FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Mesík (41. Oršula), Mitrea, Záhumenský (71. Dangubič) – Gamboš, Grendel (78. Yilmaz), Halilovič, Tesija - Tavares, Sobczyk.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Vantruba – Meda, Nosko, Jacko, Župa – Klec (81. Badolo), Pellegrini – Hrnčár, Dzurík, Mazan (64. Sedláček)– Mészáros (70. Tesák).

Rozhodoval Dušan Sedlák

Polčas: (0:2)

Trnavčania nastúpili na zápas v tričkách, ktorými chceli vyjadriť podporu mladému hokejistovi Alexovi Kupkovi. ktorý v zámorí utrpel v zápase ťažké zranenie a vedomí si imperatívu výhry začali dobíjať Vantrubovu bránku. V 6. min však znenazdajky udreli hostia, keď Pellegriniho strelu nešťastne tečoval obranca Spartaka tesne pred Rusovom a zmenil dráhu tak, že sa lopta dostala do bránky. V 13. min skúšal Vantrubovu pozornosť z priameho kopu Grendel, ale namieril len do miest, kde stál brankár. V 18. min sa k hlavičke dostával Mitrea, ale nebola dostatočne dôrazná, aby prekvapila Vantrubu. V 21. min sa už musel brankár Pohronia poriadne natiahnuť, aby s vytlačil Halilovičovu strelu na roh. Bodové plány Trnavy mohol na druhej strane zmariť Meda, ktorý vo výbornej pozícii hlavičkoval nad bránku. Trnavčania mali síce loptu častejšie na kopačkách, ale chýbal im na nich aj pokoj na rozohrávku a ľahké stratené lopty ich stáli cenné minúty. Naopak, hostia vedomí si náskoku sa pohodlne stiahli a bez väčšej námahy zachýtali útoky Trnavy. Aby toho nebolo málo, keď mohli, tak sa presadili a po centri za obranu Hrnčár pohodlne zvýšil na 2:0 pre Pohronie. Ešte do prestávky poslal tréner Chéu do hry aj Oršulu, ktorý mohol v závere polčasu znížiť, ale v stopercentnej šanci minul zblízka bránku.

Spartak začal druhý polčas tlakom a od úvodného hvizdu pritlačil Pohronie na vlastnú polovicu. Už v 50. min sa dočkala Trnava zníženia, keď Halilovičovu prudkú strelu Vantruba len vyrazil pred seba a Tešija hlavičkou poslal loptu do siete – 1:2. Zvýšenú aktivitu pochopili aj tribúny a namiesto piskotu sa ozývalo opäť povzbudzovanie. Po prvom rohu hostí mohol opäť schladiť vášne Meda, ale hlavičkou nenamieril presne. Na druhej strane Sobczykovu krížnu strelu vytlačil Vantruba na roh. Po ďalšom rohu hlavičkoval Mitrea, Vantruba opäť len vyrazil, ale následnú dorážku vykopol z bránkovej čiary Jacko. Dobrú pozíciu na strelu mal Grendel, ale pošmykol sa a obrana mu ju zblokovala. Z úpornej snahy sa postupne stával kŕč a hostia mali stále menší problém sa brániť stereotypným pokusom o útoky. Až desať minút pred koncom sa podarilo Spartaku vyrovnať, keď Tešija vysunul striedajúceho Dangubiča, ktorý posadil loptu na hlavu Sobczyka a ten sa nepomýlil. Dangubič potom ešte raz hľadal na hrote Sobczyka, ale ten tiesnený obrancom nezakončil dôrazne. V nadstavenom čase dostal Yilmaz možnosť zahrávať priamy kop tesne spoza šestnástky a utešenou strelou ponad múr dokonal druhopolčasový obrat a rozjasal tribúny.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu: „Futbal niekedy nebýva spravodlivý, ale myslím, že dnes bol a odmenil mužstvo, ktoré viac chcelo a išlo za víťazstvom do posledných minút. V polčase asi málokto veril, že by sme to mohli otočiť, ale ja som chlapcom v šatni povedal, že majú kvalitu na to, aby zápas otočili. Dnes sa to podarilo a verím, že nás to naštartuje k ďalším víťazstvám. Naše ciele sa nemenia, stále chceme bojovať o prvú šestku. Takéto víťazstvo je možno horšie na srdce, ale tímu pomôže a snáď bude odpoveďou pre všetkých, ktorí nám verili.“

Mikuláš Radványi: „V prvom polčase nám vychádzalo to, s čím sme sem prišli, navyše sme sa dvakrát aj strelecky presadili. Napriek tomu som v šatni upozorňoval, že ešte nie je koniec zápasu a vystríhal som pred Spartakom, ktorý má kvalitu, aby sa vrátil do zápasu. Bohužiaľ, prišlo na moje slová, začali sme pod tlakom robiť chyby a z toho sme potom dostali góly. V posledných zápasoch sme s ťažkými súpermi prehrali o gól, čo nie je pre nového trénera dobrý štart, ale súboje s našimi priamymi konkurentmi nás ešte len čakajú.“