AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Klečšík, Koolwijk, Skovajsa – Van Kessel, Bukari, Roguljič (87. Križan), El Mahdioui, Zubairu (46. Corryn) – Čatakovič (76. Lamine).

FC Spartak Trnava: Rusov – Diogo (57. Oršula), Menich, Mitrea, Turňa – Tavares, Tešija, Grendel (74. Yilmaz), Gamboš (68. Halilovič), Dangubič – Sobczyk.

ČK: 87. Bukari ŽK: Zubairu, Bukari, Šulek, Kleščík – Menich, Mitrea

Polčas: 1:0

Trnava nastúpila bez potrestaného Lovata, Haliloviča, ktorého trápilo zranenie triesel a bez Mesíka, ktorý počas reprezentačnej pauzy odohral tri zápasy za slovenskú devätnástku. Trenčania vstúpili do zápasu lepšie a hneď v 4. min mal tutovku na hlave Čatakovič, ktorému naservíroval loptu Šulek ako na podnose, ale trenčiansky útočník zblízka trafil len do miest, kde stál Rusov. Odpoveď Trnavy prišla v 19. min, keď Spartak pekne zakombinoval a Grendelov pokus spoza šestnástky preletel tesne okolo ľavého vinkla Šemrincovej bránky. Ešte bližšie ku gólu mal Spartak, keď Tešijov center nadvihol Roguljič a trenčiansky brankár s námahou vyškriabal loptu spod brvna. V 26. min Čatakovič na polovici ihriska prešiel cez obranu Trnavy, Rusov si zle vypočítal svoj výbeh, Čatakovič ho obišiel a s Van Kesselom postupovali z pravej strany na prázdnu bránku, ale Mitrea sa stihol vrátiť a zachránil istý gól. V 36. min sa dočkali domáci, keď si Bukari prebral loptu tesne za poliacou čiarou, a keďže žiadny z Trnavčanov ho nebránil, namieril si to k bránke a strelou od tyčky z hranice šestnástky otvoril skóre.

Trnava ukázala, že má zlé vstupy do zápasov a opäť neudržala prvý polčas bez inkasovaného gólu. Rovnako chcela v tom druhom ukázať, že po zmene strán je nebezpečnejšia. V 57. min mal na nohe vyrovnanie Tavares, keď ho po prečíslení uvoľnil Grendel, ale brazílsky útočník márne čaká na zakončovateľskú formu a trafil len bočnú sieť. V 64. min unikol po ľavej strane Van Kessel, a hoci finálnu prihrávku dal Čatakovičovi zlú, Rusov sa mu zbytočne hodil pod nohy a fauloval ho v pozícii, kde už nebol nebezpečný. Trnavský brankár však svoju chybu napravil a následnú penaltu Čatakovičovi chytil a udržal svoj tím v hre o body. V 68. min si Dangubič narazil so Sobczykom, ale Chorvát nakoniec vysoko prestrelil z hranice pokutového územia. V 70. min už bol Dangubič presnejší, ale z diaľky nemohol prekvapiť Šemrinca. V 74. min Grendelovu plávajúcu strelu Šemrinec len vyrazil pred seba, Sobczyk ju poslal do siete, ale, bohužiaľ, z ofsajdu. Desať minút pred koncom bol na hranici šestnástky faulovaný Tavares, loptu si tak ako proti Pohroniu na rovnaké miesto postavil Yilmaz, a hoci aj tentoraz múr obstrelil, bránku netrafil. V samom závere hrala Trnava vabank a pomohol aj strelec gólu Bukari, ktorý sa nechal zbytočne vylúčiť. Nepomohli ani tradičné útočné výlety Rusova, lebo Trnavčania si jednoducho nedokázali vo finálnej fáze prihrať a prehrali ďalší zápas o gól.

Ohlasy po zápase

Norbert Hrnčár: „Súhlasím s kolegom, že dnes sme asi nevideli veľa futbalovej krásy. V defenzíve nemám mužstvu čo vyčítať, ustrážili sme súpera, ktorého sme nepustili do vážnejšej príležitosti. Mrzia ma niektoré situácie v útoku, ktoré sme mohli dotiahnuť lepšie. Škoda, že sme nepremenili penaltu, mohli sme zápas zavrieť skôr. Toto víťazstvo je veľmi dôležité, aby sa do Trenčína vrátila víťazná mentalita.“

Ricardo Chéu: „Dnes to bol náročný zápas proti silnému mužstvu, ktoré patrí k najlepším v brejkových situáciách. Napriek tomu, že sme sa na to pripravovali, tak sme inkasovali práve po takejto situácii. Bukari je v hre jeden na jedného výborný a dnes rozhodol zápas. V druhom polčase sme chceli zápas otočiť, mali sme aj šance, ale nepochopiteľne sme si v finálnej fáze nedokázali prihrať, hoci kvalitu na to máme. Musíme si analyzovať chyby a proti Ružomberku prehru odčiniť.“