MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma (83. Bobček), J. Maslo, Twardzik, Mojžiš - Takáč - Kostadinov, Qose (74. Gerec), Brenkus, Regáli - Novotný. Tréner: Haspra.

FC Spartak Trnava: Rusov – Diogo, Mesík, Mitrea, Lovat – Tavares (81. Oršula), Halilovič, Tešija, Dangubič (73. Gamboš) – Yilmaz (69. Mihálek), Sobczyk. Tréner: Chéu.

ŽK: Novotný - Mitrea, Sobczyk, Rusov Rozhodovali: Pavlík – Pozor, Žákech Diváci: 1982

Polčas: 0:1

Spartak sa v Ružomberku vrátil k rozostaveniu 4-4-2, ktoré praktikoval takmer celú letnú prípravu. Tavares začal na pravom krídle, Dangubič na ľavom, na hrote sa po dlhej odmlke zavinenej zranením objavil vedľa Sobczyka Yilmaz.

V úvodných dvadsiatich minútach to bol najmä boj medzi šestnástkami, domácich divákov roztlieskala až akcia, po ktorej Takáč pálil zo šestnástky nad.

Z protiútoku dal o sebe prvýkrát vedieť Yilmaz. Po Diogovej prihrávke z pravej strany ešte potiahol loptu a tvrdou strelou vyprášil rukavice Krajčírikovi.

Z nasledujúceho rohu sa po signále dostala lopta opäť k Rakúšanovi s tureckými koreňmi, jeho strelu tentoraz zastavil obranca. Odrazenú loptu Halilovič trafil zle a nešla na bránku.

V 26. minúte po ľavej strane unikol Lovat, jeho center našiel na päťke hlavu Dangubiča, ten ale z dobrej pozície netrafil bránku.

V 38. minúte fauloval v pokutovom území Tvardzik Dangubiča, rozhodca Pavlík ukázal na biely bod a Mitrea sa z penalty nemýlil - 0:1.

Krátko pred prestávkou sa do sľubného brejku dostal Yilmaz, v šestnástke si zasekol jedného obrancu, druhý mu však odkopol loptu na roh.

Druhé dejstvo začalo ranou Takáča, ktorú pacifikoval Rusov na dvakrát ale úspešne. Na opačnej strane dal do pozoru Krajčírika jedovkou zo strednej vzdialenosti Tavares.

V 54. minúte dostali Liptáci loptu do siete , po štandardke Brenkusa ale hlavičkoval Tvardzik z ofsajdu a gól neplatil.

Ružomberok hral po zmene strán aktívnejšie smerom dopredu, trnavskú bránku ohrozil spoza šestnástky Kostadinov.

Rusov za seba neskôr nepustil hlavičku Kostadinova a volej Regáliho preletel vedľa žrde. Veľkú šancu Trnavy mal Yilmaz, po pase za obranu však v kľúčovom momente zle trafil loptu a tá letela mimo priestoru troch žrdí.

V 76. minúte urobil akciu z ľavej strany Regáli, prihral na päťku Novotnému, útočník domácich našťastie netrafil bránku.

Po ďalšej Regáliho akcii a centre hlavičkoval zo sedem metrov nepresne Maslo.

Spartak sa v závere bránil, vyrovnanie mal na hlave striedajúci Bobček, zblízka ale prehlavičkoval cieľ.

Rozhodca Pavlík nadstavil až šesť minút,

Duel bude mnohých hráčov ešte asi dlhšie bolieť, s boľavým kolenom dohrával Mesík, s tampónmi v krvácajúcom nose Halilovič, pre zranenie nedohral Tavares. Tri body z Liptova po víťazstve 1:0 však chutia.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu (tréner Spartaka): „Vyhrali sme, hoci zápas nebol dobrý z oboch strán. Bojovalo sa o každú loptu. Vyhral však tím, ktorý veril viac vo víťazstvo. Ružomberok hrozil dlhými loptami a zo štandardiek, dobre sme však tieto situácie riešili, čo sme trénovali. Vedeli sme, že to tu bude ťažké. Ak sa pozrieme na zápas ako celok, v prvom polčase sme mali dve nebezpečné situácie, jednu po zmene strán. Boli to najväčšie šance duelu a o všetky sme sa postarali my, preto si myslím, že sme vyhrali zaslúžene.“

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „V postate s kolegom súhlasím. Mali sme územnú prevahu, súpera sme zvierali pred šestnástkou, ale bohužiaľ, iba pred ňou. Nevieme sa dostať do hlavného územia, kde sa rozhodujú zápasy. Nie sme tam tak agresívni, pohotoví, kreatívni a efektívni ako by sme chceli byť. K zápasu stačí povedať jednu vec, ako hovoril môj otec, gól je Boh, gól je Kristus. My sme dnes neskórovali, takže zápas vyhral súper, ktorý tiež nemal veľa šancí, ale jednu z nich premenil a zaslúžene teda zvíťazil.“