FC Spartak Trnava:

Rusov – Mikovič (68. Kóša), Grič, Turňa, Tsaosis – Cabral, Kolesár (46. Vlasko), Savvidis, Bukata, Yao (46. Nsumoh-Johnson) – Yusuf.

ŠK Slovan Bratislava:

Greif – Pauschek, Abena, Bajrić (46. Božikov), De Marco – Nono (73. Daniel), de Kamps – Holman (73. Rabiu) – Čavrić, Strelec (80. Medved), Ratão (88. Lovat).

Góly: 17. Holman (PK), 33. Strelec, 84. Rabiu

ŽK: Mikovič, Kolesár, Savvidis, Kóša – Bajrič, Holman

ČK: 45. Abena

Rozhodoval: Filip Glova

Polčas: (0:2)

Trénerovi Hrnčárovi vypadla stopérska dvojica, keď k zranenému Anthonymu pribudol aj vykartovaný Tumma, takže musel improvizovať. Vsadil na skúsenosť a do stredu obrany postavil Turňu s Gričom. Na posednú chvíľu vypadol aj najlepší strelec Pačinda, ktorý má problémy s lýtkom a v karanténe je aj mladý útoční Olejník.

Slovan začal od prvých sekúnd náporom a nebyť Rusova, mohol prehrávať 0:3 už v 8. minúte. Belasí mohli udrieť už po minúte, keď sa po odrazenej lopte dostal do samostatného úniku Strelec, ale Rusov si pripísal excelentný zákrok. Prešlo päť minút a pripísal aj ďalší, keď zblízka vychytal Rataa, ktorý ostal úplne voľný. Strelec potom nezakončil dobre ani ďalší nájazd na brankára, keď vystrelil zbrklo a slabo. V 9. min vyšla akcia po krídle aj Spartaku, dvakrát sa dostal k strele Kolesár, ale najskôr trafil spoluhráča a potom do miest, kde stál Greif.

Okien v obrane bolo až príliš a po ďalšom z nich sa Rusova rútil Ratao, ani on neuspel, ale rozhodca videl faul Mikoviča a Holman z penalty otvoril skóre. Ďalší gól prišiel po rohovom kope, keď Strelec, hoci tiesnený, vyskočil najvyššie a hlavou zvýšil.

V samom závere polčasu ukázal Yao rýchle nohy, vyšprintoval na odrazenú loptu, bol pri nej skôr ako Abena, posunul si ju hlavou dopredu, ale nasledoval direkt hlavou od slovanistického stopéra a Yaoa musela vo vážnom stave odviezť sanitka. Na nosidlách odviezli aj Abenu, no ten by sa ani po ošetrení nemohol vrátiť na ihrisku, lebo Glova ho za nešetrný zákrok vylúčil.

Druhý polčas začala teda Trnava v presile a tréner poslal do poľa ofenzívnych hráčov Vlaska s Nsumohom. V úvode polčasu mohol Spartak znížiť, keď sa dvakrát dostal do zakončenia Mikovič. Prvá strela mu nesadla a letela vysoko, tá druhá bola štipľavejšia k tyčke, ale Greif ju do siete nepustil. Domáci sa snažili byť nebezpečnejší, ale boli bezzubí. Centre nenachádzali adresátov a strely väčšinou stihla zblokovať obrana ešte predtým, než vôbec prešli až k bránke. Naproti tomu, Slovan ukázal, že aj v oslabení je lepší a konečné skóre podčiarkol svojou strelou spoza šestnástky Rabiu, ktorý namieril presne k tyčke. Jedinú čistú gólovku si spartakovci vypracovali až v samom závere, keď Yusuf našiel z krídla Cabrala, ale ten nedokázal pretrhnúť dlhočizné čakanie na gól v sieti Slovana.

Norbert Hrnčár (Trnava): „My sme úvod zápasu vôbec nezvládli, bolo tam veľa nepresností. Možno to vyplynulo z toho, že sme mali problémy so zložením obrannej formácie a nastúpili sme v novom zložení. V druhom polčase sme mali snahu dať kontaktný gól, situácie na to tam aj boli, ale mám pocit, že gól by sme nedali ani do rána. Súper to zavrel tretím gólom. Sme sklamaní, ale v tomto okamihu ma viac zaujíma ako je na tom Michael a prajem mu, aby sa dal dokopy, lebo to zranenie vyzeralo veľmi vážne.“

Darko Milanič (Slovan): „Nestáva sa často, že vyhráte derby zápas vonku 3:0. Videl som na všetkých, že boli po zápase veľmi šťastní. Mali sme výborný vstup do zápasu, bolo tam viacero šancí a dokázali sme skórovať. Po góle sme mali zápas lepšie manažovať, ale prišli zbytočné strkanice a nervozita, čo sa nemuselo stať. Druhý polčas bol viac o defenzíve, keďže sme hrali o desiatich, ale napriek tomu sme z brejku dali tretí gól.“