halilovič (82. Kelemen), Dangubič (82. Jakúbek), Tešija, Lovat – Tavares, Sobczyk (72. Van Kessel).

PFC Lokomotiv Plovdiv: Lukov – Karagaren, Malembana, Eze, Tomaševič – D. Iliev, Petrovič, Vitanov (57. Umarboev), Cvetanov - Ožbolt (89. Gustavo), Aralica (72. G. Iliev).

ŽK: Halilovič, Lovat, Tavares – Eze, Malembana, Tomaševič, Petrovič, G. Iliev. ČK: 35. Záhumenský. Rozhodoval: Erik Lambrechts (BEL)

Polčas: 1:0

Spartak, vedomý si svojho manka, začal aktívne a pustil sa do súpera. Odmenou mu bolo využitie hneď prvej väčšej príležitosti. V 16. min sa Lovat pekne zbavil svojho strážcu na pravej strane, zacentroval netradične pravou nohou a Dangubič hlavou otvoril skóre – 1:0. V 24. min si obaja aktéri všetko zopakovali, no tentoraz Dangubičova hlavička našla v strede bránky pripraveného Lukova. Lokomotiv však pôsobil vyspelejším dojmom ako Radnik a dokázal po zisku lopty hroziť z brejkov. Po jednom z nich v 35. min si nerozumela obrana, Mesík so Záhumenským sa nedohodli a Záhumenský stiahol Ožbolta, za čo videl červenú kartu. Ani v oslabení nezmenila Trnava útočný spôsob hry, hoci tréner musel preskupiť defenzívne rady. V 44. minúte napriahol z 25 metrov Halilovič a jeho pokus len s námahou vytesnil brankár na roh.

Hostia nastúpili do druhého polčasu s cieľom využiť početnú prevahu a gólom rozhodnúť zápas. V 47. min mal k tomu blízko Ožbolt, ale Mesík mu v poslednej chvíli loptu odkopol na roh. Krátko nato Aralica hlavičkoval z dobrej pozície nad brvno. Lovat zahrával priamy kop do šestnástky, Mitreu stiahol Malembana a rozhodca ukázal na biely bod. Kapitán Spartaka sa nepomýlil a vyrovnal skóre z dvojzápasu. Gól našich povzbudil. Halilovič strieľal nebezpečne z diaľky a vyrazenú loptu poslal opäť na Lukova Lovat, ale ani jeden neuspel. Potom ho Tešija nádherou strelou prekonal, ale loptu zastavilo brvno. Na opačnej strane mal Spartak šťastie, keď Umarboevov center nikto nedočiahol a lopta len tesne minula pravú tyč Rusovovej bránky. Trnavský brankár potom vytiahol spod brvna aj ďalšiu tečovanú strelu. Ďalšiu obrovskú šancu mal Ožbolt po Karagarenovej strieľanej prihrávke, ale znova minul bránku. Erupcia radosti vypukla v 71. min po ďalšom Lovatovom priamom kope, keď sa Tavares nekrytý zblízka nepomýlil a strelil tretí gól, svoj prvý za spartakovské áčko Postupová radosť však netrvala dlho a tribúny umlčal Ožbolt, ktorý svoju tretiu šancu hlavou chladnokrvne premenil. Ricardo Chéu sa dvojitým striedaním snažil oživiť mužstvo, ktoré potrebovalo vo zvyšných minútach skórovať po štvrtýkrát. Blízko k tomu bolo v samom závere, keď lopta poskakovala v päťke hostí, v skrumáži bol aj brankár Rusov, zdalo sa, že jeden z brániacich hráčov zahral dokonca rukou. Rozhodca síce pískol do píšťalky, ale bol to jeho posledný hvizd a z postupu sa tešili Bulhari. Fanúšikovia napriek tomu vyprevadili mužstvo potleskom a skandovaním „ĎAKUJEME“.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu: „Je to moja najfrustrujúcejšia výhra v kariére. Veľmi sme chceli postúpiť do tretieho predkola, ale nepodarilo sa to. Myslím, že naši fanúšikovia na nás môžu byť pyšní, lebo sme predviedli vynikajúci zápas a to sme v nahustenom programe hrali dlho len desiati. Takto chceme hrať doma aj vonku a strhneme ešte viac fanúšikov. Tí boli dnes úžasní a hnali nás dopredu, verím, že prídu aj na Nitru. Keď príde tréner postupujúceho mužstva do šatne a povie nám, že to bol úžasný zápas a nezaslúžili sme si vypadnúť, tak to beriem ako pochvalu.“

Bruno Akrapovič: „Futbal sa hrá v hlavách a my sme si boli príliš vedomí svojho náskoku, ktorý sme napokon ľahkovážne stratili. Až potom sme začali hrať našu hru a podarilo sa nám dať postupový gól. Ožbolta som už chcel striedať, ale je to bojovník a dnes sa nám odvďačil za dôveru. Musím zložiť kompliment domácemu mužstvu, ktoré hralo s dušou, takticky a predviedlo výborný výkon. Bohužiaľ, postúpiť môže iba jeden.“