FC Spartak Trnava: Bolek – Hing-Glover, Abena, Janečka, Lovat – Sloboda, Grendel – Markoski, Pekár (59. Rada), Čonka (80. Ashiru) – Yilmaz (88. Tavares)

FK Senica: Taborda – Kay, Dias, Krč – Dubois, Zezinho, Klapan, Asmah (66. Deretti) – Tešija (72. Petshi) – Castaneda (80. Atkinson), Ramirez

Góly: 80. Dias

Žlté karty: Grendel – Ramirez, Dupois, Asmah, Krč, Klapan

Červená karta: 90. Grendel 2 ŽK

Rozhodovali: Glova - Tomčík, Borsányi

Diváci: 1 857

Polčas: 0:0

Hostia rozhodli jednou štandardkou desať minút pred koncom stretnutia.

Tréner Ščasný nemal k dispozícii dlhodobo zranených Rusova, Depetrisa, Miesenbocka a najnovšie ani Turňu, ktorý laboroval s menším zranením nohy. V základnej zostave ho premiérovo nahradil Hing-Glover. Od úvodu to bol opatrný futbal z oboch strán. Rovnako ako hosťujúci Taborda, nebol v permanencii tiež domáci Bolek. Ofenzívy Spartaka a Senice sa k priamemu ohrozeniu brány nedostávali. V úvodnom dejstve sa Záhoráci ozvali pri sľubnej šanci Castenadu, ale Janečka bol na mieste a loptu odvrátil do bezpečia. Spartakovci odpovedali o desať minút na to. Sloboda vysunul Pekára, ktorý našiel v pokutovom území Yilmaza, no ten jeho center netrafil podľa predstáv. Do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán nastúpili mužstvá bez zmien. Aktívnejší boli zverenci Michala Ščasného. Na protivníka sa snažili vyvíjať čoraz vyšší tlak. Po šesťdesiatej minúte mal na kopačke príležitosť Lovat, vnikol do šestnástky, ale namiesto prihrávky na lepšieho postaveného Yilmaza zvolil strelu do Tabordu. Dvadsať minúte pred koncom rozohral priamy kop kapitán Grendel, mieril k pravej žrdi, kde Taborda jeho pokus vyrazil na roh. Čo sa nepodarilo zo štandardky jemu, zužitkovala Senica v osemdesiatej minúte. Zezinho našiel centrom hlavu Diasa, ktorý nedal Bolekovi šancu - 0:1. Zároveň rozhodol o osude súboja. V posledných sekundách videl druhú žltú kartu Grendel. Z ihriska však odišiel na nosidlách, keďže si privodil zranenie kolena. Futbalisti z malého Ríma najbližšie cestujú o týždeň v sobotu do Zlatých Moraviec.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "„Hrali sme proti veľkému tímu. Zápas bol pre nás veľmi náročný, rovnako ako pre Spartak. S Trnavou sme sa stretli v týždni v pohári. Dnešný duel rozhodol jeden priamy kop. Začali sme veľmi dobre, mali sme jednu šancu, boli sme lepší 30 minút, potom domáci kontrolovali zvyšok polčasu. Po zmene strán nás Spartak prinútil viac na ihrisku behať, chceli sme viac hrať v prechodovej fáze, máme rýchlych hráčov. Dnes vyhral tím, ktorý viac chcel a viac urobil pre víťazstvo. Pre nás je to dôležité, po troch víťazstvách sme bližšie k záchrane v súťaži. Trnave prajem, aby sa jej zadarilo vo finále pohára.“ Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Môžem iba súhlasiť s trénerom Senice, že to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý sme prespali, neboli sme agresívni a málo koncentrovaní. Senica bola agresívnejšia, lepšia. Do druhého dejstva sme zlepšili pohyb, Yilmaz mal šancu, takisto Lovat mal možnosť, mal ju riešiť prihrávkou, nie strelou. Rozhodla jedna štandardka, Senica dovtedy nemala nič vážnejšie. Ako povedal aj tréner súpera, rozhodlo to, kto chcel viac vyhrať. Za prvý polčas sme si to nezaslúžili."