ŠKF ICLINIC Sereď: Sereď: Iliev – T. Dabó, Ba, Hučko, Slaninka – Ventúra, Metalsi – Iván, Pankarićan (88. Adekuoroye), Cleber (73. Rorič) – Morong (84. Louka).

FC Spartak Trnava: Rusov – Marinkovič (60. Yilmaz), Mitrea, Mesík (88. Menich) – Diogo, Halilovič, Grendel (74. Gamboš), Dangubič, Lovat – Sobczyk, Tavares.

ŽK: Pankaričan, Slaninka, Dabó – Lovat, Marinkovič, Sobczyk. Rozhodoval: Peter Ziemba

Polčas: (1:0)

Spartak vstúpil do zápasu so Sereďou v pozmenenej zostave, lebo plány trénerov naštrbili žalúdočné problémy. Tie úplne vyradili z hry Marka Tešiju, ktorý ani necestoval s mužstvom na Myjavu a neobišli ani viacerých hráčov zo základnej zostavy, ktorí nastúpili so sebazaprením. Prvýkrát nastúpil od začiatku s kapitánskou páskou Grendel, ktorý nahradil práve Tešiju, ktorý ako jediný zo Spartaka mal až do tohto zápasu plnú minutáž v sezóne. V úvode to však nebolo poznať a už v 5. min mohol Tavares otvoriť skóre. Halilovič ho vysunul za obranu, no Brazílčan svoj nájazd na brankára trestuhodne zahodil. Rovnakú šancu dostal v 7. minúte po chybe Mitreu Morong a naložil s ňou oveľa lepšie. Namiesto 1:0 pre Trnavu viedla Sereď...

Vrátiť dohry ich mohol v 16. min Dangubič, ku ktorému sa po akcii Tavaresa so Sobczykom odrazila lopta, ale Chorvát netrafil z 10 metrov odkrytú bránku. Dangubič potom zachytil Hučkovi prihrávku v šestnástke, ale ani pri druhej príležitosti neskóroval, tentoraz prestrelil. Z dobrej pozície zahrával priamy kop Grendel, ale múr loptu nadvihol. Po následnom rohu si v šestnástke spracoval loptu Mitrea, Ventúra ho fauloval a rozhodca ukázal na biely bod. Mitrea mohol napraviť svoju chybu pred gólom, ale svoju piatu penaltu v sezóne nepremenil, keď ho Iliev vychytal. V samom závere polčasu mohol vyrovnať Halilovič, ale jeho pohotový volej tesne minul ľavú tyčku brány.

Druhý polčas začal Lovat fatálnou hrúbkou, keď vysunul Moronga, ten však svoj druhý nájazd na Rusova nepremenil a trnavský brankár udržal svoj tím v hre. Na opačnej strane po rohu hlavičkoval Marinkovič, ale nedôrazne. Sereď sa však dočkala druhého gólu v 59. min, keď sa po rohu najlepšie v päťke zorientoval stopér Ba a zvýšil na 2:0. Trnava bola miestami bezradná. V 72. min vysunul Grendel Lovata, ale jeho prihrávku prečítal brankár. O tri minúty neskôr našiel Dangubičov priamy kop na zadnej tyčke Yilmaza, ale aj tentoraz bol brankár Iliev na správnom mieste včas.

Čo sa Mitreovi nepodarilo z penalty, to mu vyšlo z priameho kopu v 78. min, keď strelou do vinkla vykresal iskierku nádeje na zisk bodu. Rozdúchať ju mohol Tavares, ale hlavou netrafil loptu po rohu tak, ako by chcel. V 86. min mal na hlave vyrovnanie Sobczyk, ale nekrytý netrafil hlavou bránku. Spartak vrhol v závere všetky sily do útoku, ale vyrovnávacieho gólu sa nedočkal.

Slavče Vojneski: „Tešíme sa, že sme po dvoch mesiacoch vyhrali. Čakali sme ťažký zápas s množstvom súbojov. Súper urobil chyby, ale my sme ho k nim dotlačili. Tiež sme mali problémy so zostavou, z ktorej nám vypadol Špehar či Rorič. Ďakujem Trnava k fair hre a pred nami je ešte veľa práce.“

Ricardo Chéu: „Pripravovali sme sa na zápas, no šarapatil nám vírus v šatni, ktorý vyradil hráčov z hry a aj tých čo hrali oslabil. To nám zmenilo stratégiu. Súperovi sme dali darček v podobe gólu a naopak, my sme nedokázali premeniť množstvo šancí. Mitrea zahodil penaltu, čo sa stáva. Nemôžem mu to vyčítať, doteraz štyri premenil. V druhom polčase pridala Sereď po rohu druhý gól, Mitrea znížil, ale vyrovnať sme nedokázali. Dnes sme boli lepší, mali sme viac šancí, ale to sú len štatistiky a na tie sa nehrá. Na góly sme prehrali.“