Szaráz - Rodolfo, Kružliak, Beskorovajnyj, Lalatovič (41. Kalmár) – Schafer, M. Vida (80. Phillips), A. Balič (57. Németh) – Fábry, Ramírez, Divkovič.

Rusov – Turňa, Anthony, Mitrea, Moenza – Tavares, Tešija, Tzandaris, Gamboš (83. Orlandič) – Sobczyk (67. Grendel), Yao (62. Pereira).

ČK: 59. Turňa

Rozhodoval: Jozef Pavlík

8619 divákov

Polčas: (0:1)

Spartak začal na Žitnom ostrove aktívne od úvodného hvizdu a už v 4. min donútili atakujúci Trnavčania rozohrať brankára Száraza loptu na nohu Gamboša, ktorý bez prípravy skúšal domáceho gólmana prelobovať, ale lopta skončila nad brvnom. Kuriózna situácia nastala v 13. min, keď Turňa centroval do šestnástky, už Gamboš mal dobrú pozíciu, po ňom aj Yao, ale lopta sa odrazila až k Sobczykovi, ktorý zblízka otvoril skóre. V 20. min sa lopta po rohu vrátila ku Gambošovi, ktorý ju opäť pohotovo vracal smerom na bránku, no aj tento raz bola privysoká. Po inkasovanom góle prebrala iniciatívu Dunajská Streda, ktorá mala častejšie loptu na kopačkách. V 36. min zahrával Fábry priamy kop, pekne prestrelil múr, ale Rusov si na loptu pri tyčke počkal. Na opačnej strane vysunul Tavares do protiútoku Sobczyka, ktorý však zoči-voči Szárazovi napálil iba do brankára. Škoda, mohlo byť 0:2...

Aj úvod druhej polovice vyšiel lepšie Trnave, keď Yao poslal do šance Tavaresa, ktorý z podobnej pozície ako Sobczyk naložil s tutovkou rovnako ako jeho spoluhráč a nechal vyniknúť Száraza. Po ľavej strane potom individuálne prenikol Moenza až do šestnástky, ale ani on nedokázal prekonať brankára domácich. Plány Trnavy naštrbil Turňa, ktorý po necelej hodine hry videl druhú žltú kartu a zbytočne oslabil mužstvo. Kým až do tohto momentu bola Trnava jasne lepšia a mohla vyhrávať aj vyšším rozdielom, po vylúčení ožil DAC, ktorý súpera pritlačil pred šestnástku. Po Fábryho centri bol blízko k vyrovnaniu striedajúci Németh, ale hlavičkoval nad bránku. V 82. min bol Ramirez presnejší, ale jeho pokus smerujúci do šibenice vytlačil zázračne Rusov. Hrdinom mohol byť aj Tešija, ktorý na polovici vypichol loptu domácej obrane, ale ani on svoj nájazd nepremenil. Rusov sa potom zaskvel aj pri šanci Kružliaka, no zranil sa pri zákroku a zvyšok zápasu dohrával so sebazaprením, lebo tréner Chéu už vyčerpal povolený počet striedaní. S tržnou ranou na čele a otrasený dohrával aj Orlandič, ale Rusov už v nervóznom závere loptu za svoj chrbát nepustil, a keďže Trenčín aj Ružomberok prehrali, Spartak zakončil základnú časť na piatom mieste.

Helder Cristovao: „Zápas sa nehrá polčas ani šesťdesiat minút, ale deväťdesiat. Myslím, že sme boli lepší už od prestávky a tá červená karta bola len logickým vyústením. V závere zápasu už sme dominovali, ale brankár Rusov svoj tím výborne podržal. Mali sme v nohách ťažký zápas v pohári, viacerých zranených a dnes sme narazili na silného protivníka, veľmi dobre fyzicky pripraveného. Blahoželám Trnave k postupu a verím, že v nadstavbovej časti už to budú z našej strany iné výkony.“

Ricardo Chéu: „Myslím, že do vylúčenia sme boli jasne lepší mužstvom. V prvom polčase sme okrem gólu mali ešte ďalšie tri výborné príležitosti a v prestávke sme mohli mať komfortnejšiu pozíciu. Po vylúčení Turňu už sme sa bránili a musím pochváliť každého na ihrisku, že podal obetavý výkon a vedenie sme udržali. Dnes sme si sa za predvedený výkon víťazstvo zaslúžili, postúpili sme do hornej šestky a pôjdeme od zápasu k zápasu bojovať o čo najlepšie umiestnenie.“