FC Nitra: Šípoš – Kuník, Farkaš, Podhorin, Chobot, Fabiš (81. Magda) – Bilovský, Faško, Gatarič – Ristovski, Šefčík (87. Danek).

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa (46. Gamboš), Mitrea, Mesík, Lovat – Diogo, Halilovič, Tešija, Dangubič (70. Grendel) – Tavares (55. Sobczyk), Yilmaz.

Rozhodoval: Pavol Chmura ŽK: Fabiš, Ristovski, Bílovský, Farkaš – Lovat, Grendel

Polčas: (1:0)

Hneď po dvoch minútach vyšiel Trnave brejk, Tavares v šestnástke našiel spätnou prihrávkou Dangubiča, ale ten zakončil veľmi nedôrazne a Šípoš strelu chytil. V 9. min mal však na nohe obrovskú tutovku Ristovski, ktorý sa pohral s obranou Trnavy, obstrelil aj Rusova, ale Diogo vykopol loptu spred čiary. Na dlhé minúty sa potom z ihriska vytratilo vzrušenie. Až po polhodine hry, keď Diogo stratil loptu na polovičke, Ristovski vysunul do šance Gatariča, ale toho vychytal Rusov. V čase, keď sa Trnava sťahovala na polovicu súpera, vyletela z hĺbky poľa prihrávky na osamoteného Ristovskeho, ktorý sa presadil cez Mesíka a spoza šestnástky trafil presne do vinkla – 1:0.

Spartak nastúpil do druhej polovice s cieľom otočiť výsledok a tréner Chéu poslal do hry aj Gamboša. Hneď na začiatku polčasu išli piati Trnavčania na dvoch obrancov domácich, ale aj toto prečíslenie pokazili a následnú strelu Tešiju z druhej vlny vyrazil spod brvna Šípoš. V 56. min po rohu Spartaka vrátil Gamboš loptu do ohňa, ale Mesíkova hlavička bola skôr malá domov, ako nebezpečná šanca. Nitrania však s vidnou dobrého výsledku bojovali v súbojoch a všade boli rýchlejší. Ak by aj Faškova delovka trafila vinkel, od čoho nemala ďaleko, bolo by asi po zápase. V 81. min nenamieril v dobrej šanci ani Gatarič a na opačnej strane Yilmazovu dorážku chytil poľahky Šípoš. Opakoval sa obligátny scenár z posledných zápasov, že ofenzíve musel vypomôcť v šestnástke ajbrankár Rusov, no ani tentoraz to úspech neprinieslo.

Spartak tak po pohárovom vypadnutí prehral štvrtý ligový zápas v rade. Kým v predchádzajúcich si mohli spytovať svedomie útočníci, ktorí zahadzovali šance, tak tentoraz si spartakovci ani žiadne poriadne nevypracovali.

Gergely Geri: „Dnes sme konečne nedostali prvý gól, ale naopak, skórovali sme a to nám pomohlo. Povzbudila nás výhra nad Liptovským Mikulášom v pohári a dnes sme dokázali eliminovať Trnavu. Ristovski to nádherne trafil, ku gólu mu gratulujem a teším sa z toho, že sme vyhrali, už sme to potrebovali.“

Ricardo Chéu: „Prehrali sme štvrtý zápas v lige v rade. Kým v tých predošlých sme aj proti ťažkým súperom hrali dobre, dnes sme si prehru zaslúžili. Nedarilo sa nám takmer nič, Nitra nás eliminovala a cítil som na našich hráčoch nielen fyzickú únavu, ale aj psychickú po nešťastnom vypadnutí z pohára v Dunajskej Strede.“