FC ViOn Zlaté Moravce: Pindroch – Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň – Duga (33. Richtátech) – Švec (46. Gustavo), Sloboda, Ďubek, Kovaľ (79. Pereira)– Jarovič

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Mitrea, Mesík – Diogo (72. Yilmaz), Gamboš, Tešija, Dangubič (66. Oršula), Lovat (66. Menich) – Sobczyk, Tavares

ŽK: Čögley, Brašeň, Sloboda, Jarovič – Mitrea

ČK: 77. Mitrea Rozhodoval: Michal Očenáš

Polčas: (0:3)

Spartak s ViOnom prehral v Zlatých Moravciach naposledy pred piatimi rokmi a aj tentoraz mu vyšiel úvod zápasu, keď už v 5. min otvoril skóre zápasu. Tavares prihral na hranicu šestnástky Sobczkykovi, ktorý predskočil obrancu, hokejovým blafákom si položil aj brankára a poslal loptu so siete. Na druhej strane sa k zakončeniu dostal Švec, ale Bolek, ktorý nahradil zraneného Rusova, jeho strelu chytil. V 14. min mal vyrovnanie na hlave Asanovič, ktorý po priamom kope hlavičkoval nekrytý, ale netrafil bránku. Zahrmelo opäť pre bránkou Pindrocha, keď Tavares zachytil loptu pri aute, prihral Lovatovi a jeho prudký center zblízka doklepol do siete Sobczyk. Spartak bol lepší v strede ihriska a z toho plynuli prečíslenia. Po jednom z nich mohol Dangubič uvoľniť Sobczyka, ale volil strelu a tesne minul bránku. V 32. min zachránil pred Jarovičom na poslednú chvíľu Mesík, ktorý mu odkopol loptu. Naopak, Spartaku vyšiel ďalší brejk. Dangubič získal loptu, Tešija vysunul Tavaresa, ktorý z pravej strany trafil presne do šibenice – 0:3. Na konci polčasu si mohol svoj 350. zápas v lige okoreniť gólom domáci kapitán Ďubek, ale Bolek bol pri jeho strele proti.

ViOn vrhol v druhom polčase sily do útoku a už v 50. min si vypracoval výbornú šancu, keď striedajúci Gustavo uvoľnil Jaroviča, ale jeho tečovanú strelu Bolek na čiare skrotil a krátko nato si poradil aj s nepríjemným pokusom Kovaľa. Spartak mal loptu menej na kopačkách, ale vedomý si svojho náskoku hral viac zozadu. V 68. min mohol mať gól na kopačke striedajúci Oršula, keď ho vysunul Diogo, ale nespracoval si dobre loptu. Trnava nakoniec dohrávala s desiatimi hráčmi. Rozhodca neposúdil zákrok na Tavaresa ako nedovolený, Mitrea sa dostal do slovnej potýčky so Slobodom, arbiter im obom ukázal žltú kartu, a keďže trnavský kapitán už jednu mal z prvého polčasu, musel pod sprchy. Aj v oslabení Spartak pohrozil. Najskôr Tešija v brejku neuspel, po odrazenej strele skúšali šťastie Oršula aj Gamboš, ale ani oni nedostali loptu do siete. Bolek si nakoniec čisté konto neudržal, lebo po rohu sa k hlavičke dostal Pereira a znížil. V nadstavenom čase ešte Jarovič tratil tyčku, a keďže Čögleyov volej Bolek vytlačil na roh, pripísala si Trnava druhú výhru na súperovom ihrisku v tejto sezóne a svojho súpera preskočil v tabuľke.

Karol Praženica: „Ťažko sa hrá, keď ponúkneme hneď v úvode zápasu súperovi dve šance na dva góly. V druhom polčase už to bol lepší výkon, chceli sme dať čo najrýchlejšie gól, aby sme sa skúsili vrátiť do zápasu. Gól prišiel neskoro na to, aby sme mohli niečo so zápasom urobiť. Nie sme na takéto úvody zvyknutí a hádam to bol len ojedinelé zlyhania.“

Ricardo Chéu: „Dnes sme hrali vysoký pressing, v ktorom vynikali Tavares so Sobczykom. Ideálne nám vyšiel vstup do zápasu, boli sme efektívni a o zápase sme rozhodli už v prvom polčase. Dominovali sme najmä v strede a vychádzali nám brejky. Domáci hrozili najmä zo štandardiek a po jednej sme inkasovali. Napriek tomu si myslím, že zápas sme mali pod kontrolou a vyhrali sme zaslúžene.“