FC Spartak Trnava: Takáč - Turňa, Abena, Košút, Lovat (46. Čonka) - Janečka (C), Sloboda - Mihálek, Yilmaz (46. Markoski), Tavares - Depetris

AS Trenčín: Šemrinec - Slávik, Kleščík (C), Šulek, Skovajsa - Van Arnhem, Zubairu, Lamine (46. Ubbink) - Sleegers, Umeh, Corryn (63. Rogulič)

Žlté karty: 23. Sloboda, 71. Depetris - 37. Van Arnhem Rozhodovali: Ziemba - Pozor, Ferenc Diváci: 2 333

Polčas: 0:0

Viac ako dvetisíc divákov gól na Štadióne Antona Malatinského v poslednom súboji ročníka nevidelo.

Trenčania potrebovali na odvrátenie baráže zabodovať v Trnave naplno a súčasne dúfať v pomoc Nitry, ktorá nastúpila v paralelne hranom krajskom derby proti Zlatým Moravciam. V úvode ich dvakrát za sebou podržal brankár Šemrinec a do tretice bol na svojom mieste aj pri krížnej strele Tavaresa v 10. minúte. Hosťom až príliš zväzovala nohy zodpovednosť, smerom dopredu nedokázali dlhé minúty vymyslieť nič ucelené a to najmä vinou nepresnej rozohrávky. Ich trápenie podčiarkol priamy kop Skovajsu v 24. minúte, ktorý mieril vysoko nad Takáčovu bránu. O tri minúty neskôr sa po rohovom kope naťahoval za loptou Umeh, ale mladučký brankár Spartaka si pokryl miesto pri pravej žrdi. Trenčín sa v ofenzíve začal osmeľovať a po pol hodine mohol ísť do vedenia, no strelu van Arnhema jeden z obrancov súpera odvrátil v poslednej chvíli na roh. Na opačnej strane mal z priameho kopu z nádejnej pozície nepresnú mušku Lovat a viac sa už v prvom polčase neudialo.

Do druhého urobil domáci tréner dve zmeny v zostave, trenčiansky jednu, keď Lamineho nahradil Ubbink. V 50. minúte dal o sebe prvýkrát vedieť, keď po prihrávke Zubairua napriahol spoza šestnástky a jeho pokus preletel vedľa pravej žrde trnavskej brány. O desať minút neskôr nepochodil pred Takáčom ani Umeh a neujala sa ani hlavička Sleegersa po nábehu do šestnástky na priamy kop Roguljiča. Snaha Trenčína o strelenie gólu bola platonická, AS nenahrávalo do kariet ani priebežné vedenie Zlatých Moraviec a jeho barážový osud sa pomaly začal napĺňať. V 69. minúte ho mohol spečatiť Tavares, ale v tutovke neprepálil Šemrinca. Hlavný rozhodca Ziemba nariadil v 74. minúte diskutabilnú jedenástku pre hostí za údajnú ruku Miháleka na rohu vlastnej šestnástky. Protesty "spartakovcov" nepomohli, Sleegers si postavil loptu na biely bod, ale Takáč ho na dvakrát bravúrne vychytal. V závere si domáci vytvorili niekoľko príležitostí, ale ani z nich gólovo nezapršalo.

Text: TASR

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Bol to náš posledný zápas. Aj to tak chvíľami vyzeralo. Môžem zhodnotiť prvých a posledných desať minút. Vo zvyšku duelu dominoval Trenčín, mal tam nebezpečné situácie, uhrali sme remízu. Musím sa pousmiať nad niektorými vecami - z pohľadu tretej strany, ktorá sa zúčastnila stretnutia. Niekedy to bolo komediálne."