FC Spartak Trnava: Rusov – Mesík, Mitrea, Záhumenský (42. Tavares), Lovat – Diogo, Tešija, Halilovič, Dangubič – Sobczyk (84. Gamboš), Yilmaz (73. Oršula).

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Grič, Mancilla, Chervak - Danko (71. Turík), Savvidis, Mavretič, Popovits (79. P. Kolesár) - Trusa, Žofčák (68. Modibo).

ŽK: Lovat - Grič, Modibo Rozhodoval Pavel Ochotnický

Polčas: 0:1

V 18. min sa podarila Trnave prvá pekná kombinácia po ľavej strane, keď Lovat narazil Záhumenskému, ten potiahol až do šestnástky, ale jeho prudkú prihrávku nestihol Yilmaz usmerniť smerom na bránku. Obrovskú šancu mal však na druhej strane Trusa, ktorý si šikovne zbehol za obranu, no vo vyloženej pozícii netrafil ani bránku. Celkovo futbal až do prvej osviežovacej prestávky veľa vzruchu nepriniesol. Nevedno čím sa osviežili Michalovčania, ale hneď po nej gólovo udreli. V 30. min si ťažkú loptu v šestnástke spracoval Danko, z uhla stihol vystreliť, Rusov vyrazil loptu len pred Trusu, ktorý nemal problém trafiť prázdnu bránku. Vyrovnať mohol Diogo, ktorého na zadnej tyčke našiel Yilmazov center, ale Portugalčanovi chýbali na hlavičkovanie potrebné centimetre. Trnavu to naštartovalo a o päť minút mal po prečíslení v strede poľa šancu Sobczyk, ale jeho prízemná strela minula ľavú tyčku Kirovej bránky. Po sérii chýb v trnavskej defenzíve mohli domáci opäť inkasovať, ale Dankovi sa v poslednej chvíli vrhol do strely Mesík. Na dianie na ihrisku zareagoval aj tréner Chéu, ktorý poslal do hry ešte v prvom polčase aj tretieho útočníka Tavaresa. Až potom vyslala Trnava prvú strelu na bránku. Dangubičov pokus Kira vyrazil, Sobczyk vrátil loptu pred bránku, kde ju tečoval Yilmaz, ale lopta prešla vedľa bránky.

Spartak vstúpil do druhej polovice aktívne a snažil sa o rýchle vyrovnanie. Vyšlo mu to v 59. min keď si Sobczyk spracoval v šestnástke prihrávku od Haliloviča, obhodil si obrancu, ktorý ho fauloval a najlepší strelec Mitrea svojím piatym gólom vyrovnal z bieleho bodu na 1:1. Po góle sa individuálne presadil Tavares, obišiel brániaceho Chervaka, ale jeho strieľanú prihrávku nedočiahol na zadnej tyčke Dangubič. V 67. min predviedol Halilovič krásne sólo stredom ihriska a Tavaresovi chýbali len centimetre, aby dočiahol jeho gólovú prihrávku. Oršula sa mohol tak ako proti Pohroniu presadiť po nastúpení na hraciu plochu hneď gólom, krásne trafil Lovatov center z voleja, ale Kira ešte krajšie zasiahol. Podarilo sa to až Halilovičovi, keď si na hranici šestnástky spracoval loptu a trafil presne k tyčke, takže Kira bol bezmocný – 2:1. Trnava si záver zápasu postrážila a po gólovom obrate sa tešila z výhry.

Ricardo Chéu: „Prvý polčas sme nehrali dobre, mali sme síce 1-2 šance, ale inkasovali sme po chybe v obrane. Najmä v strede poľa bolo tých chýb príliš veľa, preto som sa rozhodol ešte pred prestávkou striedať. Chcel som vyslať signál, že nie som spokojný. Najťažšie je hrať jednoducho a to sa nám dlho nedarilo. V druhej polovici už sme hrali viac ofenzívnejšia a nátlakovo. Penalta bola podľa mňa čistá.“

Anton Šoltis: „Nemám sa príliš k čomu vyjadrovať. Jeden pán asi chcel, aby to takto dopadlo. Penalta podľa mňa nebola a pred druhým gólom bol faul na nášho hráča. Myslím, že niektorí z rozhodcov to mali vidieť.“