FC Spartak Trnava:

Rusov – Pereira, Anthony, Mitrea, Moenza – Grendel, Tzandaris, Tešija, Yao (61. Tavares) – Sobczyk (80. Vukojevič), Orlandič.

ŠK Slovan Bratislava:

Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco – Daniel (75. Ratao), Holman (85. Dražič), Nono, De Kamps, Moha – Henty.

ŽK: Yao, Grendel – De Kamps, De Marco Rozhodoval Glova 11028 divákov

Polčas: 0:0

Pekne zaplnené tribúny si mohli zakričať gól už po desiatich sekundách. Hneď po úvodnej rozohrávke využil Orlandič nedorozumenie v zadných radoch Slovana, dostal sa až do zakončenia, ale strieľal veľmi nedôrazne a Greif jeho pokus kryl. Potom sa obe mužstvá strážili a obmedzili sa len na propagačné strely z diaľky. V 24. min sa na ľavej strane pekne uvoľnil Moenza, našiel v šestnástke Yaa, ale ten vystrelil v dobrej pozícii veľmi nepresne. V 35. min zahrával priamy kop Grendel, na loptu vyskočil najvyššie Anthony, no tiesnený nestlačil loptu pod brvno.

Aj začiatok druhého polčasu priniesol vzruch pred Greifovou bránkou. Pereira hľadal centrom v šestnástke Orlandiča, toho vo výskoku postrčil Abena a Glova nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil Mitrea, ale kopol ju nedôrazne a Greif ju vyrazil. V 72. min zahodil snáď ešte väčšiu tutovku ako penaltu Tavares. Sobczyk vybojoval loptu pred šestnástkou Tavares následne vystihol loptu, ktorá smerovala na Greifa, obhodil si ho, ale zoči-voči prázdnej bránke neusmernil loptu do siete. V 81. min mali obrovskú šancu aj hostia, keď Moha našiel presným centrom nohu Hentyho, ale jeho volej našťastie minul pravú tyčku Rusovovej bránky. O dve minúty neskôr sa k strele z diaľky odhodlal Tešija a Greif len s námahou vytesnil na roh. Vo zvyšnom čase už obrany nepustili do čistého zakončenia nikoho a tak si obaja súperi odniesli po bode.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu: „Dnes to bol zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Ďakujem obom mužstvám, aj divákom na oboch stranách, že sme videli férový zápas vo výbornej atmosfére. Možno sú niektorí spokojní s bodom, ale my ideme do každého zápasu s cieľom získať tri. Aj dnes si myslím, že sme k nim mali bližšie ako Slovan. Každopádne, verím, že podobný výkon môžeme zopakovať aj v ďalších zápasoch, aby sme si derby znova užili ešte v tejto sezóne.“

Ján Kozák: „Dnes nám niečo chýbalo a musím priznať, že Trnava bola aktívnejšia. Pôsobila na mňa živším dojmom ako na jeseň. Bol to ťažký zápas a my sme sa nedokázali presadiť cez pozornú obranu, nevyhádzali nám prihrávky, čo ide aj na vrub pozornej hry domácich. Určite vieme hrať aj lepšie a budem to od hráčov chcieť.“